Code Name Holec

Country

Austria, Czech Republic

Copyright

2016

Production year

2014—2016

Premiere

22 September 2016

Runtime

98 min

Category

film

Genre

historical, spy, biography

Typology

featuretheatrical distributionlong

Original title

Krycí jméno Holec

Czech title

Krycí jméno Holec

English title

Code Name Holec

Parallel title

Deckname Holec

Working title

Deckname: Holec

Cast

Johannes Zeiler

Dubbing Ladislav Županič
Helmut Zilk

Vica Kerekes /ž/

Dubbing Jolana Smyčková
herečka a zpěvačka Eva Somerová

David Novotný

estébák Nahodil

Heribert Sasse

Dubbing Oldřich Vlach
Fuchs

Michael Fuith

Dubbing Jiří Ployhar
Popp

Dana Marková

Diana

Vilma Cibulková

vedoucí studia Jana Marková

Ondřej Malý

estébák Hádek

Hilde Daliková

Susi

Paul Matic

redaktor zpravodajství ORF

Gerrit Jansen

Markus

Oliver Rosskopf

moderátor

Jiří Černý

tleskající muž

Ivan Herma

tleskající muž

Ivan Urbánek

tleskající muž

Michał Sieczkowski

student

Mathias Glehr

agent CIA

Alexander Minajev

ruský komandant

David Máj

vesničan

Beatrix Brunschkoová

servírka

Thomas Zielinski

vrchní číšník

Peter Karolyi

redaktor

Joseph Prammer

redaktor

Wolfgang Schwarz

redaktor

Janine Michtnerová

TV hlasatelka

Dieter Berner

pošťák

Crew and creators

Assistant Director

Marek Juráček (první asistent režie), Yu Guo (druhý asistent režie), Luděk Král (druhý asistent režie)

Script Supervisor

Iris Steinerová

Based on

Jan Němec (Italská spojka – volně na motivy povídky ze sbírky Nepodávej ruku číšníkovi)

Screenplay

Franz Novotny, Alrun Fichtenbauer, Martin Leidenfrost

Shooting Script

Tim Hausmann (storyboard)

Script Editor

Susanne Spellitzová (dramaturg ORF), Julia Sengstschmidová (dramaturg ORF), Jaroslav Sedláček (hlavní dramaturg FC ČT), Kristián Suda (dramaturg FC ČT), Ursula Wolschlagerová (dramaturgický poradce), Alena Fišerová (dramaturgický poradce)

Director of Photography

Robert Oberrainer

Second Unit Photography

Camillo Foramitti (švenkr)

Camera Operator

Lisa Ganserová (ostřič), Radek Loukota (kamera operátor druhého štábu), Kamil Švejda (druhý štáb), Tomáš Munzperger (druhý štáb), Václav Pražský (druhý štáb), Jan Dvořák (druhý štáb), Fabian Meller (stedicam, B kamera operátor), Mark Rimmer (stedicam operátor), Jaromír Šedina (stedicam operátor), Christian Stiendl (B kamera)

Production Designer

Martin Reiter (hlavní architekt), Michal Šoun (architekt), Barbora Bucharová (set dekoratér)

Assistent Production Designer

Martina Pöllová (asistentka hlavního architekta), Eliška Jenčíková

Set Designer

Juliane Gstättnerová (vedoucí výpravy), Franz Hofmann (vedoucí výpravy), Jan Hoffmann (vedoucí výpravy), Jiří Matějíček (rekvizitář), Johannes Reschl (rekvizitář), David Eder (rekvizitář)

Costume Designer

Katarína Štrbová Bieliková, Carola Pizziniová (asistentka)

Costumes

Jarmila Dunděrová (vedoucí kostymérka), Martina Čechtická

Make-Up Artist

Hana Chýlová, Jaroslav Šámal

Film Editor

Karin Hammerová

Assistant Film Editor

Paul Schön

Sound Designer

Nina Slatoschová (design zvuku), Jakub Čech (kontaktní zvuk), Alexander Koller (mistr zvuku), Nils Kirchhoff (ruchy), Reinhard Schweiger (ruchy), Martin Greunz (ruchy), Dominik Čech (mikrofonista), Pavel Matyáš (mikrofonista), Karim Weth (nahrávání postsynchronů), Marco Zinz (nahrávání postsynchronů), Jolana Smyčková (postsynchrony), Michael Chadim (postsynchrony), Torsten Heinemann (dialog editor)

Assistant Sound Designer

Lenja Gathmannová

Visual Effects

David Váňa (supervize), Vít Komrzý (VFX producent), Viktor Müller (VFX producent), Lenka Líkařová (VFX výkonná produkce), Jaroslav Matys (VFX vedoucí produkce), UPP

Special Effects

ARTsfx, Pavel Policar (supervize), Joe Joachim (supervize), Michael Randa (asistent)

Postproduction

LISTO MediaServices Cine + TV Postproduktion, The Grand Post (zvuková postprodukce), Soundsquare (zvuková postprodukce), Pavel Rejholec (supervize Soundsquare), Michal Pekárek (mix hudby Soundsquare), Jakub Čech (střih zvuku Soundsquare), Markéta Císařová (vedoucí produkce Soundsquare), Noisia Studios (dodatečná zvuková postprodukce)

Titles Designed by

Paul Schön

Stunt Coordinator

Ladislav Lahoda, Martin Hub, Conny Dworak (trenér kaskadérů)

Stunts

Kamil Švejda, Joe Joachim, Janine Michtnerová, Klemens Dellacher, Andreas Köhalmi

Czech subtitles

Filmprint digital

Executive Producer

Johanna Scherzová

Producer

Alexander Glehr, Monika Kristl, Franz Novotny, Vlasta Kristl

Co-producer

Vít Komrzý (UPP), Kathrin Zechnerová (ORF), Heinrich Mis (ORF), Helena Uldrichová (vedoucí FC ČT), Tomáš Baldýnský (kreativní producent FC ČT), Jaroslav Kučera (výkonný producent FC ČT), UPP, ORF Film, Fernseh Abkommen, Česká televize – Filmové centrum

Production

Janine Michtnerová (koordinátorka produkce), Markéta Benešová (koordinátorka produkce)

Production Manager

Gottlieb Pailendorf, Vladimír Lhoták

Production Manager

Jakub Tlapák

Unit Production Manager

Betina Englischová (ekonomka), Michaela Soukupová (ekonomka)

Production Supervisor

Armin Watznauer (asistent produkce), Philipp Tröstner (asistent produkce), Niki Brechelmacher (asistent produkce), Yvonne Wendelinová (asistentka produkce), Zuzana Vokáčová (asistentka produkce), Tereza Šebestová (asistentka ekonomky)

Artistic Collaboration

Vendula Vašíčková (grafika)

Consultant

Petr Koura (historický poradce), Leonhard Reis (právní poradce), František Vyskočil (právní poradce), Martin Štencel (právní poradce)

Cooperation

Věra Homoláčová (skript českých dialogů), Gabriele Michlová Bernardová (skript českých dialogů), Pedro Domenigg (fotograf), Doris Erbenová (fotografka), Michal Čížek (fotograf), Luisa Franz Kleopatra (artefakty)

Direction of Czech version

Petr Sitár

Music

Music Composed by

Ondřej Brzobohatý (hudba a hudební aranžmá), Lukáš Sommer (hudební aranžmá)

Selected Music

Jiří Seidl (znělka Rozhlasových novin), Bartek Gliniak (Music Track Nº 8 /hudba z filmu Můj Nikifor/ – hudba z filmu), Friedrich Gulda (Finale alla Marcia z Konzert für Violoncello und Blasorchester)

Music Performed by

Epogue Symphonic Orchestra (Music Conducted by Tomáš Brauner), Josef Štěpánek /elektrická kytara/, Radek Němec /trubka/, Ondřej Brzobohatý /klavír/, Ondřej Brzobohatý /zpěv/, Eva Burešová /zpěv/

Songs

World in Action

Songwriter David Arnold
Singer David Arnold

Kde domov můj

Songwriter František Škroup

Nad Tatrů sa blýská

Songwriter lidová píseň

Hour of Triumph

Circus of Stars

Songwriter Alan Moorhouse

Luau

Spy Beat

Songwriter Daniel BackesPeter Moslener

Messing Around

Songwriter Stefan Melzak

Empire in Oblivion

Songwriter Kolja Erdmann

Locations

Vídeň, Dolní Rakousy, Praha

Production info

Original Title

Krycí jméno Holec

Czech Title

Krycí jméno Holec

English Title

Code Name Holec

Parallel Title

Deckname Holec

Working Title

Deckname: Holec

Category

film

Typology

featuretheatrical distribution

Genre

historical, spy, biography

Origin country

Austria, Czech Republic

Copyright

2016

Production Year

2014—2016

Premiere

premiere 22 September 2016 /unsuitable for children under 12/

Production

Novotny & Novotny Filmproduktion, Dawson Productions, Universal Production Partners, a. s. (koprodukce), ORF Film/Fernseh-Abkommen, ČESKÁ TELEVIZE, Filmové centrum (ČESKÁ TELEVIZE)

With support

Österreichisches Filminstitut, FISA – Filmstandort Austria, Filmfonds Wien, Státní fond kinematografie ČR, Land Niederösterreich, Kreativní Evropa Media

Copyright Holders

Novotny & Novotny Filmproduktion, Dawson Films, ČESKÁ TELEVIZE, Filmové centrum (ČESKÁ TELEVIZE), UPP

Distribution

Falcon (monopol do 21. 9. 2018)

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

98 min

Distribution carrier

DCP 2-D

Aspect ratio

1:1,78

Colour

colour

Sound

sound

Sound system/format

5.1, digital sound

Dialogue languages

Czech, German

Subtitles languages

Czech