Doporučujeme
Webový portál Národního filmového archivu o české audiovizi

Iveta Bartošová

herečka, zpěvačka

Datum narození

08.04.1966

Místo narození

Čeladná u Frýdku – Místku, Československo

Datum úmrtí

29.04.2014

Místo úmrtí

Praha, Česká republika
Doporučujeme
Poslední výkřik

Poslední výkřik

2012
Hrají
Role: ředitelka Perlová

Z pekla štěstí

Z pekla štěstí

1999
Zpívá

Svatba upírů

Svatba upírů

1993
Zpívá, Hrají
Role: Olivie

Zkouškové období

Zkouškové období

1990
Zpívá

IVETA BARTOŠOVÁ (nar. 8.4.1966, Čeladná, okres Frýdek-Místek), česká popová zpěvačka, která po úspěšném absolvování několika soutěží mladých talentů (např. Mladá píseň v Jihlavě) nastoupila profesionální pěveckou kariéru, jejímž vrcholem bylo vítězství v anketě Zlatý slavík (1990), zemřela 29. dubna 2014 sebevražedným skokem pod vlak v Praze-Uhříněvsi. Zájem o ni projevili i filmaři, kteří těžili z jejího atraktivního vzhledu a popularity. Po účinkování v pohádkové opeře Plaváček (TV-1986; r. Jiřina Pokorná), krátké muzikálové komedii Láska na inzerát (TV-1988; r. Eduard Sedlář) a slovenském písničkovém filmu F.T. na cestách (1988; r. Dušan Rapoš) jí svěřil režisér Jaroslav Soukup ústřední ženskou postavu tajemné šlechtičny Olivie v hororové komedii Svatba upírů (1993). Uplatňovala se i v jevištních muzikálových produkcích (Dracula, Monte Cristo a Bídníci) a jako moderátorka na pódiích, v televizi a v rozhlase (Radio Impuls). Poslední léta života přitahovala pozornost bulvárních médií svým neuspořádaným osobním životem (krátce byla provdána za herce Jiřího Pomeje) a různými excesy. -fik-

Knihy
Scénáře
Články
Statě ze sborníků
Všechny dokumenty

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.