František Fenič

Screenwriter, Producer, Director

Date of birth

20.03.1951

Place of birth

Nižná Šebastová, Československo

Alternative names

Fero Fenič (pseudonym)

Filmography

Saving Edwards

2010
Project by
vedoucí projektu

Czech soda

1998
Director, Script Editor, Production
epizody

Strange Beings

1990
Director, Screen Story, Screenplay, Shooting Script

Juice Novel

1984
Director, Screen Story, Screenplay, Shooting Script

Awards

Vítěz

Event: Ceny Společnosti pro vědy a umění 2018

2018
Praha / Czech Republic

Vítěz

Festival: 10. festival dokumentární tvorby se sociální tematikou – NADOTEK

2010
Ústí nad Orlicí / Czech Republic
Cena Milana Maryšky za přínos českému dokumentu

Vítěz

Festival: 16. mezinárodní přehlídka filmu, televize a videa – FEBIOFEST 2009

2009
Praha / Czech Republic
Cena Jaromila Jireše za rok 2008 /4. ročník/, udělena Asociací režisérů a scenáristů (ARAS) v kategorii B osobě či skupině osob, které svoji aktivitou výrazně přispěly ke vzniku a šíření nekomerčního díla – za myšlenku a realizaci Febiofestů, udělena na zahájení 16. Febiofestu 26. 3. 2009 v Praze

Vítěz

Event: Ceny 1. června 1953 města Plzně

1994
Plzeň / Czech Republic

Vítěz

Exhibition: 28. celostátní soutěžní přehlídka vědeckých populárně vědeckých a didaktických filmů, televizních pořadů a videoprogramů Academia film a video Olomouc

1993
Olomouc / Czech Republic

Vítěz

Event: Ceny Trilobit 1993

1993
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Ceny Trilobit za rok 1991

1992
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Festival: 21. filmový festival mladých Trutnov

1988
Trutnov / Czechoslovakia
Juice Novel