Obyčejný jízdní řád

povídka

Typologie filmu

hraný

Anglický název

The Ordinary Timetable

Díl

3.

Země původu

Česká republika

Copyright

2012

Rok výroby

2012

Premiéra

22.11.2012

Režie

Tomáš Pavlíček

Scénář

Tomáš Pavlíček

Anotace

Mikropříběh o upovídané dívce, která v příměstském vlaku vyhledává náhodné známosti a která se řídí jízdními řády nejen vlaků, ale i tramvají, se vyznačuje spojením realistického zachycení šedivé každodenní skutečnosti se stylizací ve zvláštním způsobem odcizených dívčiných monolozích či v dialozích s jejím novým „objevem“, sympatickým mladíkem.

Obsah

Dívka v příměstském vlaku bez ostychu osloví naproti sedícího mladíka a požádá ho o telefonní číslo. Obvykle stejným způsobem balí chvilkové známosti. – V noci zavolá mladíkovi, že by za ním přijela. Druhý den za ním dorazí. Nevědí však, co budou dělat. Bloumají po městě, jedou tramvají (dívka přesně ví, kdy jim pojede) a nakonec skončí v restauraci, kde to dívka zná. Radí tu mladíkovi, co si má dát. Pak by si prý ráda lehla. Jedou tedy do chlapcova bytu. Schyluje se k milování, ale mládenec patrně „zvadne“ a omlouvá se. Dívka chce jet domů, protože si to tak naplánovala. Mladík zase vůbec neplánuje. Navrhne jí, že by to teď oba mohli začít dělat jinak než dosud. – Nakonec jsou však každý sám. Chlapec jede tramvají a dívka na nádraží medituje, jakým vlakem pojede, když jí ten naplánovaný už ujel... -tbk-

Hrají

Produkční údaje

Původní název

Obyčejný jízdní řád

Anglický název

Ordinary Timetable

Copyright

2012

Rok výroby

2012

Premiéra

22.11.2012

Přístupnost

přístupný

Distribuce

Bontonfilm

Technické údaje

Barva

colour

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.