Rozkošný příběh

Země původu

Československo

Copyright

1936

Rok výroby

1936

Premiéra

29. 1. 1937

Minutáž

115 min

Kategorie

film

Žánr

komedie

Typologie

hranýdlouhometrážní

Originální název

Rozkošný příběh

Český název

Rozkošný příběh

Anglický název

Delightful Story

Obsah

Chudá prodavačka Helena přijme lístek do divadla od neznámého muže, kterému vstupenka zbyla, když se nepohodl se svou snoubenkou Evou. Neznámý je milionář Jára Nerad a Helena před ním předstírá, že je také bohatá. Druhý den se náhodou sejdou v obchodě, kde Helena pracuje, a pravda vyjde najevo. Járovi to však nevadí a oba mladí lidé začnou spolu chodit. Helena bydlí v Domově žen s Miluškou. Do té je zamilován nesmělý majitel autoopravny Karel. Helena zprostředkuje jejich seznámení a obě mladé dvojice si vyjedou na výlet autem. Neradova matka však chce syna oženit s bohatou Evou a předstírá před Járou, že rodina přišla o majetek poklesem cen akcií. Aby zachránil otce před bankrotem, svolí Jára ke sňatku s Evou. Zmatek do situace vnese Járův strýc Ferdinand. Omylem přivede na zásnubní hostinu Helenu, kterou Eva urazí. Jára okamžitě zruší zasnoubení s Evou. Ředitelka Domova žen může vystrojit dvojnásobnou svatbu: Heleny s Járou a Milušky s Karlem.

Hrají

Věra Ferbasová

prodavačka Helena Veselá

Zita Kabátová

Miluška Kovářová, Helenina přítelkyně

František Krištof-Veselý

JUDr.Jára Nerad

Oldřich Nový

Jaroslav Nerad, Járův otec

Růžena Šlemrová

Ema Neradová, Járova matka

Jan Pivec

majitel autoopravny Karel Dobeš

Theodor Pištěk

Ferdinand Nerad, Járův strýc

Ladislav Pešek

obchodník René Pěnkava

Stanislav Neumann

obchodník Fred Pěnkava

Adina Mandlová

Eva Randová

Milada Gampeová

matka Evy Randové

Marie Ptáková

ředitelka Ženského domova Hajská

Ota Motyčka

sluha u Neradů František

Elsa Vetešníková

pokojská Boženka

Alois Peterka

obchodník

Vladimír Štros

první zákazník

Julius Baťha

účetní

František Krejčí

portýr v hotelu

Slávka Procházková

zpěvačka v operetě

Oldřich Kovář

zpěvák v operetě

Jiří Hron

zákazník

Marie Oliaková

divačka v divadle

Josef Fuksa

tanečník

A. Pilsová

L. Štolcová

Štáb a tvůrci

Předloha

Jaroslav Mottl (Podej štěstí ruku – opereta), Karel Melíšek (Podej štěstí ruku – opereta)

Kamera

Jan Roth

Vedoucí výroby

Josef Stein

Hudba

Písně

Podej štěstí ruku (Valčík), Dřív, než se rozejdeme (Neboj se rozloučení), Když večer nad Prahou (Tango), Postavím si malej kryt, Koupím ti párek poštovních holubů, Tam v zemi vzdálené, Hele, hele, Helenko, Kdyby to tak bylo možný (Slow-fox)

Hudba k písni

Josef Stelibský (Podej štěstí ruku (Valčík)), Josef Stelibský (Dřív, než se rozejdeme (Neboj se rozloučení)), Josef Stelibský (Když večer nad Prahou (Tango)), Josef Stelibský (Postavím si malej kryt), Josef Stelibský (Koupím ti párek poštovních holubů), Josef Stelibský (Tam v zemi vzdálené), Josef Stelibský (Hele, hele, Helenko), Josef Stelibský (Kdyby to tak bylo možný (Slow-fox))

Text písně

Jaroslav Mottl (Podej štěstí ruku (Valčík)), Karel Melíšek (Podej štěstí ruku (Valčík)), Jaroslav Mottl (Dřív, než se rozejdeme (Neboj se rozloučení)), Karel Melíšek (Dřív, než se rozejdeme (Neboj se rozloučení)), Jaroslav Mottl (Když večer nad Prahou (Tango)), Karel Melíšek (Když večer nad Prahou (Tango)), Jaroslav Mottl (Postavím si malej kryt), Karel Melíšek (Postavím si malej kryt), Jaroslav Mottl (Koupím ti párek poštovních holubů), Karel Melíšek (Koupím ti párek poštovních holubů), Jaroslav Mottl (Tam v zemi vzdálené), Karel Melíšek (Tam v zemi vzdálené), Jaroslav Mottl (Hele, hele, Helenko), Karel Melíšek (Hele, hele, Helenko), Jaroslav Mottl (Kdyby to tak bylo možný (Slow-fox)), Karel Melíšek (Kdyby to tak bylo možný (Slow-fox))

Zpívá

Oldřich Kovář (Podej štěstí ruku (Valčík)), Slávka Procházkobá (Podej štěstí ruku (Valčík)), Věra Ferbasová (Podej štěstí ruku (Valčík)), Zita Kabátová (Dřív, než se rozejdeme (Neboj se rozloučení)), František Krištof-Veselý (Dřív, než se rozejdeme (Neboj se rozloučení)), Setleři (Když večer nad Prahou (Tango)), Věra Ferbasová (Postavím si malej kryt), Jan Pivec (Koupím ti párek poštovních holubů), Setleři (Tam v zemi vzdálené), Setleři (Hele, hele, Helenko), František Krištof-Veselý (Hele, hele, Helenko), Věra Ferbasová (Hele, hele, Helenko), František Krištof-Veselý (Kdyby to tak bylo možný (Slow-fox))

Produkční údaje

Originální název

Rozkošný příběh

Anglický název

Delightful Story

Kategorie

film

Typologie

hraný

Žánr

komedie

Země původu

Československo

Copyright

1936

Rok výroby

1936

Premiéra

29. 1. 1937

Výrobce

Slavia-film

Nositelé copyrightu

Národní filmový archiv

Distribuce

Slavia-film

Technické údaje

Délka

dlouhometrážní

Minutáž

115 min

Verze

česká