Code Name Holec

historical, spy, biography

Typology

feature

Czech title

Krycí jméno Holec

Runtime

98

Country

Austria, Czech Republic

Copyright

2016

Production year

2014 – 2016

Premiere

22.09.2016

Director

Franz Novotny

Screenplay

Franz Novotny, Alrun Fichtenbauer, Martin Leidenfrost

Cast

Johannes Zeiler

Helmut Zilk

Kryštof Hádek

Jan David

Vica Kerekes

Eva Somerová, herečka a zpěvačka

David Novotný

estébák Nahodil

Heribert Sasse

Fuchs

Michael Fuith

Popp

Dana Marková

Diana

Vilma Cibulková

vedoucí studia Jana Marková

Eva Spreitzhoferová

Helga

Ondřej Malý

estébák Hádek

Hilde Daliková

Susi

Paul Matic

redaktor zpravodajství ORF

Gerrit Jansen

Markus

Oliver Rosskopf

moderátor

Jiří Černý

tleskající muž

Ivan Herma

tleskající muž

Ivan Urbánek

tleskající muž

Michał Sieczkowski

student

Mathias Glehr

agent CIA

Alexander Minajev

ruský komandant

David Máj

vesničan

Beatrix Brunschkoová

servírka

Thomas Zielinski

vrchní číšník

Peter Karolyi

redaktor

Joseph Prammer

redaktor

Wolfgang Schwarz

redaktor

Janine Michtnerová

TV hlasatelka

Dieter Berner

pošťák

Crew and creators

Assistant Director

Marek Juráček (první asistent režie), Yu Guo (druhý asistent režie), Luděk Král (druhý asistent režie)

Script Supervisor

Iris Steinerová

Based on

Jan Němec (Italská spojka – volně na motivy povídky ze sbírky Nepodávej ruku číšníkovi)

Screenplay

Franz Novotny, Alrun Fichtenbauer, Martin Leidenfrost

Shooting Script

Tim Hausmann (storyboard)

Script Editor

Susanne Spellitzová (dramaturg ORF), Julia Sengstschmidová (dramaturg ORF), Jaroslav Sedláček (hlavní dramaturg FC ČT), Kristián Suda (dramaturg FC ČT), Ursula Wolschlagerová (dramaturgický poradce), Alena Fišerová (dramaturgický poradce)

Camera

Robert Oberrainer

Camera Operator

Camillo Foramitti (švenkr), Lisa Ganserová (ostřič), Radek Loukota (2. štáb – kamera operátor), Kamil Švejda (2. štáb – 1. asistent kamery), Tomáš Munzperger (2. štáb – 1. asistent kamery), Václav Pražský (2. štáb – 2. asistent kamery), Jan Dvořák (2. štáb – 2. asistent kamery), Fabian Meller (stedicam, B kamera operátor), Mark Rimmer (stedicam operátor), Jaromír Šedina (stedicam operátor), Christian Stiendl (B kamera – 1. asistent kamery), Georg Schober (video operátor), Zdeněk Stuchlík (2. štáb – video operátor), Gerhard Riesenhuber (D.I.T.), Willi Willinger (barevné korekce obrazu)

Production Designer

Martin Reiter (hlavní architekt), Michal Šoun (architekt), Martina Pöllová (asistentka hlavního architekta), Eliška Jenčíková (asistentka architekta), Barbora Bucharová (set dekoratér)

Set Designer

Juliane Gstättnerová (vedoucí výpravy), Franz Hofmann (vedoucí výpravy), Jan Hoffmann (vedoucí výpravy), Jiří Matějíček (rekvizitář), Johannes Reschl (rekvizitář), David Eder (rekvizitář)

Costumes

Carola Pizziniová (asistentka výtvarnice kostýmů), Jarmila Dunděrová (vedoucí kostymérka), Martina Čechtická (kostymérka)

Make-Up Artist

Hana Chýlová (umělecká maskérka), Jaroslav Šámal (umělecký maskér)

Film Editor

Karin Hammerová, Paul Schön (asistent střihu)

Sound Designer

Nina Slatoschová (design zvuku), Jakub Čech (kontaktní zvuk), Alexander Koller (mistr zvuku), Nils Kirchhoff (ruchy), Reinhard Schweiger (ruchy), Martin Greunz (ruchy), Dominik Čech (mikrofonista), Pavel Matyáš (mikrofonista), Karim Weth (nahrávání postsynchronů), Marco Zinz (nahrávání postsynchronů), Jolana Smyčková (postsynchrony), Michael Chadim (postsynchrony), Torsten Heinemann (dialog editor), Lenja Gathmannová (asistent zvuku)

Visual Effects

David Váňa (supervize), Vít Komrzý (VFX producent), Viktor Müller (VFX producent), Lenka Líkařová (VFX výkonná produkce), Jaroslav Matys (VFX vedoucí produkce), UPP

Special Effects

Pavel Policar (supervize), Joe Joachim (supervize), Michael Randa (SFX asistent)

Postproduction

LISTO MediaServices Cine + TV Postproduktion, The Grand Post (zvuková postprodukce), Soundsquare (zvuková postprodukce), Pavel Rejholec (supervize Soundsquare), Michal Pekárek (mix hudby Soundsquare), Jakub Čech (střih zvuku Soundsquare), Markéta Císařová (vedoucí produkce Soundsquare), Noisia Studios (dodatečná zvuková postprodukce)

Titles Designed by

Paul Schön

Stunt Coordinator

Ladislav Lahoda, Martin Hub, Conny Dworak (trenér kaskadérů)

Stunts

Kamil Švejda, Joe Joachim, Janine Michtnerová, Klemens Dellacher, Andreas Köhalmi

Czech subtitles

Filmprint digital

Executive Producer

Johanna Scherzová

Producer

Alexander Glehr, Monika Kristl, Franz Novotny, Vlasta Kristl

Co-producer

Vít Komrzý (UPP), Kathrin Zechnerová (ORF), Heinrich Mis (ORF), Helena Uldrichová (vedoucí FC ČT), Tomáš Baldýnský (kreativní producent FC ČT), Jaroslav Kučera (výkonný producent FC ČT), UPP, ORF Film, Fernseh Abkommen, Česká televize – Filmové centrum

Production

Janine Michtnerová (koordinátorka produkce), Markéta Benešová (koordinátorka produkce)

Production Manager

Gottlieb Pailendorf, Vladimír Lhoták

Production Manager

Jakub Tlapák

Unit Production Manager

Betina Englischová (ekonomka), Michaela Soukupová (ekonomka)

Production Supervisor

Armin Watznauer (asistent produkce), Philipp Tröstner (asistent produkce), Niki Brechelmacher (asistent produkce), Yvonne Wendelinová (asistentka produkce), Zuzana Vokáčová (asistentka produkce), Tereza Šebestová (asistentka ekonomky)

Artistic Collaboration

Vendula Vašíčková (grafika)

Consultant

Petr Koura (historický poradce), Leonhard Reis (právní poradce), František Vyskočil (právní poradce), Martin Štencel (právní poradce)

Cooperation

Věra Homoláčová (skript českých dialogů), Gabriele Michlová Bernardová (skript českých dialogů), Pedro Domenigg (fotograf), Doris Erbenová (fotografka), Michal Čížek (fotograf), Luisa Franz Kleopatra (artefakty)

Direction of Czech version

Petr Sitár

Music

Music Composed by

Ondřej Brzobohatý (+ hudební aranžmá), Lukáš Sommer (hudební aranžmá)

Selected Music

World in Action (hudba David Arnold, interpret David Arnold), Circus of Stars (hudba Alan Moorhouse), Znělka Rozhlasových novin (hudba Jiří Seidl), Československá hymna, Luau (vydavatelství Refuel Music), Spy Beat (hudba Daniel Backes, Peter Moslener), Music Track Nº 8 (soundtrack z filmu Můj Nikifor, hudba Bartek Gliniak), Hour of Triumph (hudba Roger Roger), Messing Around (hudba Stefan Melzak), Empire in Oblivion (Kolja Erdmann), Finale alla Marcia z Konzert für Violoncello und Blasorchester (Friedrich Gulda)

Music Performed by

Epogue Symphonic Orchestra, Josef Štěpánek (elektrická kytara), Radek Němec (trubka), Ondřej Brzobohatý (klavír), Ondřej Brzobohatý (zpěv), Eva Burešová (zpěv)

Music Conducted by

Tomáš Brauner (Epogue Symphonic Orchestra)

Songs

World in Action, Hour of Triumph, Circus of Stars, Luau, Spy Beat

Locations

Vídeň, Dolní Rakousy, Praha

Production info

Original Title

Krycí jméno Holec

English Title

Code Name Holec

Working Title

Deckname: Holec

Parallel Title

Deckname Holec

Copyright

2016

Production Year

2014 – 2016

Premiere

22.09.2016

Age limit

unsuitable for children under 12

Production

Novotny & Novotny Filmproduktion, Dawson Productions, Universal Production Partners, a. s. (koprodukce), ORF Film/Fernseh-Abkommen, ČESKÁ TELEVIZE, Filmové centrum (ČESKÁ TELEVIZE)

With support

Österreichisches Filminstitut, FISA – Filmstandort Austria, Filmfonds Wien, Státní fond kinematografie ČR, Land Niederösterreich, Kreativní Evropa Media

Copyright Holders

Novotny & Novotny Filmproduktion, Dawson Films, ČESKÁ TELEVIZE, Filmové centrum (ČESKÁ TELEVIZE), UPP

Distribution

Falcon (monopol do 21.9.2018)

Technical info

Ratio

16:9

Colour

barevný

Sound

digitální zvuk 5.1

Subtitles

Czech