The Watchmaker’s Apprentice

Country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2019

Production year

2018—2019

Premiere

15 August 2019

Runtime

104 min

Category

film

Genre

comedy, fairytale

Typology

featurelong

Original title

Hodinářův učeň

Czech title

Hodinářův učeň

English title

The Watchmaker’s Apprentice

Parallel Title

Hodinárov učeň

Cast

Viktor Preiss

hodinář

Michal Balcar

Urban, hodinářův učeň

Dana Droppová

Laura, hodinářova dcera

Éva Bandor

hodinářova žena

Jana Plodková

sudička Lichoradka

Jaroslav Plesl

sudička Rodovít, Lichoradčin bratr

Václav Neužil

sudička Rodovoj, Lichoradčin bratr

Miroslav Krobot

hostinský

Hana Müllerová

hostinská

Pavlína Štorková

vládkyně smrti Morana/vládkyně života Živa

Jiří Vyorálek

zvířecí muž

Jakub Žáček

majitel panoptika

Filip Brouk

pomocník majitele panoptika

Sebastian Pöthe

Urban, hodinářův učeň jako chlapec

Líza Mazurková

Laura, hodinářova dcera jako děvče

Zdeněk Mucha

lékař

Zdeněk Pecháček

lékař v nemocnici

Půpa Mazurková

holčička pod jabloní

Nina Rudolfová

holčička pod jabloní

Petr Pěknic

hospodský

Petr Franěk

chlapík

Tomáš Havlík

chlapík

Šimon Pliska

muž v hostinci U kukaček

Patrik Vojtíšek

muž v hostinci U kukaček

Marek Zelinka

muž v hostinci U kukaček

Zdeněk Tomeš

muž v hostinci U kukaček

Jan Jirák

muž v hostinci U kukaček

Markéta Vacovská

žena v hostinci U kukaček

Veronika Vaculíková

žena v hostinci U kukaček

Petra Ipatová

hadí žena

Vojtěch Rákos

trpaslík

Vojtěch Zdražil

trpaslík

Dubbing

Denisa Biskupová

hlas Laury, hodinářovy dcery

Alena Antalová

hlas hodinářovy ženy

Jan Hyhlík

hlas vozky

Monika Moravčíková

hlas

Crew and creators

Second Unit Director

Roman Bartoš

Assistant Director

Miloš Čejchan, Robert Beca

Script Supervisor

Petra Zachová

Screenplay

Jitka Rudolfová, Martina Sľuková (spolupráce na scénáři)

Script Editor

Zdeněk Jecelín, Kateřina Ondřejková, Halka Marčeková (RTVS)

Camera Operator

Alan Soural (ostřič), Petr Peťovský, Zuzana Fialová

Production Designer

Martin Kurel

Assistent Production Designer

Lukáš Máslo

Set Designer

Radek Lehoučka (vedoucí výpravy), Kateřina Kopicová (set dekoratérka), Albert Kurel (rekvizitář), Denis Khalaf (rekvizitář), Jaroslav Mottl (zařizovač), Marek Sedlařík (zařizovač), Patrik Senft (nákupčí)

Costume Designer

Marek Cpin

Costumes

Martina Čechtická, Kateřina Tichá

Make-Up Artist

Helena Steidlová, Jiřina Heřmánková, Tereza Hrdličková, Eva Schwarzová, Jan Tolg, Nikola Nemergutová (motýlí masky)

Film Editor

Jakub Hejna

Sound Designer

Richard Müller (zvuk, design a mix zvuku, záznam kontaktního zvuku), Jan Čeněk (střih postsynchronních ruchů), Michal Pekárek (mix hudby), Štěpán Mamula (mix zvuku), Ľuboš Války (záznam písně)

Assistant Sound Designer

Robert Gumala

Animation

Petr Balej (hlavní animátor), Vladislav Mikluš, František Krejčí, Jakub Strauss, Travis Work

Visual Effects

Magiclab, Michal Křeček (supervize), Barbora Bajgarová (koordinátorka)

Special Effects

Michal Turner (koordinátor)

Postproduction

Blanka Lonek (produkční ČT), Magiclab (obraz), Markéta Šalátová (vedoucí produkce Magiclab), Ester Fendrychová (produkce Magiclab), Dmitry Medinsky (hlavní 2D kompozitor Magiclab)

Titles Designed by

Šimon Pánek (animace)

Stunt Coordinator

Jiří Kosorinský

Stunts

Czech Stunts, Zbyněk Marada, Petr Vyskočil, Michal Suk, Miroslav Karel, Roman Luchava, Radek Smutný

Executive Producer

Martina Stránská (výkonná producentka), Jarmila Hoznauerová (výkonná producentka TPS multižánrové tvorby ČT)

Producer

Pavel Berčík (Evolution Films), Ondřej Zima (Evolution Films), Zuzana Mistríková (PubRes), Ľubica Orechovská (PubRes), Kateřina Ondřejková (kreativní producentka TPS multižánrové tvorby ČT), Ivana Kurincová (RTVS)

Co-producer

Michal Křeček (Magiclab)

Production Manager

Filip Brouk, Hana Přidalová (ČT)

Production Supervisor

Michaela Brožová

Artistic Collaboration

Jandl Studio (grafický design)

Cooperation

Jaroslav Cirkovský (vrchní osvětlovač), Zuzana Panská (fotografka), Václav Tomšovský (práce se zvířaty), Lenka Nitschová (práce se zvířaty)

Music

Music Composed by

Ivan Acher

Music Performed by

Tereza Marečková (housle, violy, violoncella, vozembouch), Jana Vébrová (akordeon, heligonka), Radek Janoušek (orchestriony, pianoly, flašinety, symphoniony), Michal Müller (citery), Ivan Acher (piano, prepiano, bass, sampler, percussions, heligonka, vozembouch), Václav Šimonovský st. (hodiny sloupové, caplové, špindlové, obrazové), Václav Šimonovský ml. (hodiny sloupové, caplové, špindlové, obrazové), Remigius Klačanský (piano), Michal Kovalčík (kytara), Marian Vavro (kontrabas), Michal Novinski (ostatní nástroje)

Songs

Hodinářův učeň

Songwriter

Michal Novinski (Hodinářův učeň)

Writer of Lyrics

Jitka Rudolfová (Hodinářův učeň)

Singer

Michal Balcar (Hodinářův učeň), Dana Droppová [dab] (Hodinářův učeň), Denisa Biskupová (Hodinářův učeň)

Choreographer

Adam Halaš

Locations

zámek Lednice, zámek Dolní Beřkovice, Horní Řasnice, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie (Horní Řasnice), Praha, Karlín (Praha), Invalidovna (Karlín), Hostýnské vrchy, Panská skála (Varahany) u Kamenického Šenova, Zlatý vrch u České Kamenice, tvrz Cuknštejn, Roudnice nad Labem, zámek Uherčice, park (zámek Uherčice), Pálava, Mikulov, Národní park Podyjí, Krkonoše, Luční bouda (Krkonoše), Dolní Beřkovice, Uherčice u Znojma, Doksany, klášter (Doksany), Klentice, Kokořínsko, Zahrádky u České Lípy, obora Vřísek (Zahrádky u České Lípy), Český Krumlov, Zlín, okolí (Zlín), Jizerské hory

Production info

Original Title

Hodinářův učeň

English Title

The Watchmaker’s Apprentice

Parallel Title

Hodinárov učeň

Category

film

Typology

feature

Genre

comedy, fairytale

Origin country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2019

Production Year

2018—2019

Premiere

15 August 2019

Age limit

suitable for all ages without limit

Partner

Europeana production (generální partner)

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Lenght

long

Runtime

104 min

Versions

Czech