Pygmalion

groteska

Typologie

animovaný

Délka

krátkometrážní

Anglický název

Pygmalion

Minutáž

5 min

Země původu

Česká republika

Copyright

2002

Rok výroby

2001

Premiéra

03.01.2002

Režie

Pavel Koutský

Anotace

Animovaná groteska Pavla Koutského Pygmalion je přesně v duchu názvu variací na klasické téma, jež je pojednané s vtipem, nadsázkou a ironií. Autor opět využívá své tradiční schéma, v němž se putující (či spíše prchající) postava setkává na „prázdné“ ploše s dalšími figurami (či předměty) a dostává se s nimi do groteskních situací, aby pak pokračovala dále. Podobně jako u svého předcházejícího filmu Média i tady „přesáhl“ Pavel Koutský z animované kresby do reálu.

Obsah

Pán v klobouku se setkává s různými ženami, jež o něho zjevně usilují. První je tlustá, druhá zase hubená. Třetí je sice krasavice, ale má dutou hlavu. Mužíček se rozhodne stvořit ideální ženskou bytost. Nakreslí si ji v nadživotní velikosti, pak ji doplní kostmi a masem a nakonec přidá to nejdůležitější: srdce. Nezapomene ani na mozek, do nějž trychtýřem „nalije“ moudré knihy včetně Kámásutry. Své dílo ozdobí i náhrdelníkem. Náhle má před sebou opravdovou nahou krasavici. Jeho ideální kráska obživne. Políbí svého stvořitele a pak odkráčí do reality, jíž je prosluněná zelená louka. Mužíček ovšem zůstane uvězněn na čtvrtce a marně se pokouší dostat se z ní ven... -tbk-

Poznámka

Premiéra: 19.9.2001/3.1.2002 Snímek je připojen jako předfilm k titulu Honem! Honem! (2000, Jalla! Jalla!; r. Josef Fares).

Hrají

Štáb a tvůrci

Hudba

Produkční údaje

Původní název

Pygmalion

Anglický název

Pygmalion

Kategorie

film

Typologie

animovaný

Žánr

groteska

Země původu

Česká republika

Copyright

2002

Rok výroby

2001

Premiéra

03.01.2002

Výrobce

KRÁTKÝ FILM PRAHA a. s., Studio Bratři v triku (KRÁTKÝ FILM PRAHA a. s.)

Nositelé copyrightu

Krátký Film Praha a. s.

Distribuce

CINEMART, a. s.

Technické údaje

Délka

krátkometrážní

Minutáž

5 min

Animační technika

kombinovaný, animovaný, hraný, reál