Průběžná bilance

příběh

Typologie filmu

hraný

Anglický název

Continuous Recapitulation

Země původu

Československo

Copyright

1985

Rok výroby

1985

Jazyková verze

česká

Režie

Zoran Maširević

Scénář

Zoran Maširević, Roman Kopřivík

Námět

Zoran Maširević

Obsah

Sanitka jedoucí noční Prahou veze těžce zraněného mladého muže. Jiří havaroval a zprávu o jeho stavu dostane i otec, pracující v jiném městě. V nemocnici se sejde s Jiřího matkou, od níž před pěti lety odešel. Strach o syna prolomí bariéry mezi rodiči a žena pozve muže, aby přespal u ní. Než se Jiří dostane z nejhoršího, mají možnost probrat spoustu nevyřešených věcí. Muž měl velké problémy s alkoholem, ale ty už vyřešil úspěšnou několikaměsíční léčbou. Také již zřejmě vyrovnal dluhy vytvořené hazardní hrou v karty. Důvodem odchodu ale nebyla prý mladá žena, s níž se ostatně už rozešel, ale snaha zachránit syna před vlastním špatným chováním. Muž má stejnou krevní skupinu jako syn a bez rozmýšlení souhlasil s transfuzí. Když má být ale Jiří propuštěn do domácího ošetřování, muž se rozhodne odjet. Tuší to, co se potvrdí vzápětí - hned po synově návratu domů. Otci nikdy neodpustí matčin pláč, který slýchal v době dospívání.

Hrají

Karel Roden

Jiří

Milena Dvorská

matka Jiřího

Petr Herrmann

otec Jiřího

Jaroslav Toť

lékař

Radana Herrmannová

zdravotní sestra

Štáb a tvůrci

Hudba

Hudba

Alfi Kabiljo

Produkční údaje

Původní název

Průběžná bilance

Anglický název

Continuous Recapitulation

Copyright

1985

Rok výroby

1985

Výrobce

Studio FAMU

Technické údaje

Nosič

35mm

Verze

česká

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.