Jarmila Kronbauerová

Actress, Pedagogue

Date of birth

11.08.1893

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

06.11.1968

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Jarmila Marie Karolína Kronbauerová (rodné jméno), Jarmila Kozlerová (1. provdaná), Jarmila Poláková (2. provdaná)

Filmography

Spring Waters

1968
Cast
Role: hraběnka Despraunová

The Chintamani Carpet and a Swindler

1964
Cast
Role: majitelka koberce Eleonora Zanelliová

Violin and Dream

1946
Cast
Role: madame de Valveur

Sweet Sixteen

1936
Cast
Role: pěvkyně Irma Lukavská, žena ředitele Martena

Řina / The Three Loves of Řina Sezimová

1926
Cast
Role: Kateřina Sezimová zvaná Řina

The End of Loving

1913
Cast
Role: Lolotta

Awards

Vítěz

Event: Pamětní medaile k 70. výročí československé kinematografie

1968
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Řád akademických palem

1936
Paříž / France

Vítěz

Event: Členství španělské Akademie pro vědu a umění

1935
Madrid / Spain

Vítěz

Event: Členství Francouzského literárního a uměleckého institutu

1935
Paříž / France

Vítěz

Event: Čestná medaile Za zásluhy o vědu a umění Francouzské republiky

1935
Paříž / France

Vítěz

Event: Řád Stříbrné hvězdy Španělské republiky

1935
Madrid / Spain