Venkovské dívce Pepině se občas stýská po jejím chlapci Ferdovi. Ten slouží v detektivní společnosti „Bdělá sůva“ v Praze. Pepina využije příležitosti navštívit Ferdu, když jí filmaři nabídnou, aby jela s nimi. Na předměstí Prahy jí však nedopatřením ujedou. Pepina se v Praze nevyzná a jen náhodou zabloudí do divadla, kde má Ferda právě službu. Uprostřed představení se ocitne Pepina na jevišti. Zazpívají s Ferdou milostný duet a sklidí nečekaný aplaus. Jsou pozváni k Ferdovu šéfovi, plukovníku Mužnému, na snídani. U stolu zasednou s plukovníkovou dcerou Máničkou a jejím ženichem, adjutantem Arsenem. Ten se svěží Pepině neustále věnuje. Ferda začne ze žárlivosti koketovat s Máničkou. Pepina se urazí a odjede domů, kde se právě chystá posvícení. Toho využije Ferda a pozve na ně Máničku i šéfa. Tvrdohlavou Pepinu nakonec přesvědčí o své lásce a protože přijel i Arsen, oba mladé páry se zase domluví.
Film obsahuje záběry z Václavského náměstí s tehdejším plným dopravním ruchem.
Pepina Rejholcová
detektiv Ferdinand Brázda zvaný Ferda
plukovník Barnabáš Mužný, šéf detektivní společnosti
Mánička, dcera Barnabáše Mužného
Máta Peprná, hospodyně u Mužných
dědeček Pepiny
teta Pepiny
kupec Robinson Rákoska
detektiv adjutant Arsen Křídlo
filmová herečka Fizullíni
detektiv Pacle
detektiv Vosáhlo
detektiv Kláda
hospodský
děvečka Kačka
inspektor
povozník Matěj Vrzal
host na posvícení
host na posvícení
host na posvícení
šumař na posvícení/harmonikář Berousek/dirigent divadla Trianon
filmový režisér
pomocný režisér
herec filmové společnosti Olaf Odkolek
herec filmové společnosti
herec filmové společnosti
herec filmové společnosti
inspicient
strážník v divadle
divadelní vlásenkář
ředitel divadla Trianon
tajemník divadla
autor operety
houslista
dopravní strážník na křižovatce
tanečník-indián
tanečnice-Havajanka
muž na chůdách
falešný hráč na fotografii
baletní soubor divadla Trianon
orchestr divadla Trianon
Kučera a spol. (uniformy)
Černá čára na zdi, bílá vedle ní, Uzlíček štěstí, Rozmarýna, Já mám holku novou, Pepku Rejholcovou, Ty naše rodné české lány, Pochod č. 137 – Já jsem od hlídací společnosti, Ferdova píseň (Líbejme se, když nás nikdo nevidí), Ferda, Ferda /na nápěv písně Sedlák, sedlák, sedlák/, Pojď, holka, křídlovka zpívá, Chtěla bych bejt buchta s mákem
John Gollwell (Černá čára na zdi, bílá vedle ní), Jaroslav Jankovec (Černá čára na zdi, bílá vedle ní), John Gollwell (Uzlíček štěstí), Jaroslav Jankovec (Uzlíček štěstí), Jaroslav Jankovec (Rozmarýna), John Gollwell (Rozmarýna), Jaroslav Jankovec (Já mám holku novou, Pepku Rejholcovou), John Gollwell (Já mám holku novou, Pepku Rejholcovou), John Gollwell (Pochod č. 137 – Já jsem od hlídací společnosti), Jaroslav Jankovec (Pochod č. 137 – Já jsem od hlídací společnosti), John Gollwell (Ferdova píseň (Líbejme se, když nás nikdo nevidí)), Jaroslav Jankovec (Chtěla bych bejt buchta s mákem), John Gollwell (Chtěla bych bejt buchta s mákem)
Fráňa Voborský (Černá čára na zdi, bílá vedle ní), Fráňa Voborský (Uzlíček štěstí), Fráňa Voborský (Rozmarýna), Fráňa Voborský (Já mám holku novou, Pepku Rejholcovou), František Voborský (Pochod č. 137 – Já jsem od hlídací společnosti), John Gollwell (Ferdova píseň (Líbejme se, když nás nikdo nevidí)), Fráňa Voborský (Chtěla bych bejt buchta s mákem)
Fanda Mrázek (Černá čára na zdi, bílá vedle ní), Slávka Doležalová (Černá čára na zdi, bílá vedle ní), Fanda Mrázek (Uzlíček štěstí), Slávka Doležalová (Uzlíček štěstí), Josef Rovenský (Rozmarýna), Josef Rovenský (Rozmarýna), Slávka Doležalová (Rozmarýna), Fanda Mrázek (Rozmarýna), Fanda Mrázek (Já mám holku novou, Pepku Rejholcovou), sbor (Ty naše rodné české lány), Fanda Mrázek (Pochod č. 137 – Já jsem od hlídací společnosti), sbor (Pochod č. 137 – Já jsem od hlídací společnosti), Fanda Mrázek (Ferdova píseň (Líbejme se, když nás nikdo nevidí)), sbor (Ferdova píseň (Líbejme se, když nás nikdo nevidí)), Slávka Doležalová (Ferda, Ferda /na nápěv písně Sedlák, sedlák, sedlák/), Fanda Mrázek (Pojď, holka, křídlovka zpívá), sbor (Pojď, holka, křídlovka zpívá), Slávka Doležalová (Chtěla bych bejt buchta s mákem)
Marta Aubrechtová
Rudolf Macharovský, Jája Štěpková, Baletní soubor divadla Aréna
Pepina Rejholcová
Pepina Rejholcová
Tři dny smůly
film
hraný
fraška, hudební
Československo
1932
1932
14. 10. 1932
dlouhometrážní
87 min
česká