Luca Tóth

scenáristka, výtvarnice, režisérka

Datum narození

07.04.1989

Místo narození

Budapešť, Maďarsko

Životopis

LUCA TÓTHOVÁ (nar. 7.4.1989, Budapešť, Maďarsko) studovala bakalářský stupeň (2008-2011) Univerzity umění a designu Moholy-Nagye v Budapešti (MOME) a magisterský stupeň absolvovala na Královské umělecké koleji (RCA) v Londýně. V animované tvorbě klade důraz na výtvarnou a zvukovou složku a barevnost, dává průchod fantazii a sdělení situuje do imaginárních světů. Své filmy vytváří ve vizuální laboratoři FAKT 13. Spolu s Kristófem Jurikem režírovala studentský krátký animovaný film Mézes-Mázos (2009, Domov, sladký domov) o soupeření zlostného donutu s klidnou bábovkou nejenom o rozinky. Jako animátorka se podílela na oceňovaném filmu Left (2012, Opuštěný) Eamonna O’Neilla o následcích odloučení dvou přátel. Za absolventský animovaný krátký film The Age of Curious (2013, Období zvědavosti) o třech přátelích, kteří se vydávají na snovou cestu za poznáním, získala Cenu poroty v Annecy, zvláštní uznání na stuttgartském festivalu Trickfilm a další ocenění. Koprodukční krátký snímek Superbia (2016) o oddělených společenstvích mužů a žen v surreálné krajině byl uveden v české distribuci jako předfilm dokumentu Nechte zpívat Mišíka (2017; r. Jitka Němcová). -vaza- (3/2017)

Filmografie

Superbia

2016
Režie, Námět, Scénář, Výtvarník, Střih, Animace
hlavní animace

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.