Osada mladých snů

Země původu

Československo

Copyright

1931

Rok výroby

1931

Premiéra

4. 9. 1931

Minutáž

102 min

Kategorie

film

Žánr

komedie

Typologie

hranýdlouhometrážní

Originální název

Osada mladých snů

Český název

Osada mladých snů

Anglický název

The Summer Camp of Young Dreams

Obsah

Nasťa odjíždí každou sobotu z města do přírody do Osady mladých snů. Člen osady Sam přivede jednoho večera do tábora hosta, který se představí jako Bill Stín a všechny upoutá, ačkoli o něm nic nevědí. Nasťa o něj začne jevit zájem, ale on se k ní chová chladně. Večer Bill osadu často opouští a dívka se rozhodne zjistit, kam chodí. Vidí ho vejít do vily dr. Bolara. Nastini rodiče neradi vidí dceřino trampování a chtějí ji provdat za dr. Bolara. Nasťa zjistí, že dr. Bolar je sám Bill a nebrání se proto jejich rozhodnutí. Zatím však Bill odjede do Afriky a napíše Nastě dopis na rozloučenou, v němž ji žádá, aby byla jeho bratrovi dobrou ženou. Dívka ze své nešťastné lásky onemocní a její nastávající odstoupí od sňatku, protože si uvědomí, že došlo k omylu. Časem lékař dovolí, aby Nasťa odcestovala do Alžíru. Tady si konečně dvě milující bytosti padnou do náruče.

Hrají

Jiří Steimar

bankéř Sychra

Božena Svobodová

manželka bankéře Sychry

Aša Vašátková

Nasťa zv.Jitřenka, dcera Sychrových

Václav Norman

dr.Jaroslav Bolar alias Bill Stín

Richard Kubla

inženýr Sam, Bolarův přítel

L. H. Struna

šerif osady Hudson Tom

Jindřich Lhoták

dr.Jaromír Bolar, Billův bratr

J. Kliment

zřízenec v kanceláři dr.Bolara

Josef Novák

domácí lékař

Slávka Hamouzová

komorná u bankéře Sychry

Jiří Vondrovič

host na večírku

Jindřich Edl

vrátný v marockém hotelu

Jaroslav Čaban

Ferry

Josef Novák (4)

Harry

Karel Hloušek

kuchař Willy

Ladislav Bouška

Eddy Mokasín

Štáb a tvůrci

Předloha

Vilém Neubauer (Osada mladých snů – román)

Vedoucí výroby

Karel René Moláček

Hudba

Písně

Když je nám kolem dvaceti let, Až tě srdce zabolí, Neříkejte, slečno, Hoj kupředu, kamarádi!, A já sám, vždycky sám, Šly panenky silnicí, Glogloglo gloria, Vy, dívenky něžné, Mnoga ljeta, Když jsem šel cestičkou ouzkou, Půlnoci má

Hudba k písni

Josef Nademlejnský (Když je nám kolem dvaceti let), Antonín Maria Nademlejnský (Když je nám kolem dvaceti let), Josef Nademlejnský (Až tě srdce zabolí), Antonín Maria Nademlejnský (Až tě srdce zabolí), Josef Nademlejnský (Neříkejte, slečno), Josef Nademlejnský (Hoj kupředu, kamarádi!), lidová píseň (A já sám, vždycky sám), Emil Štolc (Šly panenky silnicí)

Text písně

Vilém Neubauer (Když je nám kolem dvaceti let), Vilém Neubauer (Až tě srdce zabolí), Karel Tobis (Až tě srdce zabolí), Karel Tobis (Neříkejte, slečno), Václav Špilar (Hoj kupředu, kamarádi!), Václav Mírovský (Hoj kupředu, kamarádi!)

Zpívá

Václav Norman (Když je nám kolem dvaceti let), Václav Norman (Až tě srdce zabolí), Richard Kubla (Neříkejte, slečno), Václav Norman (Hoj kupředu, kamarádi!), Vinohradské kvarteto (Hoj kupředu, kamarádi!), mužský sbor (Glogloglo gloria), mužský sbor (Vy, dívenky něžné), mužský sbor (Mnoga ljeta), Václav Norman (Když jsem šel cestičkou ouzkou), Aša Vašátková (Půlnoci má)

Produkční údaje

Originální název

Osada mladých snů

Anglický název

The Summer Camp of Young Dreams

Kategorie

film

Typologie

hraný

Žánr

komedie

Země původu

Československo

Copyright

1931

Rok výroby

1931

Premiéra

4. 9. 1931

Distribuční slogan

První český 100% mluvený a zvukový film ze zajímavého trampského života. Zdařile zfilmovaný populární Neubauerův román, který v časopise Hvězda a v mnohých svých knižních vydáních docílil mimořádných úspěchů.

Výrobce

AB, Starfilm

Nositelé copyrightu

Národní filmový archiv

Distribuce

Starfilm

Technické údaje

Délka

dlouhometrážní

Minutáž

102 min

Verze

česká