Bohumil Šmída

herec, produkční

Datum narození

16.01.1914

Místo narození

Praha, Rakousko-Uhersko

Datum úmrtí

06.03.1989

Místo úmrtí

Praha, Československo

Filmografie

AEIOU

1990
Hrají
Role: on sám, vedoucí komise na FAMU

Peripetie

1980
Pedagogické vedení
produkce

Požáry a spáleniště

1980
Hrají
Role: Lumírův otec

Dívka s mušlí

1980
Hrají
Role: příslušník VB

Čas pracuje pro vraha

1979
Hrají
Role: Moucha, otec Lýdie

Sázka na třináctku

1977
Hrají
Role: spisovatel Vítek

Zrcadlení

1977
Hrají
Role: Krbec

Smrt na černo

1976
Hrají
Role: kasař Hemala zvaný Hečky

Čas lásky a naděje

1976
Hrají
Role: ředitel továrny Kramer

Město nic neví

1975
Hrají
Role: nadporučík VB Bažant zvaný Fotr

Sarajevský atentát

1975
Hrají, Mluví
Role: hlas rváče v hospodě

Rukojmí

1974
Hrají
Role: chirurg MUDr. Mareš

Pokoj v suterénu

1974
Pedagogické vedení
produkce

Případ mrtvého muže

1974
Hrají
Role: Hanzi Carona, Sylvin asistent

Velké trápení

1974
Hrají
Role: průvodčí

Lidé z metra

1974
Zpívá, Hrají
Role: Čihák, Bulfasův kamarád

Holky z porcelánu

1974
Hrají
Role: cizí pán se psem

Výstřely v Mariánských Lázních

1973
Hrají
Role: inspektor Pacák

Tajemství zlatého Buddhy

1973
Hrají
Role: četník Šulc

Počkám, až zabiješ

1973
Hrají
Role: Šulc

Zločin v Modré hvězdě

1973
Hrají
Role: policejní rada Pochop

Dny zrady

1973
Hrají
Role: Georges Mandel, francouzský ministr kolonií

Ďábel

1972
Pedagogické vedení
produkce

Cesty mužů

1972
Hrají
Role: pracovník pivovaru Říčan

Slečna Golem

1972
Hrají
Role: dr. Talpe, člen správní rady

Smrt si vybírá

1972
Hrají
Role: expert na starožitnosti

Zlatá svatba

1972
Hrají
Role: poručík VB Kaderka

Dvě věci pro život

1972
Hrají
Role: ředitel

Ženy v ofsajdu

1971
Výrobní skupina

Vražda v hotelu Excelsior

1971
Výrobní skupina

Lekce

1971
Výrobní skupina

Šance

1971
Vedoucí výroby

Soud

1971
Pedagogické vedení
produkce

Jeden z nich je vrah

1970
Výrobní skupina, Hrají
Role: řidič Jan Krása

Partie krásného dragouna

1970
Vedoucí výroby

Jsem nebe

1970
Vedoucí výroby

Na kolejích čeká vrah

1970
Vedoucí výroby, Hrají
Role: bezpečnostní referent banky Václav Jareš

Nahota

1970
Vedoucí výroby, Výrobní skupina

Velká neznámá

1970
Výrobní skupina

Pěnička a Paraplíčko

1970
Hrají
Role: kasař Mlíko

Den sedmý – osmá noc

1969
Hrají
Role: Předseda

Svatej z Krejcárku

1969
Výrobní skupina

Panenství a kriminál

1969
Výrobní skupina

Touha zvaná Anada

1969
Výrobní skupina

„Rakev ve snu viděti...“

1968
Výrobní skupina, Hrají
Role: vedoucí hotelu Felix Pacínek

Neblbni

1968
Pedagogické vedení
produkce

Umění milovati De arte amatoria

1968
Pedagogické vedení
produkce

Žert

1968
Výrobní skupina

Všichni dobří rodáci

1968
Výrobní skupina

Těch několik dnů...

1968
Výrobní skupina

Objížďka

1968
Výrobní skupina

Stud

1967
Výrobní skupina

Rozmarné léto

1967
Výrobní skupina

Piknik

1967
Výrobní skupina

Noc nevěsty

1967
Výrobní skupina

Jak se krade milión

1967
Výrobní skupina

Happy end

1967
Výrobní skupina

Kočka v dešti

1967
Pedagogické vedení
produkce

Mrakodrap lásky

1967
Pedagogické vedení
produkce

Nahá pastýřka

1966
Výrobní skupina, Hrají
Role: obstaravatel pohřbů Felix Pacínek

Slečny přijdou později

1966
Výrobní skupina, Hrají
Role: kapitán VB Roháč

Předpověď: nula

1966
Pedagogické vedení
produkce

Znamení Raka

1966
Výrobní skupina

Sedmikrásky

1966
Výrobní skupina

Romance pro křídlovku

1966
Výrobní skupina

Ostře sledované vlaky

1966
Výrobní skupina

Lidé z maringotek

1966
Výrobní skupina

Andělíčci

1966
Pedagogické vedení
produkce

Ceremoniál

1966
Pedagogické vedení
produkce

Čekají na Godota

1966
Pedagogické vedení
produkce

Fotbal

1965
Hrají
Role: trenér Beran

Divoká holka

1965
Pedagogické vedení
produkce

Jezero

1965
Pedagogické vedení
produkce

Motýl

1965
Pedagogické vedení
produkce

Slyšet Armstronga

1965
Pedagogické vedení
produkce

5 milionů svědků

1965
Výrobní skupina

Zlatá reneta

1965
Výrobní skupina

Souhvězdí Panny

1965
Výrobní skupina

Perličky na dně

1965
Výrobní skupina

Délka polibku devadesát

1965
Výrobní skupina

Dobrodružství s nahým klukem

1964
Hrají
Role: průvodčí v tramvaji

Kouzelná noc

1964
Pedagogické vedení
produkce

Chlapci zadejte se

1964
Výrobní skupina

Třiatřicet stříbrných křepelek

1964
Výrobní skupina

Bubny

1964
Výrobní skupina

Bláznova kronika

1964
Výrobní skupina

Atentát

1964
Výrobní skupina

Preclík

1964
Výrobní skupina

Fádní odpoledne

1964
Výrobní skupina

Fuga na černých klávesách

1964
Pedagogické vedení
produkce

Gambit

1964
Pedagogické vedení
produkce

Pět hříšníků

1964
Hrají
Role: přednosta úřadu

Kdyby tisíc klarinetů

1964
Výrobní skupina, Hrají
Role: šéf televize

Otevřené okno

1963
Pedagogické vedení, Hrají
Role: lord, tetinčin manžel
produkce

Umřel nám pan Foerster

1963
Pedagogické vedení
produkce

Okurkový hrdina

1963
Výrobní skupina

Pražské blues

1963
Výrobní skupina

Postava k podpírání

1963
Výrobní skupina

Mezi námi zloději

1963
Výrobní skupina

Bez svatozáře

1963
Výrobní skupina

Až přijde kocour

1963
Výrobní skupina

O něčem jiném

1963
Výrobní skupina

Věštec

1963
Výrobní skupina

Ďábelská jízda na koloběžce

1963
Pedagogické vedení
produkce

Mlčení

1963
Pedagogické vedení
produkce

Pozor! Dítě?

1963
Pedagogické vedení
produkce

Tátova škola

1963
Pedagogické vedení
produkce

Závory

1963
Pedagogické vedení
produkce

I. třída

1963
Pedagogické vedení
produkce

Alcron

1963
Pedagogické vedení
produkce

Dvanáctého

1963
Pedagogické vedení
produkce

Králíček

1963
Pedagogické vedení
produkce

Inventura

1963
Pedagogické vedení
produkce

Neschovávejte se, když prší

1962
Výrobní skupina, Hrají
Role: řidič Emil Holubář

Pevnost na Rýně

1962
Výrobní skupina, Hrají
Role: americký generál Tim Attwood

Život bez kytary

1962
Výrobní skupina

Prosím nebudit

1962
Výrobní skupina

Komu tančí Havana

1962
Výrobní skupina

Bílá oblaka

1962
Výrobní skupina

Akce Kalimantan

1962
Výrobní skupina

Večer

1962
Pedagogické vedení
produkce

Zpěv který nezemřel

1962
Pedagogické vedení
produkce

Strop

1961
Pedagogické vedení
produkce

Tažní ptáci

1961
Výrobní skupina

Smrt na Cukrovém ostrově

1961
Výrobní skupina

Reportáž psaná na oprátce

1961
Výrobní skupina

Pohádka o staré tramvaji

1961
Výrobní skupina

Noční host

1961
Výrobní skupina

Muž z prvního století

1961
Výrobní skupina

Kohout plaší smrt

1961
Výrobní skupina

Kolik slov stačí lásce?

1961
Výrobní skupina

Králíci ve vysoké trávě

1961
Výrobní skupina

Návštěva

1961
Pedagogické vedení
produkce

Poslední bohém

1961
Pedagogické vedení
produkce

Černobílá Sylva

1961
Pedagogické vedení
produkce

Lék

1961
Pedagogické vedení
produkce

Turista

1961
Pedagogické vedení
produkce

Kde alibi nestačí

1961
Výrobní skupina, Hrají
Role: zloděj Josef Šesták řečený Šoufek

Sousto

1960
Pedagogické vedení
produkce

Zlé pondělí

1960
Výrobní skupina

Tři tuny prachu

1960
Výrobní skupina

Srpnová neděle

1960
Výrobní skupina

Smyk

1960
Výrobní skupina

Sedmý kontinent

1960
Výrobní skupina

Rychlík do Ostravy

1960
Výrobní skupina

Pochodně

1960
Výrobní skupina

Ledoví muži

1960
Výrobní skupina

Generál

1960
Pedagogické vedení
produkce

Ještě včera to znamenalo smrt

1960
Pedagogické vedení
produkce

Kočičina

1960
Pedagogické vedení
produkce

Cesta domů

1960
Pedagogické vedení
produkce

Velká samota

1959
Výrobní skupina, Hrají
Role: soukromník Cyril Malec, Annin otec

Docela všední neděle

1959
Pedagogické vedení
produkce

Strejda

1959
Pedagogické vedení
produkce

Zkouška pokračuje

1959
Výrobní skupina

105 % alibi

1959
Výrobní skupina

Slečna od vody

1959
Výrobní skupina

Pět z milionu

1959
Výrobní skupina

Kruh

1959
Výrobní skupina

Návštěva

1959
Pedagogické vedení
produkce

Vojenská povídka

1959
Pedagogické vedení
produkce

Černý prapor

1958
Výrobní skupina, Hudba, Hudba k písni

Žižkovská romance

1958
Výrobní skupina

Déšť padá shora

1958
Pedagogické vedení
produkce

Noční návštěva

1958
Pedagogické vedení
produkce

Pohádka o kouzelné píšťalce

1958
Pedagogické vedení
produkce

Rodiče

1958
Pedagogické vedení
produkce

Tajemství písma

1958
Pedagogické vedení
produkce

Linka 515 – 42

1958
Pedagogické vedení
produkce

Touha

1958
Výrobní skupina

Útěk ze stínu

1958
Výrobní skupina

Páté kolo u vozu

1958
Výrobní skupina

Občan Brych

1958
Výrobní skupina

Dnes naposled

1958
Výrobní skupina

Co řekne žena...

1958
Výrobní skupina

Cesta zpátky

1958
Výrobní skupina, Hrají
Role: Čihák, Danův otec

Hvězda jede na jih

1958
Výrobní skupina, Hrají
Role: muž v aeroliniích

Poučení

1957
Pedagogické vedení
produkce

Schůzka o půl čtvrté...

1957
Pedagogické vedení
produkce

Škola otců

1957
Výrobní skupina

Ročník 21

1957
Výrobní skupina

Případ ještě nekončí

1957
Výrobní skupina

Florenc 13,30

1957
Výrobní skupina

Bomba

1957
Výrobní skupina

Vojáci

1957
Pedagogické vedení
produkce

Hotel Pokrok

1956
Pedagogické vedení
produkce

Ztracená posice

1956
Pedagogické vedení
produkce

Synové hor

1956
Výrobní skupina

Nevěra

1956
Výrobní skupina

Neporažení

1956
Výrobní skupina

Kudy kam?

1956
Výrobní skupina

Strach

1956
Pedagogické vedení
produkce

Život

1956
Pedagogické vedení
produkce

Direktiva

1955
Pedagogické vedení
produkce

Láska ve třech podobách

1955
Pedagogické vedení
produkce

Štika v rybníce

1951
Vedoucí výroby

Temno

1950
Vedoucí výroby

Divá Bára

1949
Vedoucí výroby

DS-70 nevyjíždí

1949
Vedoucí výroby

Na dobré stopě

1948
Vedoucí výroby

Krakatit

1948
Vedoucí výroby

Daleká cesta

1948
Vedoucí výroby, Výrobní skupina

Zelená knížka

1948
Výrobní skupina

Poslední mohykán

1947
Vedoucí výroby

Nikdo nic neví

1947
Vedoucí výroby

Jan Roháč z Dubé

1947
Vedoucí výroby

Nezbedný bakalář

1946
Zástupce vedoucího výroby

Život vojenský – život veselý

1934
Hrají
Role: voják Karel hrající šachy

Před maturitou

1932
Hrají
Role: student

Písničkář

1932
Hrají
Role: vojín

Ocenění

Vítěz

Akce: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1948
Praha / Československo
Čestné uznání
Krakatit
v hodnotě 6 000 korun

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.