Pygmalion

groteska

Typologie filmu

animovaný

Anglický název

Pygmalion

Minutáž

5

Země původu

Česká republika

Copyright

2002

Rok výroby

2001

Premiéra

03.01.2002

Režie

Pavel Koutský

Scénář

Pavel Koutský

Námět

Pavel Koutský

Anotace

Animovaná groteska Pavla Koutského Pygmalion je přesně v duchu názvu variací na klasické téma, jež je pojednané s vtipem, nadsázkou a ironií. Autor opět využívá své tradiční schéma, v němž se putující (či spíše prchající) postava setkává na „prázdné“ ploše s dalšími figurami (či předměty) a dostává se s nimi do groteskních situací, aby pak pokračovala dále. Podobně jako u svého předcházejícího filmu Média i tady „přesáhl“ Pavel Koutský z animované kresby do reálu.

Obsah

Pán v klobouku se setkává s různými ženami, jež o něho zjevně usilují. První je tlustá, druhá zase hubená. Třetí je sice krasavice, ale má dutou hlavu. Mužíček se rozhodne stvořit ideální ženskou bytost. Nakreslí si ji v nadživotní velikosti, pak ji doplní kostmi a masem a nakonec přidá to nejdůležitější: srdce. Nezapomene ani na mozek, do nějž trychtýřem „nalije“ moudré knihy včetně Kámásutry. Své dílo ozdobí i náhrdelníkem. Náhle má před sebou opravdovou nahou krasavici. Jeho ideální kráska obživne. Políbí svého stvořitele a pak odkráčí do reality, jíž je prosluněná zelená louka. Mužíček ovšem zůstane uvězněn na čtvrtce a marně se pokouší dostat se z ní ven... -tbk-

Poznámka

Premiéra: 19.9.2001/3.1.2002 Snímek je připojen jako předfilm k titulu Honem! Honem! (2000, Jalla! Jalla!; r. Josef Fares).

Hrají

Štáb a tvůrci

Hudba

Produkční údaje

Původní název

Pygmalion

Anglický název

Pygmalion

Copyright

2002

Rok výroby

2001

Premiéra

03.01.2002

Výrobce

KRÁTKÝ FILM PRAHA a. s., Studio Bratři v triku (KRÁTKÝ FILM PRAHA a. s.)

Nositelé copyrightu

Krátký Film Praha a. s.

Distribuce

CINEMART, a. s.

Technické údaje

Barva

colour

Zvuk

Dolby