Zuzana Zemanová

Screenwriter, Pedagogue, Director

Date of birth

26.01.1956

Place of birth

Praha, Československo

Alternative names

Zuzana Hojdová (provdaná), Zuzana Zemanová - Hojdová

Filmography

Just a Little Bit of Jazz

1996

Shooting ScriptDirector

The Sand Castle

1994

Director

A Story from ’88

1989

DirectorScreen StoryScreenplay

Latin America

1988

Pedagogical management

Quietly

1987

Pedagogical management

Flowers for Algernon

1987

Pedagogical management

Raspberry Coctail

1982

Assistant Director

The Glass House

1981

Assistant Director

Peripetia

1980

ScreenplayScreen StoryDirector

Agnežka

1977

Screen StoryDirectorScreenplay

The Phantom of Morrisville

1966

Cast

Role: družička

Awards

Vítěz

Festival: 42. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana

2010
Ostrov / Czech Republic
cena dětského diváka za nejlepší audiovizuální dílo, udělena na základě hlasování diváků televiznímu filmu Kouzelná tetička Valentýna (Valentýna the Magic Aunt, r. Zuzana Zemanová, 2010), vyrobeném v České televizi Praha – Centru tvorby pro děti a mládež

Vítěz

Festival: 36. Mezinárodní festival pro děti a mládež Zlín '96

1996
Zlín / Czech Republic
Just a Little Bit of Jazz

Vítěz

Event: Odměny Českého literárního fondu v oblasti televize za rok 1993

1993
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Prémie Českého literárního fondu v oblasti televize za rok 1992

1992
Praha / Czech Republic