Doporučujeme
Webový portál Národního filmového archivu o české audiovizi

Revue /
Aktua
lity

Doporučujeme
Redakce 20. 3. 2017

22. ročník festivalu Zlatý voči

Na festivalu, který se uskuteční 18. a 19. května, budou představeny snímky studentů filmové teorie jak z České republiky a Slovenska, tak i ze zahraničních univerzit z Francie, Lotyšska, Turecka a dalších. O vítězných snímcích rozhodne rozhoduje odborná porota, v níž zasedají zástupci z oblasti filmové kritiky, teorie a praxe, i z řad studentů.

22. ročník festivalu Zlatý voči Foto: Zlatý voči

V letošním roce bude jeden z členů poroty teoretik výtvarného umění doc. Mgr. Karel Císař, momentálně působící na VŠUP. Pásma krátkometrážních filmů budou doplněna panelovými diskuzemi s odborníky z filmové teorie a praxe. Ve večerních hodinách se návštěvníci mohou těšit na hudební koncerty a doprovodný program. 22. ročník se uskuteční ve studentském klubu Celetná přímo v centru Prahy.

Historicky prvním tématem festivalu je DEFORMACE, jež neničí, ale posunuje pohled do nové pozice. „Film je obecne vnímaný ako deformácia reality. O to viac je to vidieť na snímkoch, ktoré diváci na našom festivale môžu vidieť. Tieto sú vyberané na základe neobvyklého prístupu filmových teoretikov k filmovému médiu. Ich deformáciu filmom. Tá sa prejavuje deformáciou obsahovej aj vizuálnej stránky, deformáciou recepcie, deformáciou filmovej suroviny a vôbec deformáciou v tom najširšom zmysle slova,“ říká vedoucí produkce festivalu Anna Zatkalíková.

Více informací na webu festivalu.

Zdroj: Zlatý voči, red