Rodinka

komedie, rodinný

Typologie filmu

hraný

Anglický název

The Family

Minutáž

92

Země původu

Česká republika

Copyright

2010

Rok výroby

2010

Premiéra

09.12.2010

Jazyková verze

česká

Režie

Dušan Klein

Scénář

Fan Vavřincová, Lucie Konečná (spolupráce na scénáři)

Anotace

Volné pokračování kultovního seriálu Taková normální rodinka, která se vrací ke svým divákům po více než třiceti letech! Akce v kinech pro nedočkavé!

Po téměř dvouleté práci na scénářích a po dlouhém váhání hlavních protagonistů realizoval Dušan Klein pod názvem Rodinka volné pokračování prvního českého sitcomu Taková normální rodinka. Producent Miloslav Šmídmajer sice přesvědčil režiséra, aby se spolu se střihačem Janem Svobodou pokusili o sestřih seriálu ve stopáži celovečerního filmu, ale podle jeho slov o regulérní film nejde, proto byl snímek uváděn jen jako zvláštní „akce v kinech pro nedočkavé“ během prosince a ledna v multiplexech a později i v menších kinech. V souvislosti s tím na základě producentovy žádosti uvádíme ve FP jen základní údaje. – Stejně jako kdysi je v Rodince centrem dění hala a kuchyně, kde se členové rozvětvené rodiny scházejí, míjejí, radí a řeší (většinou s humorem) vážné, méně vážné i nevážné záležitosti. Novým místem k poradám je zimní zahrada, z níž Zdeněk (Jaromír Hanzlík) vytvořil ideální místo pro pěstování orchidejí. Podle tvůrců má dnešní Rodinka originální smysl pro legraci, milou ujetost, zálibu v ztřeštěných nápadech a schopnost tolerance. Jde stále o malou komunitu lidí, kteří se mají rádi, respektují se a na prvním místě pro ně je rodina, o nové setkání s některými oblíbenými hrdiny a dalšími členy domácnosti, o které se rodinný klan za více než třicet let od svého vzniku rozrostl, a o setkání tří hereckých generací.

Produkční údaje

Původní název

Rodinka

Anglický název

Family

Copyright

2010

Rok výroby

2010

Premiéra

09.12.2010

Nositelé copyrightu

BIO ILLUSION s.r.o.

Distribuce

FALCON a.s. (monopol)

Technické údaje

Nosič

35mm

Barva

colour

Zvuk

Dolby Digital

Verze

česká

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.