Alice Nellis

Screenwriter, Director

Date of birth

03.01.1971

Place of birth

České Budějovice, Československo

Alternative names

Alice Rychetníková

Filmography

The Seven Ravens

2015
Director, Screenplay

Auditioning For Parenthood / Adoption – A Shot of Happiness

2014
Director, Screen Story, Screenplay

Angels

2014
Director, Screenplay

Revival

2013
Director, Screen Story, Screenplay, Shooting Script

Perfect Days

2011
Director, Screenplay, Writer of Lyrics

Lidice

2011
Screenplay
spolupráce na scénáři

Mamas & Papas

2010
Director, Screen Story, Screenplay, Writer of Lyrics

Little Girl Blue

2007
Director, Screen Story, Screenplay

Best Wishes!

2006
Writer of Lyrics, Singer

From Subway with Love

2005
Screenplay
spolupráce na scénáři

The City of the Sun

2005
Screenplay, Cast
Role: zdravotní sestra
spolupráce na scénáři

No Regrets

2003
Cooperation

Some Secrets

2002
Director, Screenplay, Writer of Lyrics, Singer

Eeny Meeny

1999
Director, Screen Story, Screenplay, Shooting Script, Writer of Lyrics, Singer
píseň It's All Over

Awards

Nominace

Event: 23. výroční ceny Český lev 2016 za filmovou a televizní tvorbu roku 2015

2016
Praha / Czech Republic
The Seven Ravens

Nominace

Event: 23. výroční ceny Český lev 2016 za filmovou a televizní tvorbu roku 2015

2016
Praha / Czech Republic
The Seven Ravens

Nominace

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Revival

Vítěz

Festival: 36. festival české filmové a televizní komedie – NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU 2014

2014
Nové město nad Metují / Czech Republic
Cena FITES za nejlepší scénář
Revival

Nominace

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Revival

Vítěz

Festival: 36. festival české filmové a televizní komedie – NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU 2014

2014
Nové město nad Metují / Czech Republic
Cena za nejlepší režii
Revival

Nominace

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Revival

Vítěz

Festival: 36. festival české filmové a televizní komedie – NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU 2014

2014
Nové město nad Metují / Czech Republic
Hlavní cena festivalu Zlatý prim
Revival

Vítěz

Festival: 34. festival české filmové a televizní komedie – Novoměstský hrnec smíchu

2012
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Perfect Days

Vítěz

Festival: 34. festival české filmové a televizní komedie – Novoměstský hrnec smíchu

2012
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Perfect Days

Vítěz

Festival: 34. festival české filmové a televizní komedie – Novoměstský hrnec smíchu

2012
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Perfect Days

Vítěz

Festival: 34. festival české filmové a televizní komedie – Novoměstský hrnec smíchu

2012
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Perfect Days

Nominace

Event: 18. výroční ceny Český lev 2011 za filmovou tvorbu roku 2010

2011
Praha / Czech Republic
Mamas & Papas

Vítěz

Event: 15. výroční ceny Český lev 2007

2008
Praha / Czech Republic
cena filmových kritiků, udělena 9. 2. 2008 při vyhlášení nominací cen Český lev 2007
Little Girl Blue

Vítěz

Event: 15. výroční ceny Český lev 2007

2008
Praha / Czech Republic
Český lev 2007 udělený Českou filmovou a televizní akademií za nejlepší film
Little Girl Blue

Vítěz

Festival: 21. festival českých filmů – FINÁLE

2008
Plzeň / Czech Republic
hlavní cena – Zlatý ledňáček za celovečerní film
Little Girl Blue

Vítěz

Festival: 34. letní filmová škola 2008

2008
Uherské Hradiště / Czech Republic
výroční cena Asociace českých filmových klubů za film roku 2007 (udělena 27. 4. 2008 na FINÁLE 2008, Plzeň, Praha)
Little Girl Blue

Vítěz

Festival: Fort Film 2001

2001
Terezín / Czech Republic
Eeny Meeny

Vítěz

Festival: 10. festival mladého východoevropského filmu Chotěbuz 2000

2000
Chotěbuz / Federal Republic of Germany
Eeny Meeny

Vítěz

Festival: 13. Finále Plzeň 2000

2000
Plzeň / Czech Republic
Eeny Meeny

Vítěz

Event: Ceny TRILOBIT Beroun 2000

2000
Beroun / Czech Republic
Eeny Meeny

Vítěz

Festival: Bergamo Film Meeting 2000

2000
Bergamo / Italy
Eeny Meeny

Vítěz

Festival: 13. Finále Plzeň 2000

2000
Plzeň / Czech Republic
Eeny Meeny

Vítěz

Exhibition: 8. Těrlické filmové léto 2000

2000
Těrlicko / Czech Republic
Eeny Meeny

Vítěz

Festival: 43. mezinárodní filmový festival, San Francisco 2000

2000
San Francisco / United States of America
Eeny Meeny

Vítěz

Festival: Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2000

2000
Karlovy Vary / Czech Republic
Eeny Meeny