du se projít na žežulce, ale taky v louňovicích, v lese, říkám si to je píčovina, dělat film o plísních, to neni důležitý*, chodím malýma cestičkama do malých pokojíčků, asi by se to nemělo dělat.

Výlety, výlety a procházky, chození s kamerou, je hrozně těžká, nikam se mi chodit nechce. Nikam se mi chodit nechce, když mám s sebou kameru.

Nemůžeš dělat, že v kapse nemáš telefon, pohádali sme se.

*to sem si potom říkala ještě hodněkrát vždycky o všem, ale co je důležitý.

Takže sem hodně chodila, možná ne zas až tak tolik, možná spíš normálně, kolik by člověk měl chodit, nemám krokoměr.

Je nějakej plán a pak sou lidi, který člověk potká, myslim, že je dobrý mít otevřený plány, a pak sou nápady, který se nestaly.

„Víš v Německu maj všechno lepší koláče, obchody, čokolády, a taky dálnice tam maj lepší.“ Lepší aktivisti v Německu blokujou výstavbu dálnice ve stromovým městě. To sem nenatočila, jela sem do Vídně a pak už na to nebyl čas.

tři roky

Když sem jela z Vídně stopla sem si autobus, lyžařský zájezd. Jela sem s takovym fajn pánem, co byl průvodce, to byla jediná volná sedačka, říkal: na světě je všechno takový ošklivý, tak sme si s kolegou řikali, že ten náš autobus aspoň nabarvíme nazeleno.

Když sme přejížděli hranice, mohla sem říct do mikrofonu, že sme přejeli hranice. Sláva, přejeli jsme hranice, vítejte v České republice. Hurá.

Romský děti na sídláku, jak dělaj diry v plotech a svoje vlastní cesty.

A spoustu dalších věcí.

A pak sou věci, který sme vystříhali.

Martin Fan vystrkuje zadek na auta na křižovatce, čůrá na auta z mostu, mačká tlačítka na přechodu, i když po něm nechce přecházet. Pak sme potkali na Žižkově nějakýho štamgasta a ten říkal, že se hlavně musíme zeptat na jednu věc: v prvej radě si musíš položit jednu otázku, prečo to vlastně robíš, to čuranie na auta.

Ondra de pěšky bez bot po chodníku a pálí ho nohy, tak přeskakuje po těch stínech od aut a já se mu směju, jestli nemá na boty nebo co. Říkal, že má na boty, ale nemá, ale může si je najít u popelnice, to je jasný. Bot je všude hodně.

Martin Mareček mluvil o tom, že by vůbec nemuselo bejt všude tolik značek a cyklostezek, že by prostě spíš kola mohly jezdit všude. Cedule SOUKROMÝ ŠEŘÍK a on říká, to je blbost, to vůbec nemůže bejt soukromej šeřík, když ani neni na soukromym pozemku. Lidi se uplně zbláznili, když si dávaj na šeříky cedule a to přitom dělaj ještě mnohem bláznivější věci.

Když se ztratíte v džungli, ven se dá dostat tak, že když člověk přijde na rozcestí, tak vždycky de na tu větší cestu a tak se dostane k vodě. A když to takhle uděláte ve městě, tak se většinou dostanete od vody.

Lukáš bydlel pod mostem a je to super, protože může čůrat rovnou do řeky a poustět nahlas techno, protože přes ty auta to stejně neni slyšet. Potkali sme Kýbla, Lukáš už tam prej asi nebydlí, ale Kýbl je taky uplně super. (místní bezdomovec pro prahu sedm). Dělali sme spolu potom ještě oheň a bylo to fajn, řikal, že s náma pojede i na ten čerňák, ale pak najednou v metru zmizel.

Podplukovník v záloze, co zároveň učí, jak se staví mosty. Římská říše byla tak úspěšná v tom válčení kvůli tomu, že uměli dobře postavit cesty – odvodnit je, většinou je to o tom odvodňování.

Sdružení rodičů v Nuslích už 8 let bojuje za bezpečnější přechod v Táborské ulici, ale pořád s tim nikdo nic neudělal, i když se ta ulice už rekonstruovala.

Nová pobaltská superrychlodráha z Litvy až do Estonska a sice to je super, že tam konečně budou jezdit vlaky, ale stejně se tim zničí spoustu věcí.

Umělci nechodí po těch vyšlapanejch cestičkách, vyšlapávaj si svoje vlastní – táta.

Andriuša stojí v bažině a říká: tady když sejdete z cesty, tak umřete.

písnička: I want to spend another day in jail cause there a mattress.

Jde o to, že je všechno zkažený hrozně komplikovanym způsobem, ze kterýho se nedá vystoupit, protože k tomu má každej svý důvody a taky jiný věci, který potřebuje řešit. Je to tragédie, ale taky ještě trochu zábava, zábava na konci světa.

Důležitý je uplně první záběr filmu, auto projíždí po silnici hořícím lesem. Na youtube je takových záběrů spousta.

Nejde o to, proč by měl pejsek vystupovat na dálnici, de o to, proč jsou dálnice.

playlist (taky můžete najít na youtube): Road to Nowhere /Talking Heads/, Highway to Hell /ACDC/, I cesta může být cíl /Oldřich Janota, Mňága a Žďorp/, Beton Beton, /EsraP & Gasmac Gilmore/ | Freunde Dabei


Celovečerní debut Anny Petruželové uvede kino Ponrepo ve čtvrtek 26. ledna.