Sunday League – Last Match of Pepik Hnátek

Country

Czech Republic

Copyright

2012

Production year

2011

Premiere

29 March 2012

Runtime

108 min

Category

film

Genre

comedy, sport, bitter comedy

Typology

featurelong

Original title

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

Czech title

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

English title

Sunday League – Last Match of Pepik Hnátek

Synopsis

The sad comedy ends where the popular TV NOVA series begins. The attention of filmmakers focuses on the long-time coach of Slavoj Houslice, Hnátek. The film describes, what preceded the death of a fanatical lover of football – angry, demanding, strict and formidable coach, who was hiding his heart problems for a long time. Archival footage: Garden vices (Chapter 4), Sexville (Chapter 6).

Cast

Miroslav Krobot

Pepik Hnátek, trenér týmu Slavoj Houslice

Ondřej Vetchý

Jirka Luňák, kapitán týmu Slavoj Houslice

David Novotný

instalatér Jarda Kužel, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Luděk Sobota

Václav Orel, předseda klubu Slavoj Houslice

Jaroslava Pokorná

pokladní Antonie Hnátková, Pepikova žena

Leoš Noha

zvěrolékař Adolf Větvička, terapeut týmu Slavoj Houslice

Pavel Kikinčuk

Ludvík Hovorka, pokladník klubu Slavoj Houslice

Jaroslav Plesl

kolotočář Lojza Cimfe

Pavla Beretová

dívka ze střelnice Tereza Klucová

Norbert Lichý

kolotočář Míra Kluc, otec Terezy

Jan Hartl

bývalý oblastní lékař MUDr. Jindřich Krhavý, Pepikův kamarád

Petr Stach

kolotočář Fanda Duchoň

Václav Neužil

kardiochirurg MUDr. Daniel Otépka

Alena Mihulová

Marie Luňáková, Jirkova žena

Marika Procházková

Tereza Kuželová, Jardova žena

Pavel Nečas

podnikatel a hospodský Luboš Matějka

Václav Kopta

řidič Arnošt Krob

Johanna Tesařová

Jana Rozsívalová, matka dárce Antonína Rozsívala

Eva Nosálková

transplantační koordinátorka MUDr. Marie Stíhlová

Jakub Kohák

prodavač Kája Vachopulos, brankář týmu Slavoj Houslice

Ladislav Hampl

výčepní a dealer Jarmil Hubáček, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Petr Růžička

řidič Láďa Křivánek, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Jiří Petríš

Jirka Mazánek, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Jarmil Škvrna

Norbert Kott, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Karel Wiencek

Jindra Konipásek, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Míla Štróbl

Čeněk Pazdera, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Petr Franěk

František Mažňák zvaný Ovce, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Lukáš Jambor

Jaroslav Veselý, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Lukáš Langmajer

Tonda Nádeník, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Karel Čech

Jan Provazník, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Oldřich Limport

penzista Jebavý, fanoušek týmu Slavoj Houslice

Josef Čombe Biskup

kolotočář Bivoj Kluc, Mírův syn

Petr Pěknic

Kerekéš

Jana Radojčičová

Krhavá, Jindřichova žena

Tereza Gübelová

zdravotní sestra Alice

Michal Roneš

pacient Bednář, čekatel na transplantaci

Jirka Kniha

saniťák

Saša Stankov

saniťák

Jan Václavík

Václavík

Alexej Stojka

Stojka, děda s kozou

Helena Plecháčková

Křivánková

Vlastimil Lagron st.

kolotočář Lagron starší

Vlastimil Lagron ml.

kolotočář Lagron mladší

Pavel Brouk

psycholog

Kateryna Tkáčová

kolotočářka

Jan Kebrle

kolotočář

Jiří Stibor

revizák u přejezdu

Zdeněk Dolanský

revizák u přejezdu

Josef Pavlata

renér týmu SK Kostomlaty

Ostrovan Zadní Třebáň

fotbalový tým

TJ Vižina

fotbalový tým

SK Modrá Vopice

fotbalový tým

TJ Sokol Čechovice

fotbalový tým

TJ Sokol Kolovraty

fotbalový tým

Crew and creators

Assistant Director

Vlastimil Kadeřábek (1. asistent režie), Pavel Svatoň (2. asistent režie)

Screenplay

Jan Prušinovský, Petr Kolečko (spolupráce na scénáři)

Production Designer

Jan Vlček

Costume Designer

Ivan Stekla

Make-Up Artist

Lukáš Král

Stunt Coordinator

Martin Hub, Petr Drozda

Executive Producer

Ondřej Zima

Producer

Misu Predescu, Petr Erben, Jan Maxa (kreativní producent)

Production Manager

Filip Brouk (vedoucí výrobního štábu)

Production Manager

Ondřej Šejnoha, Sergiu Támas (Media Pro Pictures)

Cooperation

Jan Horník (fotograf)

Music

Music Composed by

2Mouchy (Vratislav Kydlíček a Jan P. Muchow)

Selected Music

Georg Friedrich Händel (Vodní hudba. Suita č. 1 F dur (Wassermusik) – Allegro), Johann Strauss ml. (Na krásném modrém Dunaji, op. 314)

Music Performed by

Vratislav Kydlíček, Jan P. Muchow, Lenka Dundrová, Pavel Peroutka, Ctirad Staněk, Martin Ledvina, Aliaksandr Yasinski, Jindra Polák, Hana Vedralová, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK (Na krásném modrém Dunaji, op. 314), Brutus (Gorila), Ars rediviva (Vodní hudba. Suita č. 1 F dur (Wassermusik) – Allegro), William Ed Pettaway (Girl You Know It's True), Tornádo Lue (Krávy)

Music Conducted by

Milan Muclinger (Vodní hudba. Suita č. 1 F dur (Wassermusik) – Allegro), Václav Smetáček (Na krásném modrém Dunaji, op. 314)

Songs

Dueling Fingers, Banjo v trávě, Let's Talk About Sex, Svatozář, Here Comes the Hotstepper, Megamix, Já budu žít navěky /Live Forever/, Ice Ice Baby, Svatá mříž, Druhý zákon, Gorila, Girl You Know It's True, Rozmarná kráska, Kosmickej vandr, Z cesty dlouhý se zas vracím, Krávy, Světlo ve tmě, různé skladby a písně

Songwriter

Luboš Malina (Dueling Fingers), Martin Fridrich (Banjo v trávě), Herby E. Azor (Let's Talk About Sex), František Moravec (Svatozář), Ronald Seitl (Svatozář), Tomáš Doležal (Svatozář), Veronika Borovská (Svatozář), Petr Lukeš (Svatozář), Miroslav Cvancinger (Svatozář), Tři sestry (Svatozář), Ini Kamoze (Here Comes the Hotstepper), Beverly Frankie (Here Comes the Hotstepper), Jo Bogaert (Megamix), Billy Joe Shaver (Já budu žít navěky /Live Forever/), John Edwin Shaver (Já budu žít navěky (Live Forever)), Robert Matthew Van Winkle (Ice Ice Baby), Floyd Brown (Ice Ice Baby), Mario La Vell Johnson (Ice Ice Baby), Freddie Mercury (Ice Ice Baby), David Bowie (Ice Ice Baby), Roger Meddows Taylor (Ice Ice Baby), John Richard Deacon (Ice Ice Baby), Harold Brian May (Ice Ice Baby), Vanilla Ice (Ice Ice Baby), Chris Cornell (Svatá mříž), Miroslav Hoffmann (Druhý zákon), Saša Pleška (Gorila), William Ed Pettaway jr. (Girl You Know It's True), Kayode F. Adeyemo (Girl You Know It's True), Kevin Wesley Liles (Girl You Know It's True), Sean Stafford Spencer (Girl You Know It's True), Rodney Hollaman (Girl You Know It's True), Milli Vanilli (Girl You Know It's True), Marko Čermák (Rozmarná kráska), Zdeněk Rytíř (Kosmickej vandr), Miroslav Hoffmann (Z cesty dlouhý se zas vracím), Ľubo Burgr (Krávy), Jindra Polák (Světlo ve tmě)

Writer of Lyrics

Ini Kamoze (Here Comes the Hotstepper), Beverly Frankie (Here Comes the Hotstepper), Manuela Kamosi (Megamix), Billy Joe Shaver (Já budu žít navěky (Live Forever)) (původní text), John Edwin Shaver (Já budu žít navěky (Live Forever)) (původní text), Zdeněk Rytíř (Já budu žít navěky (Live Forever)) (český text), Mario La Vell Johnson (Ice Ice Baby), Frederick Mercury (Ice Ice Baby), David Bowie (Ice Ice Baby), Roger Meddows Taylor (Ice Ice Baby), John Richard Deacon (Ice Ice Baby), Harold Brian May (Ice Ice Baby), Vanilla Ice (Ice Ice Baby), Vladimír Poštulka (Stará mříž), Miroslav Hoffmann (Druhý zákon), Vladimír Hasal (Gorila), William Ed Pettaway jr. (Girl You Know It's True), Kayode F. Adeyemo (Girl You Know It's True), Kevin Wesley Liles (Girl You Know It's True), Sean Stafford Spencer (Girl You Know It's True), Rodney Hollaman (Girl You Know It's True), Milli Vanilli (Girl You Know It's True), Marko Čermák (Rozmarná kráska), Zdeněk Rytíř (Kosmickej vandr), Miroslav Hoffmann (Z cesty dlouhý se zas vracím), Miroslav Hoffmann (Z cesty dlouhý se zas vracím), Sbor Františka Kacafírka (Z cesty dlouhý se zas vracím), Noví Zelenáči Mirka Hoffmanna (Z cesty dlouhý se zas vracím), Jana Tóthová (Krávy), Jindra Polák (Světlo ve tmě)

Singer

Michal Tučný (Já budu žít navěky (Live Forever)), Pavel Bobek (Stará mříž), Miroslav Hoffmann (Druhý zákon), Sbor Květoslava Rohledera (Druhý zákon), Dětský sbor Jiřího Chvály (Druhý zákon), Noví Zelenáči Mirka Hoffmanna (Druhý zákon), Pavel Král (Rozmarná kráska), Zelenáči (Greenhorns), Michal Tučný (Kosmickej vandr), Jelen

Music Supervisor

Jan P. Muchow (hudební režie a aranžmá)

Locations

Lochovice, Hořovice, Praha, Kozolupy

Production info

Original Title

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

English Title

Sunday League – Last Match of Pepik Hnátek

Category

film

Typology

feature

Genre

comedy, sport, bitter comedy

Origin country

Czech Republic

Copyright

2012

Production Year

2011

Premiere

29 March 2012

Distribution slogan

Krobot:Vetchý:Sobota:Novotný:Noha:Kukinčuk:Pokorná in a comedy of Jan Prušinovský.

Production

Media Pro Pictures, TV Nova (koprodukce)

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Lenght

long

Runtime

108 min

Versions

Czech

Subtitles

without subtitles

Awards

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Miroslav Krobot

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Pavla Beretová

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Otakar Šenovský

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Misu Predescu

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Miroslav Krobot

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Jan P. Muchow

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Misu Predescu

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Petr Erben

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Matěj Matuška

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Vratislav Kydlíček

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Petr Erben

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Vítěz

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Ondřej Vetchý

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Michal Čech

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Vítěz

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Ondřej Vetchý

Vítěz

Festival: 25. festival českých filmů Finále Plzeň 2012

2012
Plzeň / Czech Republic
David Novotný