Eliška Balzerová

Actress

Date of birth

25.05.1949

Place of birth

Vsetín, Československo

Alternative names

Eliška Havránková (rodné jméno)

Filmography

Far Too Personal

2020
Cast
Role: tchyně Eva

The Last of the Noblewomen

2019
Singer, Cast
Role: hospodyně Anežka Tichá

Patrimony

2018
Singer, Cast
Role: Eva

Tehdy spolu

2017
Dubbing
Role: vypravěčka

Tiger Theory

2016
Cast
Role: Olga Bergerová

Love Is Love

2012
Cast
Role: Libuška Nová

In the Duvet

2011
Singer, Cast
Role: babička

Nicky’s Family

2011
Dubbing

Women in Temptation

2010
Cast
Role: Vilma

St. Nicholas Is in Town

1992
Cast
Role: vrchní sestra "Stará koza"

Europe Danced the Waltz

1989
Dubbing
Role: hlas ruské carevny Alix, manželky cara Mikuláše II.

Fists in the Dark

1986
Cast
Role: filmová herečka Ema Gabrielová

Everybody Must Wear Pyjamas

1985
Cast
Role: pacientka ing.Marcela Beková

...or Be Killed

1985
Cast
Role: Milada, Kimova matka

What a Wonderful World with You

1982
Cast
Role: rehabilitační sestra Dáša, Michalova žena

Waiter, Scarper!

1980
Cast
Role: prodavačka Věra

The Golden Eels

1979
Cast
Role: Rozvědčíkova žena

Shadows of a Hot Summer

1977
Dubbing
Role: hlas Pavlínky

Palette of Love

1976
Cast
Role: Henrietta Gallenbergová

Playground

1975
Cast
Role: meteoroložka Jana zvaná Rozmarýna

Legenda, the Robber

1972
Cast
Role: Emilka, Doležalova manželka

The World Open to Accidental Events

1972
Cast
Role: Olinka, Kubátova žena

Awards

Nominace

Festival: 38. Festival české filmové a televizní komedie, NOVOMĚSTSKÝ HRNEC SMÍCHU 2016

2016
Nové Město nad Metují / Czech Republic

Nominace

Event: 1. ceny české filmové kritiky 2010

2011
Praha / Czech Republic
Women in Temptation

Vítěz

Event: 15. ročník celostátní rozhlasové ankety Šarmantní osobnost roku 2010

2011
Hradec Králové / Czech Republic

Vítěz

Event: 18. výroční ceny Český lev 2011 za filmovou tvorbu roku 2010

2011
Praha / Czech Republic
Women in Temptation

Vítěz

Event: 10. ceny Novoborské akademie spojených kinematografií Asociace provozovatelů kin ČR

2010
Nový Bor / Czech Republic
výroční cena za nejlepší ženský herecký výkon
Women in Temptation

Vítěz

Event: 6. výroční televizní ceny ELSA

2009
Praha / Czech Republic
Elsa 2009 udělena Českou filmovou a televizní akademií nejlepší herečce původní televizní dramatické tvorby za roli Marcely v části Riskantní interview (Risky Interview, r. Dan Wlodarczyk, 2008) z cyklu Soukromé pasti (Private Matters)

Vítěz

Event: 13. Ceny Františka Filipovského za nejlepší herecké a tvůrčí výkony v dabingu audiovizuálních děl Přelouč

2007
Přelouč / Czech Republic
Cena Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu (role Rosemary Boxerové/Felicita Kendalová) ve 23. části Vražda v divadle (Enter Two Gardeners; režie českého znění Zuzana Zemanová) v televizním seriálu Zločiny v zahradách III (Rosemary and Thyme III, r. Tom Clleg, Brian Farnham, 2005, UK), udělená městem Přelouč