Anthropoid

historical, thriller

Typology

feature

Lenght

long

Czech title

Anthropoid

Runtime

121 min

Country

Czech Republic, Great Britain, France

Copyright

2016

Production year

2015

Premiere

28.09.2016

Language version

Czech, English

Director

Sean Ellis

Cast

Jamie Dornan

rotmistr Jan Kubiš

Cillian Murphy

rotmistr Josef Gabčík

Charlotte Le Bon /ž/

odbojářka Marie Kovárníková

Anna Geislerová

odbojářka Lenka Fafková, Mariina kamarádka

Toby Jones

člen vedení odbojářů Jan Zelenka-Hajský zvaný Strýček

Václav Neužil

rotmistr Josef Valčík

Harry Lloyd

nadporučík Adolf Opálka

Pavel Řezníček

drážní inspektor Alois Moravec

Alena Mihulová

odbojářka Marie Moravcová zvaná Teta, Aloisova žena

Bill Milner

spojka Vlastimil Moravec zvaný Aťa, syn Moravcových

Jiří Šimek

četař Karel Čurda

Sam Keeley

desátník Josef Bublík

Andrej Polák

četař Jaroslav Švarc

Mish Boyko

četař Jan Hrubý

Detlef Bothe

zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich

Marcin Dorociński

člen vedení odbojářů Ladislav Vaněk

Brian Caspe

lovec Antonín Sedláček

Karel Heřmánek ml.

Ignác, Antonínův pomocník

Hana Frejková

paní Lukešová

Sára Arnsteinová

žena v bytě číslo 44

Sean Mahon

odbojář veterinář dr. Eduard

Jan Hájek

odbojář Břetislav Bauman

Justin Svoboda

německý důstojník na silvestrovské oslavě

Jan Jankovský

německý voják v kavárně

Jaroslav Pšenička

německý voják v kavárně

John Martin

muž u atentátu

František Stupka

židovský muž

Martin Hofmann

odbojář hodinář Josef Novotný

David Bredin

šikovatel Johannes Klein, Heydrichův řidič

Igor Bareš

řezník František Brauner

Roman Zach

kaplan Vladimír Petřek

Alexander Von Der Groeben

vyšetřovatel atentátu Hans Muller

Marek Motlíček

důstojník gestapa

Petr Kotík

důstojník gestapa

Patrick Kalupa

vyšetřovatel atentátu Heinz Pannwitz

Jan Budař

tlumočník gestapa Josef Chalupský

Marek Pospíchal

zřízenec pohřebního ústavu

Ondřej Malý

mučitel na gestapu

Nicolai Borger

německý voják u barikády

Miroslav Lhotka

německý voják v kostele

Václav Marek a jeho Blue Star

orchestr v tančírně

Crew and creators

Director

Sean Ellis

Assistant Director

Martin Krauka (první asistent režie), Filip Stín (druhý asistent režie), Glen Carroll (třetí asistent režie)

Script Supervisor

Monika Hlavatá

Screenplay

Sean Ellis, Anthony Frewin

Second Unit Photography

Derek Walker (B kamera)

Camera Operator

Kirsti Abernethy (první asistentka), Radek Škudrna (první asistent B kamery), Pavel Dostál (asistent kamery), Tomáš Hruška (asistent kamery), Patricia Santos Nunez (druhá asistentka kamery), David Lupáč (druhý asistent B kamery), Tomáš Roller (druhý asistent C kamery), Jan Šuster (operátor C kamery), Marek Dvořák (operátor D kamery), Jiří Vágner (asistent C a D kamery)

Production Designer

Morgan Kennedy, Radek Hanák (supervize), Michal Šoun, Joe Withers

Assistent Production Designer

Ondřej Chmel

Art Director

Barbara Sandberg (grafický design), Petr Štěpán (grafický design), Jan Padyšák (malíř), Libor Michálek (malířská supervize), James Shilamon (malířská supervize), Zdena Herčíková (malířka)

Set Designer

Ussal Kalyoncu Smithers, Lucie Kožená (koordinátor), Karolína Mikesková (asistent), Jaroslav Štrba (rekvizity), Stanislav Přerovský (koordinátor rekvizitářů), Tomáš Lehovec (rekvizitář), Jan Rovinský (rekvizitář), Tomáš Heis (rekvizitář), Jiří Kopecký (rekvizitář), Martin Konáš (rekvizitář), Ondřej Maňák (rekvizitář), Petr Hlaváč (rekvizitář), Radek Bláha (rekvizitář), Dominik Mayer (rekvizitář), Marek Boček (zbrojířská supervize), František Měsíček (zbrojíř), Petr Novohradský (zbrojíř), Filip Stiebitz (zbrojíř), Miroslav Hásek (zbrojíř), Martin Macík (zbrojíř), David Říha (zbrojíř), Martin Péč (výroba Mercedesu Reinharda Heydricha), Ladislav Vlna (výroba Mercedesu Reinharda Heydricha), Milan Vinecký (výroba Mercedesu Reinharda Heydricha)

Costume Designer

Josef Čechota, Kateřina Polanská (supervize)

Costumes

Ladislav Beza, Veronika Metzová, Martin Polák, Kateřina Váňová, Marie Charvátová, Eva Staňková, Petr Koutek, Jana Váňová, Ladislav Procházka (uniformy)

Make-Up Artist

Gabriela Polakova (návrhy masek), Linda Eisenhamerová (návrhy účesů), Tamara Koubová, Růžena Novotná, Libuše Barlová, Soňa Mikšátková, Jiřina Jetmarová, Loz Schiavo (poradkyně pro masky a účesy), Mark Coulier (protetické líčení), Martin Jankovič (protetické líčení), Steven Painter (protetické líčení), Stephen Murphy (protetické líčení), David Malinowski (protetické líčení)

Film Editor

Richard Mettler, George Adams, Kallis Shamaris (střih dialogů), Laurence Love Greed (střih hudby), Jed Loughran (střih efektů), Dillon Bennett (střih efektů)

Sound Designer

James Mather (zvuková supervize a design zvuku), Jim Spencer (mix hudby), Glen Gathard (mix ruchů), Chris Burdon (mix), James Mather (mix)

Assistant Sound Designer

David Mackie (asistent střihu zvuku)

Visual Effects

Baseblack, Nick Drew (supervize a produkce), Joss Flores (supervize), Adam Mcinnes (supervize), Stephen Elson (produkce), Anna Stothart (výkonná producentka), Claire Duthie (střih)

Special Effects

FLASH BARRANDOV Speciální efekty, s.r.o., Petr Večerník, Pavel Sagner, Kamil Jafar (supervize), Roman Holub (supervize), Jan Rejnuš (koordinátor), Karel Šolc, Jan Ris, Bohuslav Novotný, Ondřej Hrnčíř, Michal Havlíček, Miroslav Přecechtěl, František Veselý

Postproduction

Louise Seymour (supervize), Ben Dawes (koordinátor), Mitchell Grobman (konzultant), Andrew Dearnley (producent), Todd Kleparski (vedoucí produkce), Company3

Titles Designed by

Super Grizzly LTD, Stig Goldman (animace)

Stunt Coordinator

Ladislav Lahoda (supervizor FILMKA), Radek Bruna (FILMKA), Kateřina Pátková Lahodová (asistentka FILMKA), Robert Lahoda (spolupráce FILMKA)

Stunts

FILMKA Stunt Team, Jiří Horký (dubl za Cilliana Murphyho), Tomáš Rydval (dubl za Jamieho Dornana), Marek Svítek (dubl za Karla Heřmánka ml.), Ivoš Zubatý (dubl za Briana Caspeho), Ivan Mareš (dubl za Davida Bredina), Jiří Antušek (dubl za Billa Milnera), Pavel Dvorščík (dubl za Harryho Lloyda), Pavel Boušek (dubl za Detlefa Botheho), Adam Kulhavý (dubl za Václava Neužila), Marie Švecová (dubl za Alenu Mihulovou), Marek Šimberský (dubl za Mishe Boyka), Martin Špůr (dubl za Andreje Poláka), Jan Vosmík, Aleš Putík, Jan Arnošt, Petr Sekanina, Josef Jelínek, Zdeněk Stadtherr, Jakub Kulhavý, Pavel Krátký, Michal Bílek, Matouš Brichcín, Robert Vass, Ondřej Malina, Tomáš Peteráč, Filip Bobuski, Jiří Šimberský, Jakub Bobuski, Marek Jelínek, Dominik Šourek, Pavel Bezděk, René Hájek, Zuzana Drdácká

Czech subtitles

Tereza Benhartová, Jakub Sitár (úprava), Filmprint digital

Executive Producer

Anita Overland (výkonná producentka), Léonard Glowinski (výkonný producent), Kryštof Mucha (výkonný producent), David Ondříček (výkonný producent), Jennifer Monroe (výkonná producentka), Chris Curling (výkonný producent), Daria Špačková (výkonná producentka)

Producer

Sean Ellis, Mickey Liddell, Pete Shilaimon

Production Manager

Radka Bohuslavová (ČR), Nicola Morrow (Velká Británie)

Unit Production Manager

Adriana Rubešová, Emily Precious, Josef Haupt

Production Supervisor

Jiří Kašpárek, Anna Fojtíková, François Lardenois (asistent výkonného producenta; 22H22)

Consultant

Zdeněk Špitálník (historie), Mgr. Pavel Kmoch (vojenství), plk. Mgr. Michal Burian, Ph.D. (historie), Jan Kaplan (historie)

Cooperation

James Lisle (fotograf), William Conacher (konzultant dialektu), Amy Huck (učitel dialektu), Oldtimer Fundus Šebek (historická vozidla), Vojenské Muzeum na demarkační linii Rokycany (vojenská vozidla), Vojenský historický ústav (vojenská vozidla), Barrandov Studio, Ministerstvo obrany České republiky

Music

Music Composed by

Robin Foster

Selected Music

Béla Bartók (Sonáta pro sólové housle), Johann Sebastian Bach (Partita pro sólové housle č. 2 v d moll), Hoagy Carmichael (Stardust)

Music Performed by

Guy Farley (klavír), Petr Mojzeš (housle), Warren Zielinski (housle), Václav Marek a jeho Blue Star, sbor R’SVP Voices

Music Conducted by

Rob Johnston (sbor R’SVP Voices)

Songs

Flašinetář, Dulce et Decorum Est

Songwriter

Bedřich Nikodem (Flašinetář), Guy Farley (Dulce et Decorum Est)

Writer of Lyrics

Vilém Dubský (Flašinetář), Guy Farley (Dulce et Decorum Est)

Singer

ženský hlas (Flašinetář), sbor R’SVP Voices (Dulce et Decorum Est)

Locations

Praha, panorama (Praha), Hradčany (Praha), Hradčanské náměstí (Hradčany), Pražský hrad (Hradčanské náměstí), Schwarzenberský palác (Hradčanské náměstí), ulice Pohořelec (Hradčany), Badeniho ulice (Hradčany), Chotkova ulice (Hradčany), Malá Strana (Praha), Kampa (Malá Strana), ulice U Sovových mlýnů (Kampa), Staré Město (Praha), náměstí Jana Palacha (Staré Město), Rudolfinum (náměstí Jana Palacha), Nové Město (Praha), Václavské náměstí (Nové Město), Národní divadlo (Nové Město), ulice Politických vězňů (Nové Město), Petschkův palác (ulice Politických vězňů) (i interiér), ulice Na Zderaze (Nové Město), Resslova ulice (Nové Město), Pravoslavný chrám svatých Cyrila a Metoděje (Resslova ulice), ulice Nekázanka (Nové Město), Jenštejnská ulice (Nové Město), Václavská ulice (Nové Město), Vinohrady (Praha), ulice U Zvonařky (Vinohrady), Šafaříkova ulice (Vinohrady), Karlín (Praha), ulice Prvního pluku (Karlín), Vltava (Praha), Karlův most (Vltava), mosty (Vltava), Žižkov (Praha), Olšanské hřbitovy (Žižkov), Brdy, vojenský újezd (Brdy), Veltrusy, starý most (Veltrusy), Střední Čechy

Production info

Original Title

Anthropoid

English Title

Anthropoid

Category

film

Typology

feature

Genre

historical, thriller

Origin country

Czech Republic, Great Britain, France

Copyright

2016

Production Year

2015

Premiere

28.09.2016

Age limit

unsuitable for children under 12

Production

LD Entertainment, Lucky Man Films, Silver A, 22h22, Z Film Productions (spolupráce)

With support

Státní fond kinematografie (Program filmových pobídek)

Copyright Holders

Project Anth LLC

Distribution

FALCON a.s. (monopol do 27.9.2018)

Technical info

Lenght

long

Runtime

121 min

Versions

Czech, English

Subtitles

Czech