Případ

etuda

Typologie filmu

hraný

Anglický název

The Case

Země původu

Československo

Copyright

1973

Rok výroby

1971, 1972, 1973

Jazyková verze

česká

Režie

Ladislav Adamík

Scénář

Ladislav Adamík

Obsah

Muž řídí auto po úzké silnici. Žena na sedadle spolujezdce je nervózní a vyčítá muži pomalou jízdu. Chce se evidentně pohádat, muž však mlčí a nakonec auto zastaví a vystoupí. Žena si hbitě přesedne k volantu a muž se do vozu rezignovaně vrátí. Jízda je teď mnohem rychlejší, ale také velmi riskantní, žena navíc pojídá třešně a řídí jen jednou rukou. Tak se stane, že srazí chodce jdoucího proti nim po kraji vozovky. Cesta vede lesem a nehoda nemá svědka. Muž se vrátí a zjistí, že oběť je mrtvá. Odtáhne tělo mezi stromy. Usedne za volant a pokračuje v jízdě, zjevně velmi otřesen. Žena neustává ve výčitkách. Neměl ji pouštět k řízení, když ví, že ona nejezdí moc dobře, zvlášť když je rozčílená. Neměl vůbec kupovat auto, neměl, neměl... Nakonec žena rozhodne, že vinu za nehodu přizná na Bezpečnosti muž. Dostane jistě nízký trest a ona ho bude ve vězení obětavě navštěvovat.

Poznámka

V titulcích je jako rok výroby uvedeno 1971/73.

Štáb a tvůrci

Vedoucí výroby

Karel Fiala, Karel Šášinka

Pedagogické vedení

Václav Vorlíček (režie), Jan Kališ (kamera), Jan Kučera (střihová skladba), Vladimír Volf (produkce)

Produkční údaje

Původní název

Případ

Anglický název

Case

Copyright

1973

Rok výroby

1971, 1972, 1973

Výrobce

Studio FAMU

Technické údaje

Nosič

35mm

Verze

česká

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.