Marie Majerová

Author, Journalist, Translator, Organisational Worker

Date of birth

1 February 1882

Place of birth

Úvaly u Prahy, Rakousko-Uhersko

Date of death

16 January 1967

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Marie Kateřina Bartošová (rodné jméno), Marie Stivínová (1. provdaná), Marie Tusarová (2. provdaná)

Filmography

The Girl Robinson

1974

Based on

The Girl Robinson

1956

Based on

A Warning

1953

Original StoryScreenplay

Days of Joy

1951

Performers

The Strike

1947

Based onCooperation

umělecká spolupráce

Virginity

1937

Based onScreenplay

Awards

Vítěz

Event: Řád Klementa Gottwalda Za budování socialistické vlasti

1962
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Řád Republiky

1957
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1954

1955
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Řád Práce

1954
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Soutěž Československého státního filmu na původní filmový námět

1949
Praha / Czechoslovakia
A Warning

Vítěz

Event: Čestný titul Národní umělec

1947
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Čestné občanství města Kladna

1947
Kladno / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1947 v oboru tisku, rozhlasu a filmu

1947
Praha / Czechoslovakia
The Strike

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1947
Praha / Czechoslovakia
The Strike

Vítěz

Event: Státní ceny

1932
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Státní ceny

1922
Praha / Czechoslovakia