Mucha: The Story of an Artist Who Created Style

Country

Czech Republic, France, Federal Republic of Germany

Copyright

2020

Production year

2018—2019

Premiere

1 October 2020

Runtime

99 min

Director

Roman Vávra

Category

film

Genre

biography, art

Typology

documentarytheatrical distributionlong

Original title

Svět podle Muchy

Czech title

Svět podle Muchy

English title

Mucha: The Story of an Artist Who Created Style

Parallel title

Mucha – Zwischen Popkunst und Slawischen Epos / Alfons Mucha – L'affichiste de l'art nouveau

Working title

Mucha, příběh mého otce

Cast

Martin Stránský

spisovatel Jiří Mucha

Antonín Nový

malíř Alfons Mucha, Jiřího otec

Tomáš Koňařík

malíř Alfons Mucha, Jiřího otec zamlada

Darina Ničová

dívka u Jiřího Muchy

Martina Cetkovská

dívka u Jiřího Muchy

Martin Polák

plakátovač

Jakub Pinkava

náhodný kolemjdoucí

Miroslav Máca

malíř Paul Gauguin

Jan Štambera

Křižák v obrazu Smrt Barbarossy

Beáta Spáčilová

Marie Muchová, Alfonsova žena, Jiřího matka

Anna Burianová

Jaroslava Muchová, Alfonsova dcera, Jiřího sestra

Petra Matylda Schovánková

Josephine Crane, model obrazu

Lubomír Kyrkrych

spisovatel Jiří Mucha jako chlapec

Petr Jedlička

muž v davu

Jiří Měchura

muž v davu

Barbora Blažková

žena v davu

Zlata Nádvorníková

žena v davu

Veronika Fuxová

žena v davu

Pavlína Oliverová

žena v davu

Adam Matoulek

muž v davu

Filip Matoulek

muž v davu

Štěpán Mamojka

muž v davu

Adam Krkoška

muž v davu

Jarek Jasinka

muž v davu

Petr Horký

muž v davu

Jan Jagelský

muž v davu

Daniel Burdoš

muž v davu

Commentary

Alois Švehlík

vypravěč

David Švehlík

četba textů Jiřího Muchy

Andrea Elsnerová

četba textů Marie Muchové

Performed by

Mear One

malíř a streetartový umělec

Yoshitaka Amano

malíř a ilustrátor

Stanley Mouse

malíř a grafik

Tomoko Sato /ž/

kurátorka a historička umění

John Mucha

ředitel Nadace Mucha, syn Jiřího Muchy

Petr Korbelář

litograf

Tereza Filipová

sólistka dětského pěveckého sboru

Vojtěch Bureš

sólista dětského pěveckého sboru

pěvecký sbor Mušky Základní umělecké školy Alfonse Muchy Ivančice

dětský pěvecký sbor

Pavlína Brzoňová

členka dětského pěveckého sboru

Valérie Bučková

členka dětského pěveckého sboru

Jiří Bureš

člen dětského pěveckého sboru

Vojtěch Bureš

člen dětského pěveckého sboru

Jana Burešová

členka dětského pěveckého sboru

Tereza Filipová

členka dětského pěveckého sboru

Šárka Galová

členka dětského pěveckého sboru

Elizabeta Homolková

členka dětského pěveckého sboru

Dominika Hrazdírová

členka dětského pěveckého sboru

Denisa Janderková

členka dětského pěveckého sboru

Adéla Klapalová

členka dětského pěveckého sboru

Tereza Knížátková

členka dětského pěveckého sboru

Marika Kocábová

členka dětského pěveckého sboru

Matylda Kočí

členka dětského pěveckého sboru

Lucie Kudláčková

členka dětského pěveckého sboru

Martin Oulehla

člen dětského pěveckého sboru

Lucie Peterková

členka dětského pěveckého sboru

Julie Rajsiglová

členka dětského pěveckého sboru

Ondřej Reigl

člen dětského pěveckého sboru

Adéla Řezáčová

členka dětského pěveckého sboru

Denisa Stachová

členka dětského pěveckého sboru

Jenny Rose Sugar /ž/

členka dětského pěveckého sboru

Jana Svobodová

členka dětského pěveckého sboru

Zuzana Šachrová

členka dětského pěveckého sboru

Eva Šínová

členka dětského pěveckého sboru

Adéla Toulová

členka dětského pěveckého sboru

Jakub Vavřík

člen dětského pěveckého sboru

Anežka Vavříková

členka dětského pěveckého sboru

Terezie Vavříková

členka dětského pěveckého sboru

Jiří Mucha

syn Alfonse Muchy, spisovatel a překladatel na archivních záběrech

Crew and creators

Director

Roman Vávra

Assistant Director

Michael Jan Ennis

Screenstory

Martin Polák

Screenplay

Roman Vávra, Markéta Sára Valnohová

Script Editor

Martin Polák

Director of Photography

Martin Štěpánek

Camera Operator

Jiří Šimek, David Liška, Petr Štěpánek, Samuel Timko (ostřič), Jan Kebrdle (ostřič)

Production Designer

Milan Popelka

Set Designer

Vilém Jonáš, Iveta Beranová, Martina Zwyrtek (rekvizitářka), Jana Marková (rekvizitářka)

Costume Designer

Ivana Šťastná

Make-Up Artist

Iveta Huptychová

Assistant Film Editor

Blanka Pušová

Sound Designer

Jiří Hruban (zvuk a záznam zvuku), Petr Štěpánek (natáčení v USA), Radek Vlach (záznam zvuku), Dominik Dolejší (záznam zvuku), Oliver Sroweleit (záznam hudby), Anders Wasserfall (mix hudby), André Feldhaus (mix hudby)

Assistant Sound Designer

Pavel Bylinský

Animation

Rainer Ludwigs Image-Building, Rainer Ludwigs, Tetyana Chernyavska

Visual Effects

Triková postprodukce ČT, Jitka Chaloupková (produkce Triková postprodukce ČT), Anna Švehelková (produkce Triková postprodukce ČT)

Postproduction

Obrazová postprodukce ČT (obraz), Blanka Lonek (produkce Obrazové postprodukce ČT), Zvuková postprodukce ČT (zvuk)

Executive Producer

Pavel Plešák (výkonný producent FC ČT)

Producer

Ondřej Beránek (Punk Film), Jakub Pinkava (Punk Film)

Co-producer

Peter Roloff (Maxim Film), Olaf Rosenberg (kreativní producent Arte), Dušan Mulíček (kreativní producent FC ČT), Helena Uldrichová (FC ČT), Věra Krincvajová (FC ČT), Markéta Štinglová (manažerka CMPP ČT), Claire Isambert (vedoucí kulturní oddělení Arte), John Mucha (Nadace Mucha)

Production

Markéta Tulisová (FC ČT), Jakub Pinkava (Punk Film), Barbora Kinkalová (Punk Film), Michael Jan Ennis (Punk Film), Henriette Degener (Maxim Film), Heike Lettau (Arte), Yvette Durrenberger (Arte), Adam Roa (natáčení v Japonsku), Markéta Hodoušková (natáčení ve Francii), Candice Lee (natáčení v USA), Zuzana Kučerová (koordinátorka CMPP ČT)

Production Supervisor

Hana Řezníčková, Noemi Krausová

Artistic Collaboration

Jakub Fabel (grafika), Radka Beránková (grafika), Martin Černý (grafický design), Samuel Ondrejka (malíř), Michal Barouš (malíř), Miroslav Boucník (malíř), Petr Korbelář (litografik)

Consultant

Marta Sylvestrová, Tomáš Kleisner, Tomoko Sato, Robert Janás

Cooperation

Ota Juchelka (vrchní osvětlovač), Dan Bukovský (vrchní osvětlovač), Marek Novotný (fotograf), Martin Polák /ž/ (rešerše archivních materiálů), Christian Richet (rešerše archivních materiálů), Sarah Mucha (rešerše archivních materiálů), Tomáš Kleisner (rešerše archivních materiálů), Filmové laboratoře České televize

Music

Music Composed by

André Feldhaus

Selected Music

Luboš Fišer (Valerie a týden divů – hudba z filmu), Vojtěch Havel (Cesta pustým lesem – hudba k filmu), Irena Havlová (Cesta pustým lesem – hudba k filmu), Vojtěch Havel (Andělský smích – hudba z filmu), Irena Havlová (Andělský smích – hudba z filmu), Geraldine Mucha (Overture to The Tempest), hudebnibanka.cz

Music Performed by

André Feldhaus, Marcel Noll, Richard Ander-Donath /violoncello/, Marcel Noll /housle/, Johannes Roosen-Runge /trubka, křídlovka/, pěvecký sbor Mušky Základní umělecké školy Alfonse Muchy Ivančice (Music Conducted by Radka Holá)

Music Supervisor

Eva Javůrková

Songs

Gypsy Queen /Part 1/

Songwriter Enrico Rosenbaum
Writer of Lyrics Enrico Rosenbaum
Singer skupina Gypsy

Tomorrow is the Last to be Heard

Songwriter Enrico Rosenbaum
Writer of Lyrics Enrico Rosenbaum
Singer skupina Gypsy

K Hospodinu

Songwriter André Feldhaus /aranžmá/J. P. Martinovský
Singer pěvecký sbor Mušky Základní umělecké školy Alfonse Muchy IvančiceTereza FilipováVojtěch Bureš

Uvázaný lístek

Songwriter J. P. Martinovský
Singer pěvecký sbor Mušky Základní umělecké školy Alfonse Muchy IvančiceTereza FilipováVojtěch Bureš

Nešťastná svatba

Songwriter J. P. Martinovský
Singer pěvecký sbor Mušky Základní umělecké školy Alfonse Muchy IvančiceTereza FilipováVojtěch Bureš

Nedovýpověď

Songwriter J. P. Martinovský
Singer pěvecký sbor Mušky Základní umělecké školy Alfonse Muchy IvančiceTereza FilipováVojtěch Bureš

Měsíček svítí

Songwriter J. P. Martinovský
Singer pěvecký sbor Mušky Základní umělecké školy Alfonse Muchy IvančiceTereza FilipováVojtěch Bureš

Locations

Česká republika, Praha (Česká republika), panorama /od Strahovského kláštera/ (Praha), Hradčany (Praha), Hradčanské náměstí (Hradčany), Kanovnický dům /byt Jiřího Muchy; i interiér/ (Hradčanské náměstí), Chrám sv. Víta /interiér/ (Hradčany), Strahovský klášter (Hradčany), kostel sv. Rocha (Strahovský klášter), Malá Strana (Praha), Petřín (Malá Strana), Nové Město (Praha), Panská ulice (Nové Město), Muchovo muzeum /interiér/ (Panská ulice), Staré Město (Praha), náměstí Republiky (Staré Město), Obecní dům /interiér/ (náměstí Republiky), Zdiby (Česká republika), Litografická dílna Petra Korbeláře /interiér/ (Zdiby), zámek Zbiroh /i interiér/ (Česká republika), Brno (Česká republika), Ivančice (Brno), Palackého náměstí (Ivančice), kostel Nanebevzetí Panny Marie /i interiér/ (Palackého náměstí), USA, Kalifornie (USA), Los Angeles (Kalifornie), San Francisco (Kalifornie), Sebastopol (Kalifornie), Francie, Paříž (Francie), nádraží Gare de lʹEst (Paříž), Passage des Panoramas (Paříž), Rue de la Grande Chaumière (Paříž), Boulevard Saint-Martin (Paříž), Théâtre de la Renaissance /i interiér/ (Boulevard Saint-Martin), Rue du Val de Grâce (Paříž), Rue de Vaugirard (Paříž), Musée du Luxembourg (Rue de Vaugirard), Japonsko, Tokio (Japonsko)

Production info

Original Title

Svět podle Muchy

Czech Title

Svět podle Muchy

English Title

Mucha: The Story of an Artist Who Created Style

Parallel Title

Mucha – Zwischen Popkunst und Slawischen Epos / Alfons Mucha – L'affichiste de l'art nouveau

Working Title

Mucha, příběh mého otce

Category

film

Typology

documentarytheatrical distribution

Genre

biography, art

Origin country

Czech Republic, France, Federal Republic of Germany

Copyright

2020

Production Year

2018—2019

Premiere

festival premiere 25 September 2020 (33. filmový festival Finále Plzeň)
gala premiere 28 September 2020 (kino Lucerna, Praha)
distribution premiere 1 October 2020 /suitable for all ages without limit/

Production

Punk Film, Česká televize (koprodukce), Filmové centrum (Česká televize), Centrum mezinárodních programových projektů (Česká televize), Arte (koprodukce), Maxim Film (koprodukce), Nadace Mucha (spolupráce)

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

99 min

Distribution carrier

DCP 2-D, MP4

Aspect ratio

1:2,35

Colour

colour

Sound

sound

Sound system/format

5.1, digital sound

Versions

Czech

Dialogue languages

Czech, English, French, Japanese

Subtitles languages

Czech

Opening/End credits languages

Czech