Burning Bush

historical, psychological, biography

Typology

feature

Czech title

Hořící keř

Runtime

206

Country

Czech Republic

Copyright

2013

Production year

2013

Premiere

12.09.2013

Language version

Czech

Director

Agnieszka Holland

Screenplay

Štěpán Hulík

Cast

Tatiana Pauhofová

JUDr. Dagmar Burešová

Jaroslava Pokorná

Libuše Palachová, matka Jana Palacha

Petr Stach

Jiří, bratr Jana Palacha

Vojtěch Kotek

Ondřej Trávníček

Patrik Děrgel

Pavel Janda

Martin Huba

poslanec KSČ Vilém Nový

Igor Bareš

major Dočekal

Adrian Jastraban

Vladimír Charouz

Jan Budař

Radim Bureš, manžel Dagmar

Ivan Trojan

major Jireš

Denny Ratajský

poručík Boček

Jenovéfa Boková

Vlaďka Charouzová

David Novotný

JUDr. Sýkora

Emma Smetana

Hana Čížková

Taťjana Medvecká

MUDr. Ziková

Ivana Uhlířová

JUDr. Řezníčková

Stanislav Zindulka

JUDr. Sládeček

Michaela procházková

Zuzanka

Tereza Korejsová

Lucinka

Lukáš Černoch

Jan Palach

Miroslav Krobot

průvodčí Juříčka

Crew and creators

Second Unit Director

Martin Stádník, Kasia Adamiková (II. režisér)

Script Editor

Marcela Pittermannová, Iva Klestilová

Second Unit Photography

Rafał Paradowski

Art Director

Milan Býček

Costume Designer

Katarína Hollá

Make-Up Artist

Zdeněk Klika

Film Editor

Pavel Hrdlička

Sound Designer

Marek Hart (zvuk a design), Petr Čechák

Visual Effects

Boris Masník (supervize), Universal Production Partners

Special Effects

X. Effects

Stunt Coordinator

Ladislav Lahoda

Executive Producer

Jan Bílek

Producer

Antony Root (HBO Europe), Tereza Polachová (HBO Europe), Ondřej Zach (HBO ČR), Tomáš Hrubý (nutprodukce), Pavla Kubečková (nutprodukce)

Artistic Collaboration

Dušan Martinček (tvroba plakátu)

Consultant

Petr Blažek, Jiří Černý (hudba)

Music

Locations

Praha, Všetaty, Česká Lípa, Žatec, Veltrusy, Mělník, Velvary

Production info

Original Title

Hořící keř

English Title

Burning Bush

Copyright

2013

Production Year

2013

Premiere

12.09.2013

Age limit

suitable for all ages without limit

Distribution

Falcon

Technical info

Ratio

ŠÚ

Colour

barevný

Sound

Dolby 5.1

Versions

Czech

Awards

Vítěz

Event: Ceny asociace českých kameramanů – A.Č.K.

2014
Praha / Czech Republic
Cena za vynikající výkon roku
Martin Štrba

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film
Tereza Polachová

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší scénář
Štěpán Hulík

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film
Tomáš Hrubý

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Cena filmových fanoušků

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší filmová scénografie
Milan Býček

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší střih
Pavel Hrdlička

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film
Tereza Polachová

Nominace

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Petr Stach

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli
Jaroslava Pokorná

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film
Pavla Kubečková

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší vedlejší ženský herecký výkon
Jaroslava Pokorná

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Antoni Komasa-Łazarkiewicz

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší kamera
Martin Štrba

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Cena za nejlepší filmový plakát

Vítěz

Event: Ceny TRILOBIT Beroun 2013, Cena Vladislava Vančury a Čestná uznání FITES – Českého filmového a televizního svazu, Nadace Český literární fond a města Beroun za původní díla domácí filmové a televizní tvorby

2014
Beroun / Czech Republic
Cena Václava Havla
Štěpán Hulík

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film
Tomáš Hrubý

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film
Agnieszka Holland

Vítěz

Event: Výroční ceny Asociace českých filmových klubů 2014

2014
Praha / Czech Republic
Ceny AČFK za film roku 2013 (udělené na Finále Plzeň 2014)
Agnieszka Holland

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film
Pavla Kubečková

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší původní hudba
Antoni Komasa-Łazarkiewicz

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší režie
Agnieszka Holland

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší masky
Zdeněk Klika

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší zvuk

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší scénář
Štěpán Hulík

Nominace

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Tatiana Pauhofová

Vítěz

Event: Ceny TRILOBIT Beroun 2013, Cena Vladislava Vančury a Čestná uznání FITES – Českého filmového a televizního svazu, Nadace Český literární fond a města Beroun za původní díla domácí filmové a televizní tvorby

2014
Beroun / Czech Republic
Cena Václava Havla
Agnieszka Holland

Vítěz

Festival: 27. festival českých filmů – FINÁLE PLZEŇ 2014

2014
Plzeň / Czech Republic
Výroční ceny AČFK za český film za rok 2013
Agnieszka Holland

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film

Vítěz

Event: 4. ročník, Ceny české filmové kritiky 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší kamera
Martin Štrba

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší film
Agnieszka Holland

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Cena za nejlepší filmový plakát
Dušan Martinček

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší kostýmy
Katarína Hollá

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší zvuk
Petr Čechák

Vítěz

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Nejlepší režie
Agnieszka Holland

Nominace

Event: 21. výroční ceny Český lev 2014 za filmovou tvorbu roku 2013

2014
Praha / Czech Republic
Ivan Trojan

Vítěz

Event: Ceny TRILOBIT Beroun 2013, Cena Vladislava Vančury a Čestná uznání FITES – Českého filmového a televizního svazu, Nadace Český literární fond a města Beroun za původní díla domácí filmové a televizní tvorby

2014
Beroun / Czech Republic
Trilobity Beroun 2013
Jaroslava Pokorná

Vítěz

Festival: 53. mezinárodní televizní festival Monte Carlo 2013

2013
Monte Carlo / Monaco
Ivan Trojan