Little Harbour

psychological, family

Typology

feature

Lenght

long

Czech title

Pátá loď

Runtime

85 min

Country

the Slovak Republic, Czech Republic

Copyright

2017

Production year

2016

Premiere

06.04.2017

Director

Iveta Grófová

Cast

Vanessa Szamuhelová

Jarka

Matúš Bačišin

Kristián

Katarína Kamencová

Lucia

Johanna Tesařová

babička Irena

Laura Vivien Turanová

miminko Adela

Christos Zarambukas

miminko Adela

Sebastien Sukaný

Jakub

Martina Sľúková

matka dvojčat

Ági Gubík

Kristiánova matka

Zoltán Schneider

Kristiánův otec

Rafael Akopjan

Luciin frajer

Martin Csiaki

Luciin frajer skákající do vody

Tomáš Vozár

Juraj Masarovič

Richard Matuš

Patrik Kollar

Maroš Pupák

Peter Ďuriš

Martin Csiaki

Matúš Dubeň

Kasper Mirt

Rebeka Svitková

Kvído Pokluda

Viktor Jordán

Marek Slovák

Ondrej Vidošovič

Mária Ondrejčíková

Marianna Grimerová

Marek Mazini

Patrik Matejov

Jakub Hollý

Edita Nagyová

Milada Koricinová

Martin Porubovič

Martin Jurči

Max Zázik

Pavel Barca

Michal Csanda

Klaudia Volfová

Barbora Juchelková

Vanessa Bolf

Ladislav Benovics

Kristián Matúš

Jaroslav Martišov

Pavol Keselý

Ján Požgay

Martin Krasňanský

Štefan Kolenčík ml

Martin Macko

Benjamín Hlaváč

Crew and creators

Second Unit Director

Milan Chalmovský (pomocná režie dětských herců)

Assistant Director

Matej Hlaváč, Martin Velič

Script Supervisor

Ľubomír Bachratý, Zuzana Dujničová, Mária Kadlecová

Screenstory

Iveta Grófová, Monika Kompaníková

Based on

Monika Kompaníková (Piata loď, 2010, česky Pátá loď, nakl. Větrné mlýny, Brno 2012)

Screenplay

Marek Leščák, Iveta Grófová, Monika Kompaníková (konzultace scénáře), Zlatica Bartíková (konzultace scénáře), Zuzana Gindl-Tatárová (konzultace scénáře), Martin Daniel (konzultace scénáře)

Script Editor

Marek Leščák, Dana Garguláková (dramaturg RTVS)

Camera

Denisa Buranová, Alexandr Kadlec (záběry pod vodou)

Second Unit Photography

Simona Weisslechner, Martin Čech

Camera Operator

Matej Pok (ostřič), Simona Weisslechner (ostřič), Anna Smoroňová (ostřič), Peter Dúžek (ostřič), Rafael Skurka ml. (ostřič), Miloslav Dvořáček (ostřič), Róbert Benkovits (steadicam)

Production Designer

Denisa Buranová (+ výtvarná koncepce), Iveta Grófová (+ výtvarná koncepce), Miroslav Král (+ výtvarná koncepce), Iva Němcová (+ výtvarná koncepce)

Set Designer

Erik Král (výprava/rekvizity), Michal Grandtner (výprava/rekvizity), Kvetoslava Kubušová (výprava/rekvizity), Kamil Najser (výprava/rekvizity), Jannis Katakalidis (výprava/rekvizity), Anton Obrcian (výprava/rekvizity), Jakub Vlček (výprava/rekvizity), Martin Švandrlík (výprava/rekvizity), Filip Martinec (výprava/rekvizity), Petr Skřivánek (výprava/rekvizity), Radek Lehoučka (výprava/rekvizity), Václav Tichý (výprava/rekvizity), Marek Balcařík (výprava/rekvizity), Slavomír Šmálik (výprava/rekvizity), Matej Hlaváč (výprava/rekvizity)

Costume Designer

Martina Čerňáková

Make-Up Artist

Michala Frimmerová (+ zvláštní masky), Monika Ulrichová, Magdaléna Podhorná, Henrieta Potančoková, Zuzana Paulini (zvláštní masky)

Film Editor

Anton Fabian

Sound Designer

Tobiáš Potočný (mistr zvuku, design zvuku, nahrávání postsynchronů), Matej Hlaváč (design zvuku, nahrávání ruchů, nahrávání postsynchronů), Martin Macko (nahrávání ruchů), Peter Groszman (postsynchronů), Bohumil Martinák (mix zvuku)

Assistant Sound Designer

Adam Hrubý, Richard Fűlek, Juraj Strelec, Karol Kuliffay

Visual Effects

Jakub Goda (VFX grafik), Štefan Gura (VFX grafik), Gode VFX

Stunt Coordinator

Peter Plazák, Ladislav Lahoda

Stunts

Martin Csiaki, Dušan Prvý, Martin Uhrovčík

Executive Producer

Ivana Kurincová (RTVS)

Producer

Katarína Krnáčová, Iveta Grófová, Jiří Konečný

Co-producer

Iván Angelusz, Péter Reich, Tibor Búza

Production

Dagmar Šperlová (ČR), Katalin Harer (Maďarsko), Anežka Luklová (vývoj), Albert Malinovský (vývoj), Jana Koršová (vývoj), Ondrej Benko (distribuce), Jana Pribullová (distribuce)

Production Manager

Kristína Majorošová

Production Manager

Daša Parízková

Production Supervisor

Erika Paulinská (asistentka produkce)

Cooperation

Peter Paulík (cvičitel ježků)

Music

Music Composed by

Matej Hlaváč

Music Performed by

Matej Hlaváč (hudební produkce, aranžmá, interpret), Juraj Benetin (vokály)

Songs

Kde sa slzy berú, I Was Wrong, Holiday, Hey Now, Nakazený 2, Run Run Run, No Limit, If I Could Give To You, All Rise

Songwriter

Katarína Kubošiová/Katarzia (Kde sa slzy berú), Matej Hlaváč (Kde sa slzy berú) (hudební úprava), Martin Šrámek (I Was Wrong), Martin Šrámek (I Was Wrong) (remix), Matej Hlaváč (I Was Wrong) (remix), Andrej Hruška (Matej Hlaváč) (remix), Peter Bič (Holiday), Ivan Bič (Holiday), Vlado Čekan (Holiday), Jozef Zima (Holiday), Matúš Pavlík (Holiday), Dáša Kostovčík (Holiday), Peter Bič (Hey Now), Ivan Bič (Hey Now), Vlado Čekan (Hey Now), Jozef Zima (Hey Now), Matúš Pavlík (Hey Now), Dáša Kostovčík (Hey Now), Grimaso (Nakazený 2), Celeste Buckingham (Run Run Run), Martin Šrámek (Run Run Run), Andrej Hruška (Run Run Run)

Writer of Lyrics

Katarína Kubošiová/Katarzia (Kde sa slzy berú), Celeste Buckingham (I Was Wrong), Peter Bič (Holiday), Ivan Bič (Holiday), Vlado Čekan (Holiday), Jozef Zima (Holiday), Matúš Pavlík (Holiday), Dáša Kostovčík (Holiday), Peter Bič (Hey Now), Ivan Bič (Hey Now), Vlado Čekan (Hey Now), Jozef Zima (Hey Now), Matúš Pavlík (Hey Now), Dáša Kostovčík (Hey Now), Separ (Nakazený 2), Celeste Buckingham (Run Run Run), Martin Šrámek (Run Run Run), Andrej Hruška (Run Run Run)

Singer

Katarína Kubošiová/Katarzia (Kde sa slzy berú)

Interpreter

Martin Šrámek (I Was Wrong), Peter Bič Project (Holiday), Peter Bič Project (Hey Now), Separ (Nakazený 2), Tina (Nakazený 2), Celeste Buckingham (Run Run Run), Fabio Codega (No Limit), Ewayne Leon Harvey (No Limit), Christopher Dececio (If I Could Give To You), Tom Howe (All Rise), Mike Reed (All Rise)

Locations

Slovensko, Bratislava, Zemplínska Šírava (Slovensko), Česká republika, Praha (Česká republika)

Production info

Original Title

Pátá loď

English Title

Little Harbour

Parallel Title

Piata loď

Category

Film

Typology

feature

Genre

psychological, family

Origin country

the Slovak Republic, Czech Republic

Copyright

2017

Production Year

2016

Premiere

06.04.2017

Age limit

suitable for all ages without limit

Production

Hulapa film, endorfilm, Katapult Film (koprodukce), RTVS (koprodukce), Silverart (koprodukce)

With support

Audiovizuálny fond SR, Eurimages, Státní fond kinematografie ČR, Ministerstvo kultúry SR, Kreativní Evropa Média EU, BSK, Program Midpoint International Script Development

Partner

Slovnaft, Martinus, Artforum, Lucka, Sak, Evita (mediální partner), Pravda (mediální partner), Týždeň (mediální partner), Fresh (mediální partner)

Copyright Holders

Hulapa film, endorfilm, Katapult Film Kft, Rozhlas a televízia Slovenska, Silverart

Distribution

CinemArt (monopol do 6. 4. 2027)

Technical info

Lenght

long

Runtime

85 min