Waterloo po česku

komedie, povídkový

Typologie filmu

hraný

Anglický název

Waterloo Czech Style

Země původu

Česká republika

Copyright

2002

Rok výroby

2002

Premiéra

12.09.2002

Jazyková verze

česká

Režie

Vít Olmer

Scénář

Vít Olmer

Námět

Vít Olmer

Anotace

Nová česká komedie.

Povídkový snímek Waterloo po česku natočil scenárista a režisér Vít Olmer podle vlastních textů, jež byly psány pro českou mutaci časopisu Playboy. V pěti manželských příbězích dostává velký prostor herec a bavič Jiří Krampol, ztělesňující v každém z nich hlavní postavu. V první povídce představuje zaneprázdněného podnikatele, který nemá čas na svou mladou ženu a doplatí na to, ve druhé je penzistou, jenž kvůli své manželce-semetrice předstírá hluchotu, po třetí je přestárlým bigbítovým bubeníkem, který spolu se ženou prožije na chalupě dramatickou noc se zločincem na útěku, ve čtvrté povídce hraje rozšafného dědečka na dovolené, jenž pomáhá známému z pláže zvládnout panické ataky, způsobené přepracovaností i manželskými potížemi, a konečně za páté je uťápnutým památkářem Hruškou, řešícím nevěru mladší manželky únikem do napoleonské historie a posléze i ke vstřícné vdově. Snímek vychází z Krampolova naturelu a pohybuje se v poloze hořké komedie. Obraz je provázen komentářem, který čte sám autor, a občas je doplněn o představy některých postav, podvakráte zasazených do historie. – Navzdory anekdotičnosti povídek působí film nudně a zdlouhavě a připomíná televizní bakalářské příběhy. Jeho producentem je majitel prosperující firmy na výrobu plastových rozvodů pro vodu (a kandidát na senátora) František Vondráček.

Hrají

Jiří Krampol

Michal/Divoký/Bimbo/Rozvinul/Hruška

Vít Olmer

vypravěč

Štáb a tvůrci

Pomocná režie

Viktor Walter

Asistent režie

Klára Halmiová

Původní filmový námět

Vít Olmer

Scénář

Vít Olmer

Asistent kamery

Lenka Dimitrovová

Návrhy kostýmů

Simona Chytrová

Triky

Universal Production Partners, spol. s r. o., Boris Masník (supervize a výtvarné návrhy), Helena Keslová (2D kompozice), Jiří Šimunek (kameraman)

Výkonná produkce

Ivo Pavelek

Výtvarná spolupráce

Bedřich Glaser

Produkční údaje

Původní název

Waterloo po česku

Anglický název

Waterloo Czech Style

Copyright

2002

Rok výroby

2002

Premiéra

12.09.2002

Technické údaje

Nosič

35mm

Barva

colour

Zvuk

Dolby Digital

Verze

česká

Revue

Vít Olmer

Romantický herecký idol šedesátých let prošel řadou proměn: nepokojná inteligence ho proměnila v režiséra, který se nene...

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.