Golden Betrayal

historical, psychological, sport, love story

Typology

feature

Lenght

long

Czech title

Zlatý podraz

Runtime

107 min

Country

Czech Republic

Copyright

2018

Production year

2018

Premiere

25.10.2018

Language version

Czech

Director

Radim Špaček

Cast

Filip Březina

basketbalista František Prokeš, kapitán a trenér týmu

Patrycja Volny /ž/

tanečnice Michelle

Zdeněk Piškula

basketbalista Jan Sedlák

Ondřej Malý

předseda svazu Václav Hrabal

Alena Mihulová

Marie Prokešová, Františkova matka

Jan Hartl

ministr spravedlnosti Prokeš, Františkův otec

Stanislav Majer

trenér Jaroslav Valenta

Jiří Roskot

basketbalista Emil Jelen

Jan Mansfeld

basketbalista Ivan Karásek

Jiří Vojta

basketbalista Josef Kábrt

Martin Klapil

basketbalista Žižka

Alan Weissabel

basketbalista Miloš Lisický

Simona Lewandowská

studentka Jana, Janova dívka

Ivan G'Vera

americký trenér John Trusil

Chantal Poullain /ž/

švýcarská bordelmamá

Jiří Štrébl

školník Sedlák, Janův otec

Jaromír Dulava

předseda vlády Antonín Zápotocký

Jaroslav Plesl

tajemník

Jakub Uríček

basketbalista Havran

Ivor Krotovych

basketbalista Válek

Jan Jedlinský

hutník a basketbalista Jarda Neděla

Václav Helšus

hodinář Kotek

Roman Mrázik

rozhlasový reportér

Maëlane Auffray /ž/

švýcarská prostitutka

Alena Doláková

švýcarská prostitutka Mimi

Hana Vojtová

švýcarská prostitutka

Anna Bangoura

švýcarská prostitutka

Anežka Rusevová

švýcarská prostitutka

Magdalena Malinová

švýcarská prostitutka

Damian Odess-Gillett

Američan Jones

Mariana Wesley

zpěvačka na americkém vyslanectví

Jiří Šebek

sovětský basketbalista Otar Michajlovič Korkia

Andrej Bestčastnyj

sovětský trenér Stepan S. Spandarjan

Martin Frank

kapitán sovětských basketbalistů Aloan Lysov

Jiří Kryšpín

sudí v Paříži

Václav Legner

sudí v Paříži

Claudia Vašeková

tajemnice u Antonína Zápotockého

Andreas Kaulfuss

poručík gestapa

Jiří Ployhar

příslušník StB

Jakub Zindulka

příslušník StB

Martin Havelka

vyšetřovatel StB

Filip Sychra

vyšetřovatel StB

Ivo Novák

náměstek na ministerstvu spravedlnosti Soukup

Dalibor Vinklát

dozorce před věznicí

Jan Vejražka

novinář

Jiří Nácovský

dělník

Jan Šimůnek

basketbalista

Philipp Schenker

komisař gestapa

Robert Tschorn

příslušník gestapa

Miroslav Lhotka

příslušník gestapa u výslechu

Veronika Schönová

Bětka, hospodyně u Prokešů

Petra Horáčková

žena

Jakub Bažant

rozhlasový komentátor

Miroslav Vondřička

sudí

Alan Záruba

sudí

Jiří Závozda

sudí s brýlemi v Londýně

Jan Smetana

sudí

Jiří Kalemba

sudí v Ženevě

Jan Pergler

sudí přípravného zápasu

Lukáš Ulrych

basketbalista

Roberto Terragni

italský trenér

Pavel Koudelka

basketbalista

Jakub Velenský

švýcarský basketbalista

Kristian Buryš

basketbalista

Josef Pivoňka

basketbalista

Petr Czudek

asistent italského trenéra

Zdeněk Kos

italský basketbalista

Josef Jelínek

basketbalista

Jan Trka

basketbalista

Levell Sanders

americký trenér

Jiří Welsch

italský basketbalista Sergio Stefanini

Tomáš Satoranský

cestující nastupující do vlaku

Patricie Janstová

host na americkém vyslanectví

Kateřina Janstová

host na americkém vyslanectví

Tereza Marková

host na americkém vyslanectví

Andrea Tomsová

host na americkém vyslanectví

Jáchym Lukeš

host na americkém vyslanectví

Klára Štefánková

host na americkém vyslanectví

Jana Tokarská

host na americkém vyslanectví

Kamila Klausová

host na americkém vyslanectví

Martina Richterová

host na americkém vyslanectví

Vratislav Randa

host na americkém vyslanectví

Kateřina Kleslová

host na americkém vyslanectví

Jana Blountová

host na americkém vyslanectví

Kryštof Šafer

host na americkém vyslanectví

Aneta Šaferová

host na americkém vyslanectví

Dubbing

Marek Daniel

hlas rozhlasového komentátora

Crew and creators

Second Unit Director

Alice Kulhánková Ronovská

Assistant Director

Kamil Krutiš, Zdeněk Meduna

Script Supervisor

Olga Hanzlíková

Based on

Jakub Bažant (Nebáli se své odvahy – kniha), Jiří Závozda (Nebáli se své odvahy – kniha)

Screenplay

Jakub Bažant, Kristina Nedvědová, Jiří Závozda

Script Editor

Jan Gogola st.

Second Unit Photography

Viktor Smutný (operátor kamery B)

Camera Operator

Václav Zajíček (ostřič kamery A), Jan Skriečka (ostřič kamery B), Václav Kareš (ostřič kamery B), Jiří Holec, Hynek Pantůček

Production Designer

Jiří Sternwald

Assistent Production Designer

Jana Boháčková

Set Designer

Karel Vaňásek, Filip Kalina (rekvizitář), Jiří Kotlín (rekvizitář), Denis Khalaf (rekvizitář), Zbyněk Vít (rekvizitář), Vladimír Polák (dekoratér), Jaroslav Fiala (dekoratér)

Costume Designer

Simona Rybáková

Costumes

Iveta Trmalová (vedoucí kostymérka), Jana Milerová, Vanda Exnerová, Zuzana Máchová, František Křížek, Helena Rovná, Zuzana Kolínová, Ivana Řezáčová, Vojtěch Haničinec, Kryštof Haničinec, Karolína Martínková, Nikola Cabanová, Albert Caban, Martina Hrušková, Lenka Kolaříková, Marie Šimůnková, Alžběta Runová, Kateřina Milerová, Hana Malátová, Štěpánka Staňková

Make-Up Artist

Jaroslav Šámal, Lukáš Král, Tereza Malá, Dan Šámal, Kateřina Naisrová-Šámalová, Filip Šámal, Alena Marečková, Simona Zieberová, Kateřina Tišnovská

Sound Designer

Marek Hart (zvuk, mix, střih a design zvuku), Viktor Prášil (zvuk a záznam zvuku), Ludvík Bohadlo (záznam zvuku), Petr Šoupa (záznam hudby), Michal Pekárek (záznam a mix hudby), Honza Martínek (střih dialogů), Martin Jílek (střih a design zvuku, záznam postsynchronních ruchů a sborů), Peter Hilčanský (střih a design zvuku), Michaela Patríková (záznam a střih sborů), Anna Jesenská (střih postsynchronních ruchů), Roman Sklenář (záznam hudby)

Special Effects

Martin Kulhánek (koordinátor), Jakub Nierostek, Martin Sixta

Postproduction

Universal Production Partners, a. s. (obraz), Vít Komrzý (producent UPP), Ivo Marák (výkonný producent UPP), Tomáš Pulc (technologická supervize UPP), Jan Krupička (technologická supervize UPP), Miroslav Sochor (vedoucí produkce UPP), Martina Vaňkátová (produkce UPP), Soundsquare, a. s. (zvuk), Pavel Rejholec (vedoucí studia Soundsquare), Michaela Patríková (produkce Soundsquare), Jakub Sláma (produkce Soundsquare)

Stunt Coordinator

Petr Drozda

Czech subtitles

Hana Janovská

Executive Producer

Karel Komárek (výkonný producent ČT)

Co-producer

Helena Uldrichová (FC ČT), Jiřina Budíková (kreativní producentka ČT)

Production Manager

Jiří Hauzner, Tomáš Chlost (vedoucí natáčení)

Unit Production Manager

Kryštof Šafer (ekonom)

Production Supervisor

Adam Karásek

Artistic Collaboration

Martin Pospíšil (grafický vizuál), Tomáš Krejčí (grafický vizuál), Zdeněk Rerych (grafický vizuál)

Consultant

Jiří Rejzek, Jakub Bažant, Jiří Závozda, Jonáš Ledecký, Miloš Zahradník, Petra Horáčková (jazyková poradkyně), Olesya Nováková (jazyková poradkyně), Claudia Vašeková (jazyková poradkyně), Christopher Downs (jazykový poradce)

Cooperation

Angelina Elisabeth Alečková (klapka), Slavomír Mikovec (vrchní osvětlovač), Patrik Nguyen (fotograf), Jakub Bažant (trenér basketbalu), František Rón (trenér basketbalu), Jiří Šebek (trenér basketbalu), Jakub Velenský (trenér basketbalu), Jiří Závozda (trenér basketbalu), Petr Závozda (trenér basketbalu)

Music

Music Composed by

Jakub Kudláč, Jakub Šafr (aranžmá dobových skladeb)

Selected Music

Johann Sebastian Bach (Lipské chorály /Allein Gott in der Höh’ sei Ehr’/), George Gershwin (Summertime)

Music Performed by

Daniel Šoltis (bicí), Josef Štěpánek (kytara), Antonín Burda (housle), Orchestr Jakuba Šafra, Jakub Šafr (klavír), Ivo Kahánek (klavír)

Music Conducted by

Michaela Rózsa Růžičková

Songs

Chyťte brouka, Měsíc to zavinil, I Need Someone Like You, Davenport Blues, It Don’t Mean A Thing, Just A Closer Walk With Thee, Dobrou noc, Když jsem šel v Praze po rynku, Kde domov můj, Nad Tatrou sa blýská, Hymna Sovětského svazu

Songwriter

Alfons Jindra (Chyťte brouka), Jiří Traxler (Měsíc to zavinil), Fats Waller (I Need Someone Like You), Bix Beiderbecke (Davenport Blues), Duke Ellington (It Don’t Mean A Thing), tradicionál (Just A Closer Walk With Thee), Jiří Traxler (Dobrou noc), lidová píseň (Když jsem šel v Praze po rynku), František Škroup (Kde domov můj), lidová píseň (Nad Tatrou sa blýská), Alexandr Vasiljevič Alexandrov (Hymna Sovětského svazu)

Writer of Lyrics

Jaroslav Moravec (Chyťte brouka), Karel Kozel (Dobrou noc), Josef Kajetán Tyl (Kde domov můj)

Singer

Filip Březina (Chyťte brouka), sbor (Chyťte brouka), Mariana Wesley (I Need Someone Like You), Zdeněk Piškula (Dobrou noc), sbor (Kde domov můj)

Music Supervisor

Petra Malíšková, Jakub Šafr (režie dobových skladeb)

Choreographer

Dana Gregorová

Locations

Praha, Nové Město (Praha), Hlavní nádraží (Nové Město), ulice Politických vězňů (Nové Město), Petschkův palác /interiér/ (ulice Politických vězňů), Opatovická ulice (Nové Město), Václavské náměstí (Nové Město), Hotel Evropa /interiér/ (Václavské náměstí), Podskalská ulice (Nové Město), Ladova ulice (Nové Město), ulice Na Zbořenci (Nové Město), Holešovice (Praha), Výstaviště (Holešovice), Průmyslový palác /interiér/ (Výstaviště), Staré Město (Praha), ulice Na Františku (Staré Město), Ministerstvo průmyslu a obchodu /interiér/ (ulice Na Františku), Podolí (Praha), Yacht Klub (Podolí) (interiér), Střešovice (Praha), Lomená ulice (Střešovice), Kbely (Praha), letiště (Kbely), Slapy, zámek (Slapy), Mladá Boleslav, Vinická ulice (Mladá Boleslav), věznice /i interiér/ (Vinická ulice), Palackého ulice (Mladá Boleslav), sokolovna /interiér/ (Palackého ulice), Hradec Králové, nádraží (Hradec Králové), Soběšín, Masarykův tábor YMCA (Soběšín), Králův Dvůr, Tovární ulice (Králův Dvůr), Králodvorské železárny (Tovární ulice), Jimramov, Panská ulice (Jimramov), Kostelní ulice (Jimramov), ulice Padělek (Jimramov), sokolovna /interiér/ (ulice Padělek), Hýskov, Školní ulice (Hýskov), Trhonice, Boží muka (Trhonice), Přelouč, Pardubická ulice (Přelouč), sokolovna (Pardubická ulice), Holany, Holanský rybník (Holany)

Production info

Original Title

Zlatý podraz

English Title

Golden Betrayal

Category

film

Typology

feature

Genre

historical, psychological, sport, love story

Origin country

Czech Republic

Copyright

2018

Production Year

2018

Premiere

25.10.2018

Age limit

suitable for youths

Production

BUC-FILM, s.r.o., Miroslav Jansta (koprodukce), ČESKÁ TELEVIZE, Filmové centrum (ČESKÁ TELEVIZE) (koprodukce), TIPSPORT a. s. (koprodukce), Barrandov Studio a. s. (koprodukce), Punkchart films s. r. o. (koprodukce)

With support

Státní fond kinematografie (Program filmových pobídek)

Distribution

FALCON a.s. (monopol do 24.10.2020)

Technical info

Lenght

long

Runtime

107 min

Versions

Czech

Subtitles

Czech