Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství

dětský, výukový

Typologie filmu

animovaný

Anglický název

Rosa & Dara and Their Great Adventures

Minutáž

25

Země původu

Česká republika

Copyright

2015

Rok výroby

2015

Režie

Martin Duda

Scénář

Kristina Nedvědová, Hynek Trojánek, Jiří Vaněk, Tomáš Končinský, Matyáš Trnka (spolupráce na scénáři), Kristina Dufková (spolupráce na scénáři), Martin Toul (spolupráce na scénáři), Barbora Námerová (spolupráce na scénáři)

Obsah

Děti z II. B si na začátku školního roku vyprávějí zážitky z prázdnin. Jeden chlapeček se chlubí cestou po Africe. Sedmiletá světlovlasá dvojčata Rosa a Dara však zažila u babičky daleko větší dobrodružství, včetně cesty kolem světa. – Rosa a Dara jedou vlakem na prázdniny k babičce a dědovi. Mají malé zpoždění kvůli babiččině krávě Mařeně, stojící na kolejích. Na zastávce děvčata vyzvedne pes Laiko a Velorexem je odveze k prarodičům. Po příjezdu si děvčata prohlížejí automatický chlívek pro tři krávy, s jehož obyvatelkami si pak zahrají kopanou. Při tom jedna kráva omylem rozsedne Velorex. Zdrcený Laiko táhlým zavytím krávy odfoukne. Pomocí elektronických obojků je babička naštěstí dokáže lokalizovat. V létajícím automobilu babička s vnučkami hledají krávy. První zachrání z islandské sopky, druhou ze spárů amerických medvědů. Třetí kráva skončila na jedné z družic ve vesmíru. Za ní se vydají raketou uschovanou ve vodojemu u domku, který po záchraně krávy raketa při přistání poškodí. Dědeček jej však pomocí jeřábu bleskurychle opraví. – Dětem ve škole se vyprávění dvojčat líbí, jen chlubivý chlapeček nevěří. Přesvědčí ho až pes Laiko, který Velorexem přijel pro dvojčata, aby je odvezl za prarodiči na víkend. -jl-

Mluví

Justýna Hrazdirová

Rosa

Michaela Skalníková

Dara

Václav Jan Podrazil

chlapeček

Zdena Fleglová

učitelka

Vasil Fridrich

průvodčí

Štáb a tvůrci

Scénář

Kristina Nedvědová, Hynek Trojánek, Jiří Vaněk, Tomáš Končinský, Matyáš Trnka (spolupráce na scénáři), Kristina Dufková (spolupráce na scénáři), Martin Toul (spolupráce na scénáři), Barbora Námerová (spolupráce na scénáři)

Dramaturgie

Kateřina Kačerovská (ČT)

Výtvarník

Martin Duda

Střih

neuvedeno

Zvuk

Viktor Ekrt, Martin Jílek, Marek Hart (zvukové efekty), Viktor Ekrt (mix), Martin Jílek (mix), Soundsquare (postprodukce)

Animace

Jakub Sršeň (Studio Kredenc), Antonio Selgado–Martin (Studio Kredenc), Jitka Svozilová (Studio Kredenc), Mirek Zachariáš (Studio Kredenc), Vladimíra Macurová (Studio Kredenc), Konstantin Petrov (Studio Kredenc), Martin Duda (animace, compositing; Studio Kredenc), Barbora Darmová (modely, rendering, compositing; Studio Kredenc), Martin Hanuš (modely; Studio Kredenc), Radek Chovančík (modely; Studio Kredenc), Aleš Zvolánek (modely; Studio Kredenc), Matěj Kardelis (compositing; Studio Kredenc), Milan Kolář (rendering, compositing; Studio Kredenc)

Vizuální efekty

Milan Kolář

Výkonná produkce

Bára Příkaská, Veronika Trčková (ČT)

Producent

Vratislav Šlajer, Barbara Johnsonová (kreativní producentka ČT)

Vedoucí produkce

Zuzana Pavlů (ČT)

Spolupráce

Zdena Fleglová (režie dialogů; Soundsquare), Václav Flegl (režie dialogů; Soundsquare)

Hudba

Produkční údaje

Původní název

Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství

Anglický název

Rosa & Dara and Their Great Adventures

Copyright

2015

Rok výroby

2015

Výrobce

Bionaut Animation, Česká televize (koprodukce), Studio Kredenc (koprodukce)

Nositelé copyrightu

Bionaut Animation, Česká televize

Technické údaje

Upozornění

Český film

Databáze obsahuje hrané filmy 1898–1993 v rozsahu publikace Český hraný film.

Animované filmy 1898–1945 jsou v databázi v rozsahu publikace Český animovaný film I.
Animované filmy 1946–1993 a dokumentární filmy 1898–1993 se budou doplňovat postupně na základě informací z interních zdrojů NFA.

V rozmezí 1993–2015 probíhá doplnění informací o českých hraných, animovaných a dokumentárních distribučních filmech z původního časopisu Filmový přehled a původní Filmové ročenky.

České distribuční filmy z období od roku 2016 až do současnosti zpracováváme postupně na základě ověřování údajů od producentů, distributorů, z filmových titulků a k filmům vznikají původní autorské anotace a obsahy.

Zahraniční filmy českých tvůrců se prozatím v databázi nenachází. Tyto údaje budeme také postupně doplňovat.

Televizní tvorba se v databázi nenachází.

Filmografie tvůrců v databázi, z výše uvedených důvodů, nemusí být v tuto chvíli kompletní.

 

Zahraniční distribuční film

Zahraniční distribuční filmy z období od roku 2014 až do současnosti zpracováváme a zpracováváme a postupně zveřejňujeme.

Zahraniční distribuční filmy do roku 2014 máme v plánu v budoucnu postupně přidávat na základě informací z původního časopisu Filmový přehled.