Olga Sommerová

Screenwriter, Documentary Film Creator, Director

Date of birth

02.08.1949

Place of birth

Praha, Československo

Alternative names

Olga Novotná (rodné jméno), Olga Sommerová (1. provdaná), Olga Špátová (2. provdaná), Olga Malířová (3. provdaná)

Filmography

The Good Death

2018

Script Editor

President Blaník

2018

Cast

Role: členka lumpenkavárny

Červená

2017

DirectorScreenplayPerformersScreen Story

hlas

The Magic Voice of a Rebel

2014

Screen StoryScreenplayDirector

Věra Čáslavská – 68

2012

Screen StoryScreenplayDirector

ELFilm

2001

Cast

Motorcycling

1999

Pedagogical management

Canary

1999

Cast

Role: matka

Awards

Nominace

Event: 5. ročník, CENY ČESKÉ FILMOVÉ KRITIKY 2014

2015
Praha / Czech Republic
The Magic Voice of a Rebel

Nominace

Event: 22. výroční ceny Český lev 2015 za filmovou tvorbu roku 2014

2015
Praha / Czech Republic
The Magic Voice of a Rebel

Vítěz

Festival: 49. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

2014
Karlovy Vary / Czech Republic
Divácká cena deníku Právo
The Magic Voice of a Rebel

Vítěz

Festival: 16. mezinárodní festival dokumentárních filmů JEDEN SVĚT

2014
Bratislava / the Slovak Republic
Cena diváků
The Magic Voice of a Rebel

Vítěz

Event: Ceny TRILOBIT Beroun 2012, Cena Vladislava Vančury a Čestná uznání FITES – Českého filmového a televizního svazu, Nadace Český literární fond a města Beroun za původní díla domácí filmové a televizní tvorby

2013
Beroun / Czech Republic
Věra Čáslavská – 68

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Věra Čáslavská – 68

Vítěz

Festival: 26. festival českých filmů Finále Plzeň 2013

2013
Plzeň / Czech Republic
Věra Čáslavská – 68

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Věra Čáslavská – 68

Vítěz

Festival: 12. festival dokumentární tvorby se sociální tematikou – NADOTEK

2012
Ústí nad Orlicí / Czech Republic
Věra Čáslavská – 68

Vítěz

Festival: 7. mezinárodní filmový festival Femina Film

2012
Ústí nad Labem / Czech Republic
cena FEMINA GRANDE

Vítěz

Festival: 11. festival dokumentární tvorby se sociální tematikou – NADOTEK

2011
Ústí nad Orlicí / Czech Republic
Cena Milana Maryšky za celoživotní přínos českému dokumentárnímu filmu

Vítěz

Festival: 47. mezinárodní televizní festival – Zlatá Praha 2010

2010
Praha / Czech Republic
Cena Nadace Vize 97 Dagmar a Václava Havlových za televizní film Drž rytmus! (Keep the Beat!, r. Olga Sommerová, 2009)

Vítěz

Festival: 10. festival dokumentární tvorby se sociální tematikou – NADOTEK

2010
Ústí nad Orlicí / Czech Republic
cena poroty za televizní snímek Drž rytmus! (Keep the Beat!, r. Olga Sommerová, 2009)

Vítěz

Festival: 6. mezinárodní festival evropského filmového umění Telč – Arts&Film 2010

2010
Telč / Czech Republic
2. místo v kategorii III – hudba, dramatické umění, film a literatura za televizní film Drž rytmus! (Keep the Beat!, r. Olga Sommerová, 2009)