The Last of the Noblewomen

Country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2019

Production year

2019

Premiere

24 October 2019

Runtime

110 min

Category

film

Genre

comedy

Typology

featuretheatrical distributionlong

Original title

Poslední aristokratka

Czech title

Poslední aristokratka

English title

The Last of the Noblewomen

Parallel title

Posledná aristokratka

Cast

Hynek Čermák

Čechoameričan Frank Kostka alias František Antonín hrabě Kostka z Kostky

Tatiana Dyková

Vivien Kostková, Frankova žena

Yvona Stolařová

Marie Kostková, Frankova a Vivienina dcera

Martin Pechlát

kastelán Josef

Eliška Balzerová

hospodyně Anežka Tichá

Pavel Liška

údržbář a zahradník Krása

Vojtěch Kotek

advokát JUDr. Benda

Tatiana Pauhofová

Jessica, Vivienina americká přítelkyně

Petr Nárožný

kupec zámku

Dana Syslová

manželka kupce zámku

Zdeněk Piškula

Max Laun, aristokrat ze sousedství

Anna Polívková

nervózní cestující

Marek Isteník

partner nervózní cestující

Veronika Khek Kubařová

přísná letuška

Zuzana Novotná

letuška s oříšky

Jaroslav Dolník

turista větřící krev

Daniela Voráčková

turistka u pokladny

Václav Veselý

turista u pokladny

Zdeněk Julina

závistivý turista

Beáta Švecová

holčička se sněhulákem

Radomír Švec

tatínek se sněhulákem

Nikol Fischerová

maminka se sněhulákem

Filip Vojtěch

muž s kudrnatými vlasy

Jiří Vejdělek

turista v autobusu

Ondřej Zima

právník

Evžen Boček

právník

Crew and creators

Assistant Director

Kryštof Michal, Jan Bob Peterka

Continuity

Petra Zachová

Screenstory

Evžen Boček

Based on

Evžen Boček (Poslední aristokratka – kniha)

Director of Photography

Vladimír Smutný

Second Unit Photography

Jan Baset Střítežský (švenkr B kamery)

Camera Operator

Jiří Holec, Václav Zajíček (ostřič), Alan Soural (ostřič kamery B), Ondřej Andrešič (asistent kamery B), Lubor Riedl (asistent kamery B)

Production Designer

Martin Kurel

Assistent Production Designer

Kateřina Veselá

Set Designer

Kateřina Kopicová, Václav Bejlek (vedoucí výpravy), Patrik Senft (rekvizitář), Jarda Mottl (rekvizitář), Marek Sedlařík (rekvizitář), Roman Rosenkranz (rekvizitář), Albert Kurel (rekvizitář), František Řezník (rekvizitář), Vojtěch Moucha (rekvizitář), Marro Adamovič (rekvizitář), Jakub Malý (rekvizitář), Lukáš Enický (rekvizitář), Michal Motyčka (rekvizitář), Kryštof Kopec (rekvizitář), Alex Kurel (rekvizitář)

Costume Designer

Katarína Hollá

Costumes

Ivana Řezáčová (vedoucí kostymérka), Zuzana Kolínová, Štěpán Řezáč, Karolína Martinková, Katarína Chválová, Tereza Chmurová

Make-Up Artist

Jana Bílková, Ivana Skalová, Hana Šímová, Zdeněk Nedorost, Eva Schwarzová, Jiřina Jarošová

Film Editor

Ondřej Hokr

Sound Designer

Michal Pajdiak (zvuk, design a mix zvuku), Tomáš Zůbek, Pavel Brejcha, Jan Majstr (střih zvláštních efektů), Michaela Patríková (střih zvukových atmosfér, záznam sborových postsynchronů), Jan Martínek (střih dialogů a záznam postsynchronů), Anna Jasenská (záznam sborových postsynchronů), Viera Marinová (záznam postsynchronních ruchů), Anna Žihlová (střih postsynchronních ruchů)

Assistant Sound Designer

Jiří Pazdera, Zuzana Švancarová

Visual Effects

PFX, Jiří Mika (producent PFX), Javier Menéndez (supervize PFX), Barbora Větrovská (vedoucí produkce PFX)

Special Effects

Michal Turner, David Adam, Ivo Grešák

Postproduction

Lenka Čížková (koordinátorka), UPP (obraz), Vít Komrzý (producent UPP), Ivo Marák (výkonný producent UPP), Jiří Slavíček (vedoucí produkce UPP), Martina Vaňkátová (produkce UPP), Ladislav Hrbáček (vedoucí výroby UPP), Tomáš Pulc (technologická supervize), Jan Krupička (technologická supervize), Soundsquare (zvuk), Jakub Sláma (produkce Soundsquare), Pavel Rejholec (vedoucí studia Soundsquare)

Stunt Coordinator

Jiří Kraus

Executive Producer

Jarmila Hoznauerová (výkonná producentka ČT), Šárka Střelková (výkonná producentka)

Producer

Ondřej Zima (Evolution Films), Silvie Michajlova (Evolution Films), Pavel Berčík (Evolution Films)

Co-producer

Kateřina Ondřejková (kreativní producentka ČT), Zuzana Mistríková (PubRes), Ľubica Orechovská (PubRes), Martin Chalupský (innogy), Vladimír Mařík (CertiCon), Karel Kraus (CertiCon), Jan Bradáč (Hangar Films)

Production Manager

Zuzana Zmítková (vedoucí natáčení), Hana Bílá (ČT)

Unit Production Manager

František Horvát (ČT)

Production Supervisor

Jakub Medek, Pavlína Muzikářová

Artistic Collaboration

Petr Štěpán (grafika), Michal Tilsch (grafický design)

Cooperation

Slávek Mikovec (vrchní osvětlovač), Zuzana Panská (fotografka), Libor Kurka (koně a zvířata), Pavel Jarda (lipicáni)

Music

Music Composed by

Ondřej Hokr, Tomáš Živor (orchestrace)

Selected Music

Johann Sebastian Bach (Tokáta a fuga d moll), Georges Bizet (Carmen /Toreadorova píseň/), hudebnibanka.cz

Music Performed by

Alexandr Smutný /trubka/, Jiří Voves /klarinet/, Hynek Čermák /pila/, Michal Novinski

Songs

Vzpomínám, když jsem byl zdráv

Song Composer Johann Sebastian Bach
Writer of Lyrics Jan Biggles Hanzlík
Singer Pavel Liška

Ráno, dnes ráno

Song Composer Georges Bizet
Writer of Lyrics Jan Biggles Hanzlík
Singer Pavel Liška

Štěstí, zdraví, pokoj svatý

Singer Eliška BalzerováTatiana DykováYvona Stolařová

I prokletí může být štěstí

Song Composer Igor TimkoDominik Svoboda /aranžmá/
Writer of Lyrics Igor Timko
Singer Igor Timkoskupina No Name

Locations

Praha, zámek Milotice, zámek Buchlovice, zámek Rájec nad Svitavou, zámek Jaroslavice, zámek Lemberk, hrad Grabštejn, Jablonné v Podještědí, Lvová (Jablonné v Podještědí), Kunovice, Letecká ulice (Kunovice), Letecké muzeum v Kunovicích /interiér/ (Letecká ulice)

Production info

Original Title

Poslední aristokratka

Czech Title

Poslední aristokratka

English Title

The Last of the Noblewomen

Parallel Title

Posledná aristokratka

Category

film

Typology

featuretheatrical distribution

Genre

comedy

Origin country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2019

Production Year

2019

Premiere

preview 17 October 2019 (multiplex Cinema City Velký Špalíček, Brno)
gala premiere 23 October 2019 (kino Lucerna, Praha)
distribution premiere 24 October 2019 /suitable for all ages without limit/

Production

Evolution Films, Česká televize, Tvůrčí producentská skupina multižánrové tvorby Ostrava (Česká televize) (koprodukce), PubRes (koprodukce), innogy (koprodukce), CertiCon (koprodukce), Hangar Films (koprodukce)

With support

Státní fond kinematografie ČR (Program filmových pobídek), Jihomoravský filmový fond

Distribution

Falcon (monopol do 23. 10. 2021)

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

110 min

Distribution carrier

DCP 2-D

Aspect ratio

1:2,35

Colour

colour

Sound

sound

Sound system/format

5.1, digital sound

Versions

Czech

Dialogue languages

Czech

Subtitles languages

without subtitles

Opening/End credits languages

Czech

Awards

Vítěz

Festival: 42. festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

2020
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Vladimír Smutný

Vítěz

Festival: 42. festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

2020
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Hynek Čermák