Eva Zaoralová

Journalist, Film Critic

Date of birth

28.11.1932

Place of birth

Praha, Československo

Alternative names

Eva Šebánková (rodné jméno), Eva Königová (1. provdaná), Eva Hepnerová (2. provdaná), Eva Zaoralová (3. provdaná)

Filmography

Film Spa

2015
Performers

Pilgrims

1988
Cooperation

The Cobweb

1986
Cooperation

A Window's Limits

1982
Cast
Role: matrikářka

Awards

Vítěz

Festival: 18. mezinárodní filmový festival Praha – FEBIOFEST 2011

2011
Praha / Czech Republic
Cena Jaromila Jireše za rok 2010 /6. ročník/, udělena 24. 3. 2011 Asociací režisérů a scenáristů (ARAS) v kategorii B osobnosti či skupině osobností, které svojí aktivitou výrazně přispěly ke vzniku a šíření nekomerčních děl

Vítěz

Festival: 45. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2010

2010
Karlovy Vary / Czech Republic
cena Džínová vesta s vyšitým monogramem a červenými srdíčky, udělená akreditovanými novináři

Vítěz

Festival: 44. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2009

2009
Karlovy Vary / Czech Republic
Cena Ministerstva kultury ČR za přínos k rozvoji české kultury za rok 2008, udělena ministrem kultury ČR Václavem Riedlbachem