Sboristka

etuda

Typologie filmu

hraný

Anglický název

Chorus-girl

Země původu

Československo

Copyright

1976

Rok výroby

1976

Jazyková verze

česká

Režie

Jan Kubišta

Obsah

Dvojice vstává z postele a obléká se. Postarší muž si nalije skleničku a chystá se k odchodu. Mladá milenka jej prosí o společnou vycházku, ale muž se vymluví. Ozve se domovní zvonek. Muž se schová do vedlejší místnosti a dívka oblečená v županu otevře. Vejde cizí žena hledající svého manžela Nikolaje Petroviče Kolpakova. Dívka jeho momentální přítomnost nepřizná, ale nakonec připustí, že ji Kolpakov navštěvuje. Žena ji uráží, předpokládá totiž, že kvůli ní se manžel dopustil zpronevěry v úřadě a nyní má být zatčen. Dívka ale od něj v průběhu jejich známosti dostala jen dva levné šperky a nějaké cukroví. Kolpakovová poměrně nevybíravě přinutí dívku vydat jiné, cennější šperky - dárky od dalších ctitelů. Chce jejich prodejem zaplatit alespoň část škody a uchránit své děti od hanby. Bez nejmenších známek vděku pak opustí byt. Kolpakov se vrací do pokoje. Neodpoví ale na žádnou dívčinu otázku - koho tak bohatě obdarovával, kvůli komu se dopustil zpronevěry. Pak beze slova odejde.

Hrají

Josef Somr

Nikolaj Petrovič Kolpakov

Stanislava Bartošová

Kolpakovova manželka

Štáb a tvůrci

Hudba

Hudba

archivní

Hudební dramaturgie

Luboš Fidler

Produkční údaje

Původní název

Sboristka

Anglický název

Chorus-girl

Copyright

1976

Rok výroby

1976

Výrobce

Studio FAMU

Technické údaje

Nosič

35mm

Verze

česká

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.