Druhý filmový počin režiséra Miroslava Krobota s názvem Kvarteto uvidí diváci v kinech od 26. října. Snímek vstoupil do fáze postprodukce. Po divácky úspěšné Díře u Hanušovic, kterou v kinech vidělo přes 150.000 lidí a byla oceněna třemi Českými lvy, se Krobot věnuje tématu hledání štěstí v generaci dnešních třicátníků.

Čtyři hlavní hrdiny ve snímku spojuje láska k hudbě a touha po štěstí. Vedoucího kvarteta soudobé hudby hraje Lukáš Melník a jeho hudební partnerku Barbora Poláková. Další členy kvarteta ztvárňují Jaroslav Plesl a Zdeněk Julina. Herci se museli naučit hrát na své nástroje.

„Film je o hledání štěstí, ale myslím, že se na to lidé mohou dívat i tak, že to může být o neschopnosti se rozhodnout, o tom, že lidé moc nevědí, co chtějí a pak se to odráží na vztazích. Snažili jsme se to napsat hodně pravdivě, z pocitu nejistoty, že by člověk chtěl být šťastný a neví jak na to. Jsou to věci, které se dotýkají každého,“ uvedl při srpnovém natáčení v Olomouci divadelní režisér, dramatik a herec Krobot.

Scénář filmu napsal Krobot společně s olomouckým psychologem Lubomírem Smékalem. Dvojice už spolupracovala na předchozím Krobotově snímku Díra u Hanušovic. Lidé se podle producenta Ondřeje Zimy mohou těšit především na nezaměnitelný krobotovský humor. Na rozdíl od režisérovy filmové prvotiny bude Kvarteto spíše komediální.

Zdroj: ČTK