Doporučujeme

Hledat filmy

Žánr
Rok
Země původu
Typologie
 

Hledat Osobnosti

Profese
Rok narození
Rok úmrtí

Hledat společnosti

Typ

Hledat v revue

Typ
Autor

Hledat v kalendáři

Typ
Doporučujeme
Výsledků: 954

Výstava Toy Box: Práce na papíře

Události

Jedna z nejzajímavějších osobností české komiksové a streetartové scény, výtvarnice Toy Box, představuje v mělnické galerii Ve Věži výběr svých komiksů, ilustrací a maleb.

MFF Karlovy Vary 2017 – programové tipy

Události

Jednadvacet tipů z programu 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se bude konat od 30. června do 8. července.

Do Prahy přijede Lone Scherfigová, režisérka filmů Italština pro začátečníky a Škola života

Aktuality, Pozvánky

Edukativní platforma Cinergy bude hostit dánskou režisérku a scénáristku Lone Scherfig. Na masterclass, která se uskuteční v pondělí 26. června od 18:00 v kině Světozor, představí Scherfig ukázky své tvorby a pohovoří o tom, jak pro každý ze svých snímků vyvíjela jedinečný vizuální styl.

Výstava Nepokoje vlastního

Události

Vizuální umělkyně Lucie Rosenfeldová se ve svém novém videu, které je k vidění pražské Etc. galerii, zabývá proměnami identity, vlastnictví a vztahu ke krajině v současné éře globální digitalizace.

Zemřel režisér a scenárista Vladimír Drha

Aktuality

Dnes ve věku třiasedmdesáti let zemřel Vladimír Drha - tvůrce filmů jako Citlivá místa nebo Dneska přišel nový kluk a řady televizních seriálů a inscenací.

Karlovarský festival nebude mít sekci pro snímky streamovacích stanic

Aktuality

Karlovarský festival, jehož dvaapadesátý ročník začne 30. června, nehodlá zřizovat zvláštní sekci kvůli snímkům streamovacích stanic typu Netflix či Amazon, sdělil jeho umělecký ředitel Karel Och. Reagoval tak na spor na festivalu v Cannes, kde Netflix uvedl v hlavní soutěži dva své filmy, aniž je hodlal představit ve francouzských kinech. Předseda poroty Pedro Almodóvar to označil za paradoxní. Nedovedl si představit, že by byl oceněn snímek, který by veřejnost nemohla vidět na plátně.

NFF 2017: Král cyniků Humphrey Bogart a mistr napětí Alfred Hitchcock

Aktuality, Pozvánky

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě československé stopy a seriálových maratonů z dílny HBO – to je programový balíček filmové radosti a slasti, který už za dva měsíce dostane každý, kdo se vydá na hrad Křivoklát, jež do svých komnat bude znovu po roce lákat milovníky filmu noir.

Kniha Miklós Jancsó a jeho filmy

Události

Nakladatelství Casablanca rozšířilo svou ediční řadu Filmoví tvůrci, která dříve představila mimo jiné tvorbu Larse von Triera, Alfreda Hitchcocka nebo Ingmara Bergmana, o knihu Miklós Jancsó a jeho filmy. Český filmovědec Zdeněk Hudec v ní za využití teoretických konceptů řady významných myslitelů zkoumá podobu a funkci moci v historických filmech maďarského mistra dlouhých záběrů.

Karlovarský festival ocení herečku Umu Thurmanovou

Aktuality

Nově ohlášeným hostem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je americká herečka a producentka Uma Thurmanová. Držitelka Zlatého glóbu za film Duševní slepota, oscarové nominace za Pulp Fiction: Historky z podsvětí a více než dvacítky ocenění z přehlídek a festivalů převezme při slavnostním zahájení Cenu prezidenta festivalu, oznámil na dnešní tiskové konferenci v Praze Jiří Bartoška.

Auta 3 v čele žebříčku návštěvnosti kin

Aktuality, Statistiky

Třetí pokračovaní animovaného snímku Auta odsunulo z prvního místa víkendové návštěvnosti kin pátý díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta. Slavný závoďák Blesk McQueen při svém premiérovém víkendu přilákal téměř 65.000 malých i velkých diváků, kteří v pokladnách kin nechali přibližně devět milionů korun. Na svých stránkách o tom dnes informovala Unie filmových distributorů (UFD).

Film Europe Channel rozšiřuje vysílání do Nizozemska a Belgie

Aktuality

Prémiový filmový kanál Film Europe Channel, který nabízí špičku evropské a festivalové kinematografie, rozšiřuje od 20. června 2017 své vysílání i do Nizozemska a Belgie. V těchto zemích podobně jako v České a Slovenské republice navíc poskytne i službu SVOD.

V Hradištku vznikl nový depozitář Národního filmového archivu

Aktuality

V Hradištku u Prahy byl dnes otevřen nový depozitář Národního filmového archivu (NFA), který pojme až 100 milionů metrů filmu. Budova, jejíž výstavba vyšla na 155 milionů korun, zajistí stabilní prostředí pro cenný filmový materiál, ale i nefilmové sbírky. Instalované technologie se nyní budou zkoušet a dolaďovat a pak začne náročné stěhování, které potrvá zhruba deset let.

Plameny života

Filmy

Po vzniku samostatného Československa usilovali čeští filmaři o vytvoření svébytné národní kinematografie a zároveň hledali způsoby, jak se prosadit v zahraničí. Jedním z raných pokusů o takovouto kosmopolitní produkci je i snímek Plameny života z roku 1920.

Vít Olmer

Profily

Romantický herecký idol šedesátých let prošel řadou proměn: nepokojná inteligence ho proměnila v režiséra, který se nenechal znormalizovat a po roce 1989 si vyzkoušel roli proklínaného výrobce komerce.

Celovečerní Lajka na Kickstarteru

Aktuality

Výtvarník, animátor a režisér Aurel Klimt shání na crowdfundingovém portálu Kickstarter finanční obnos potřebný k postprodukci svého 90minutového loutkového filmu Lajka, jehož tvorba se po sedmi letech příprav a produkce blíží k samotnému závěru. Film by měl mít premiéru v listopadu 2017.

Romuald Štěpán Rob: Věřím, že když se zlo odhalí, ztratí část své síly

Rozhovory

Na televizních obrazovkách bude odvysílán dokument Z lásky nenávist o problematice domácího násilí. Pětice žen v něm v otevřené zpovědi přiblíží své těžké zkušenosti. Za snímkem stojí dominikánský kněz Romuald Štěpán Rob spolu s producentkou Kateřinou Kovářovou (kterou označuje za spoluautorku) a štábem režiséra Jiřího Stracha, jenž Robovi pomohl najít pro snímek koncept. Ten následuje vzor pověstného dokumentu Šoa v přenesení celé tíhy na sílu výpovědi a lidskou tvář.

Film 8 hlav šílenství přijde do kin 12. října

Aktuality

Film 8 hlav šílenství s Anetou Langerovou v hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové, která před a po druhé světové válce strávila přes dvacet dva let v sovětských lágrech a vyhnanství, přijde do českých kin 12. října. Celovečerní autorský hraný snímek natočila režisérka Marta Nováková. Snímek do kin uvede společnost Bontonfilm.

Film Europe spouští nový distribuční label

Aktuality

Ústřední myšlenkou Be2Can Distribution je víceúrovňová platforma prezentující nejlepší filmy z festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes na tematické přehlídce, v kinech, na DVD, VOD a v TV. Be2Can Distribution premiérově představí své snímky na Art Film Festu v Košicích, Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, Letní filmové škole a na vlastní filmové přehlídce Be2Can.

Kniha Umění počítačových her

Události

V květnu 2017 vyšla dlouho připravovaná publikace Heleny Bendové Umění počítačových her, která se zaměřuje na téma uměleckosti již více než šedesát let existujícího média.

Karlovarský festival uvede internetový thriller Pěstírna

Aktuality

Závěrečnou epizodu prvního českého internetového thrilleru Pěstírna z prostředí česko-vietnamských marihuanových velkopěstíren uvidí 1. července v premiéře diváci Mezinárodního filmového festivalu (MFF) v Karlových Varech. Festivalové publikum bude mít možnost vidět všech devět dílů Pěstírny během dvou bezmála dvouhodinových projekcí.

Smích se lepí na paty

Filmy

Nenápadná komedie s Vlastimilem Brodským v hlavní roli patří – spolu s pohádkou S čerty nejsou žerty (1984) a televizní adaptací Svatební cesta do Jiljí (1983) – k tomu nejlepšímu, co natočil Hynek Bočan za normalizace.

Kanadský režisér Denis Côté bude hostem karlovarského festivalu

Aktuality

Letošním mentorem mladých filmařů na karlovarském festivalu, kteří budou na této přehlídce od 2. do 5. července, bude kanadský filmař Denis Côté.

Pátý díl Pirátů z Karibiku zůstal nejnavštěvovanějším filmem

Aktuality, Statistiky

V čele víkendové návštěvnosti kin je třetí týden za sebou pátý díl Pirátů z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta, vidělo ho 38.400 diváků. Od uvedení snímku v českých kinosálech hlavní hrdina Jack Sparrow v podání Johnyho Deppa přilákal kolem 350.000 diváků, kteří v pokladnách nechali přes 52 milionů korun. Na svých stránkách o tom dnes informovala Unie filmových distributorů (UFD).

Zbyněk Brynych

Profily

Nacistické zločiny a vztah lidí k prostředí, v němž žijí. To byly dvě hlavní, ale nikoliv jediné tematické oblasti, které ve své tvorbě opakovaně prozkoumával Zbyněk Brynych (1927–1995). Filmový režisér, který se nebál složitých témat ani formálních experimentů, by třináctého června letošního roku oslavil devadesáté narozeniny.

Cenu Pavla Kouteckého získal Martin Kollár s filmem 5 October

Aktuality

V pražské Továrně v Holešovicích se odehrálo slavnostní zakončení 11. ročníku Ceny Pavla Kouteckého, kterým provedl dokumentarista a moderátor Bohdan Bláhovec. Ocenění v kategorii celovečerního dokumentárního filmu získal režisér Martin Kollár s filmem 5 October a v kategorii krátkometrážního dokumentu dvojice režisérů Martin Mach a Dominik Truhlář s filmem Backstage.