Jak na Šumavě obři vyhynuli

pohádka

Typologie filmu

animovaný

Anglický název

How Giants Perished in the Šumava Mountains

Minutáž

9

Země původu

Česká republika

Copyright

2011

Jazyková verze

česká

Režie

Kristina Dufková

Scénář

Martin Vandas, Kristina Dufková

Obsah

Moderátor Filmového týdeníku informuje diváky o tom, že slavný dokumentarista Radomil Janek právě vyráží s kameramanem a zvukařem na Šumavu, kde bude natáčet reportáž o obrech. Ke kameramanově nelibosti režisér neustále v autě kouří. – Filmaři dorazí na místo. V hospodě popíjejí a zjišťují informace o obrech. Ti na Šumavě podle vyprávění štamgastů opravdu byli a hráli hru „na většího“. Stáli na kopcích a soutěžili, čí stín dopadne dále do údolí. Pak však jeden z nich začal švindlovat, lidé v údolí to vyzradili dalším obrům a nakonec podváděli všichni. – Režisér s kolegy si při močení před hospodou všimnou, že se něco podivného děje. Stromy se otřásají, je slyšet i strašidelné dunění. – Když jeden obr na základě švindlování tvrdil, že vyhrál, dostal od jiného facku a byla z toho obří válka. – V lese se všechno otřásá; opilí filmaři prchají zpátky do hospody. Tam se poperou i oni a nakonec u stolu usnou. – Válku obrů doprovázely hromy a blesky. – Ráno je před hospodou boží dopuštění, stromy jsou popadané a auto filmařů při odjezdu uvízne ve stopě obřího chodidla. – Moderátor tvrdí, že obři na Šumavě nejsou a nikdy nebyli. – Režisér má telefonát, na jehož základě se rozhodne vyrazit na pátrání po sněžném muži. -mat-

Štáb a tvůrci

Předloha

Jan Werich (Fimfárum – kniha pohádek)

Vizuální efekty

Denisa Mráčková (3D animace), Petr Závorka (3D animace), Václav Kostúň (matchmove)

Spolupráce

Milan Vinš (výroba loutky a kostry), Jaroslav Bezděk (latex), Jan Müller (dekorace a rekvizity), Kateřina Tažárová (dekorace a rekvizity), Helena Šimůnková (dekorace a rekvizity), David Filcík (dekorace a rekvizity), Milan Halousek (dekorace a rekvizity), Pavel Hofta (dekorace a rekvizity)

Hudba

Nahrál

Karel Holas (housle, kytary, pískání, perkuse, akordeon, sequencer), Mirek Hloucal (trubka), Jan Jirucha (trombon), Filip Spálený (kontrabas)

Produkční údaje

Původní název

Jak na Šumavě obři vyhynuli

Anglický název

How Giants Perished in the Šumava Mountains

Copyright

2011

Distribuce

Bioscop

Technické údaje

Nosič

2-D, 3-D

Barva

colour

Verze

česká

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.