Národní filmový archiv vydával každoročně od roku 1992 Filmovou ročenku – dvojjazyčnou česko-anglickou publikaci, jedinou svého druhu v České republice. V letech 1993–2012 vyšly ročníky 1992 až 2011. Jubilejní dvacátý ročník se stal předposledním. Po roční přestávce byla roku 2014 vydána poslední ročenka pro rok 2012. Ročníky 1992–2006 vyšly v knižní tištěné podobě. Roky 2007–2011 pro svoji rozměrnost vyšly v elektronické podobě na nosiči CD-ROM, rok 2012 pak jako veřejná internetová databáze. Vydávání Filmových ročenek, stejně jako tištěného filmového časopis Filmový přehled, bylo ukončeno v návaznosti na založení a spuštění tohoto internetového portálu, jenž měl obě periodika nahradit.
Filmové ročenky obsahovaly vyčerpávající informace o české kinematografii. Publikaci tvořil soupis hraných, dokumentárních, animovaných filmů i reklam natočených v příslušném roce. Jeho součástí byly filmografické údaje, charakteristiky filmů a technické údaje. Dále ročenka uváděla také stručný přehled premiér českých a zahraničních filmů, distribučních údajů, výčet nejúspěšnějších filmů uvedených v české filmové distribuci, seznam filmů vyvezených do zahraničí a přehled oceněných českých filmů, filmových osobností a společností. Pravidelnou součástí ročenky byl aktualizovaný adresář významných organizací a institucí české kinematografie (například filmových a videoprodukčních společností, distribučních firem, obchodních společností, agentur, ochranných organizací, nadací, profesních svazů, zájmových organizací, archivů, muzeí, knihoven, škol a redakcí odborných filmových časopisů).
Své místo měly v ročence rovněž filmové festivaly a ceny udělené v daném roce českým filmům, dále záznamy tematických o publikacích a periodikách vydaných v příslušném roce v České republice, informace o dotacích a příspěvcích na realizaci filmových a audiovizuálních projektů v oblasti české kinematografie a kalendář filmových událostí. Pokud během tehdy aktuálního roku proběhlo schválení nového zákona týkajícího se audiovize, byl otištěn i tento právní předpis. Pomocný aparát tvořilo osm rejstříků. Ze jmenného rejstříku, z rejstříku organizací a společností i rejstříků filmů bylo možné v elektronické verzi proklikem přejít do záznamů osobností, filmů či firem, které byly doplněny filmografiemi a cenami za příslušný rok. Seznam ocenění byl rovněž obsahem stránek jednotlivých festivalů. Významný komfort pro uživatele znamenaly reference ve filmovém kalendáři, které umožňovaly formou prokliku dostat se z jednotlivých zpráv přímo na profil zmiňovaných společností, filmů, osobností a dalších záznamů. Uživatelský systém ovládání využíval běžných postupů a přitom umožňoval vícehlediskové, komplexnější a pohodlnější vyhledávání informací.
Internetový portál Filmový přehled Národního filmového archivu se snaží informace z Filmových ročenek extrahovat, rozšířit a doplnit o další informace, zejména o české kinematografii, audiovizi a dílech, jež byla uvedena v klasické kinodistribuci.
Všechna tištěná vydání Filmové ročenky pro roky 1992–2006 jsou dostupná jak v původní podobě, tak zejména online v Digitální knihovně Kramerius Národního filmového archivu.