Sunday League – Last Match of Pepik Hnátek

Country

Czech Republic

Copyright

2012

Production year

2011

Premiere

29 March 2012

Runtime

108 min

Category

film

Genre

comedy, sport, bitter comedy

Typology

featuretheatrical distributionlong

Original title

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

Czech title

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

English title

Sunday League – Last Match of Pepik Hnátek

Working title

Okresní přebor

Summary

The sad comedy ends where the popular TV NOVA series begins. The attention of filmmakers focuses on the long-time coach of Slavoj Houslice, Hnátek. The film describes, what preceded the death of a fanatical lover of football – angry, demanding, strict and formidable coach, who was hiding his heart problems for a long time. Archival footage: Garden vices (Chapter 4), Sexville (Chapter 6).

Cast

Miroslav Krobot

Pepik Hnátek, trenér týmu Slavoj Houslice

Ondřej Vetchý

Jirka Luňák, kapitán týmu Slavoj Houslice

David Novotný

instalatér Jarda Kužel, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Luděk Sobota

Václav Orel, předseda klubu Slavoj Houslice

Jaroslava Pokorná

pokladní Antonie Hnátková, Pepikova žena

Leoš Noha

zvěrolékař Adolf Větvička, terapeut týmu Slavoj Houslice

Pavel Kikinčuk

Ludvík Hovorka, pokladník klubu Slavoj Houslice

Jaroslav Plesl

kolotočář Lojza Cimfe

Pavla Beretová

dívka ze střelnice Tereza Klucová

Norbert Lichý

kolotočář Míra Kluc, otec Terezy

Jan Hartl

bývalý oblastní lékař MUDr. Jindřich Krhavý, Pepikův kamarád

Petr Stach

kolotočář Fanda Duchoň

Václav Neužil

kardiochirurg MUDr. Daniel Otépka

Alena Mihulová

Marie Luňáková, Jirkova žena

Marika Procházková

Tereza Kuželová, Jardova žena

Pavel Nečas

podnikatel a hospodský Luboš Matějka

Václav Kopta

řidič Arnošt Krob

Johanna Tesařová

Jana Rozsívalová, matka dárce Antonína Rozsívala

Eva Nosálková

transplantační koordinátorka MUDr. Marie Stíhlová

Jakub Kohák

prodavač Kája Vachopulos, brankář týmu Slavoj Houslice

Ladislav Hampl

výčepní a dealer Jarmil Hubáček, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Petr Růžička

řidič Láďa Křivánek, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Jiří Petríš

Jirka Mazánek, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Jarmil Škvrna

Norbert Kott, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Karel Wiencek

Jindra Konipásek, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Míla Štróbl

Čeněk Pazdera, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Petr Franěk

František Mažňák zvaný Ovce, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Lukáš Jambor

Jaroslav Veselý, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Lukáš Langmajer

Tonda Nádeník, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Karel Čech

Jan Provazník, fotbalista týmu Slavoj Houslice

Oldřich Limport

penzista Jebavý, fanoušek týmu Slavoj Houslice

Josef Čombe Biskup

kolotočář Bivoj Kluc, Mírův syn

Petr Pěknic

Kerekéš

Jana Radojčičová

Krhavá, Jindřichova žena

Tereza Gübelová

zdravotní sestra Alice

Michal Roneš

pacient Bednář, čekatel na transplantaci

Jirka Kniha

saniťák

Saša Stankov

saniťák

Jan Václavík

Václavík

Alexej Stojka

Stojka, děda s kozou

Vlastimil Lagron st.

kolotočář Lagron starší

Vlastimil Lagron ml.

kolotočář Lagron mladší

Pavel Brouk

psycholog

Kateryna Tkáčová

kolotočářka

Jan Kebrle

kolotočář

Jiří Stibor

revizní technik u přejezdu

Zdeněk Dolanský

revizní technik u přejezdu

Josef Pavlata

renér týmu SK Kostomlaty

TJ Vižina

fotbalový tým

SK Modrá Vopice

fotbalový tým

TJ Sokol Čechovice

fotbalový tým

TJ Sokol Kolovraty

fotbalový tým

Crew and creators

Screenplay

Jan Prušinovský, Petr Kolečko (spolupráce na scénáři)

Director of Photography

Petr Bednář

Production Designer

Jan Vlček

Costume Designer

Ivan Stekla

Make-Up Artist

Lukáš Král

Stunt Coordinator

Martin Hub, Petr Drozda

Executive Producer

Ondřej Zima

Producer

Misu Predescu, Petr Erben, Jan Maxa (kreativní producent)

Production Manager

Ondřej Šejnoha, Sergiu Támas (Media Pro Pictures), Filip Brouk (vedoucí výrobního štábu)

Cooperation

Jan Horník (fotograf)

Music

Selected Music

Georg Friedrich Händel (Vodní hudba. Suita č. 1 F dur (Wassermusik) – Allegro), Johann Strauss ml. (Na krásném modrém Dunaji, op. 314)

Music Supervisor

Jan P. Muchow

Songs

Dueling Fingers

Song Composer Luboš Malina

Banjo v trávě

Song Composer Martin Fridrich

Let's Talk About Sex

Song Composer Herby E. Azor

Here Comes the Hotstepper

Song Composer Ini KamozeBeverly Frankie
Writer of Lyrics Ini KamozeBeverly Frankie

Megamix

Song Composer Jo Bogaert
Writer of Lyrics Manuela Kamosi

Já budu žít navěky /Live Forever/

Song Composer Billy Joe ShaverJohn Edwin Shaver
Writer of Lyrics Zdeněk Rytíř
Singer Michal Tučný

Svatá mříž

Song Composer Chris Cornell
Writer of Lyrics Vladimír Poštulka
Singer Pavel Bobek

Gorila

Song Composer Saša Pleška
Writer of Lyrics Vladimír Hasal

Rozmarná kráska

Song Composer Marko Čermák
Writer of Lyrics Marko Čermák
Singer Pavel Král

Kosmickej vandr

Song Composer Zdeněk Rytíř
Writer of Lyrics Zdeněk Rytíř
Singer skupina Zelenáči /Greenhorns/Michal Tučný

Z cesty dlouhý se zas vracím

Song Composer Miroslav Hoffmann
Writer of Lyrics Miroslav HoffmannSbor Františka KacafírkaNoví Zelenáči Mirka Hoffmanna

Krávy

Song Composer Ľubo Burgr
Writer of Lyrics Jana Tóthová

Světlo ve tmě

Song Composer Jindra Polák
Writer of Lyrics Jindra Polák

Locations

Lochovice, Hořovice, Praha, Kozolupy, Tlustice

Production info

Original Title

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

Czech Title

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

English Title

Sunday League – Last Match of Pepik Hnátek

Working Title

Okresní přebor

Category

film

Typology

featuretheatrical distribution

Genre

comedy, sport, bitter comedy

Origin country

Czech Republic

Copyright

2012

Production Year

2011

Production specifications

start of filming 9 August 2011
end of filming 10/2011

Premiere

gala premiere 28 March 2012 (kino Lucerna, Praha)
distribution premiere 29 March 2012 /recommended for 12 and over/

Distribution slogan

Krobot:Vetchý:Sobota:Novotný:Noha:Kukinčuk:Pokorná in a comedy of Jan Prušinovský.

Production

Media Pro Pictures, TV Nova (koprodukce)

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

108 min

Distribution carrier

35mm, DCP 2-D

Aspect ratio

1:1,85

Colour

colour

Sound

sound

Sound system/format

Dolby Digital

Versions

Czech

Dialogue languages

Czech

Subtitles languages

without subtitles

Awards

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Miroslav Krobot

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Petr Erben

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Mihai Predescu

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Michal Čech

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Vratislav Kydlíček

Vítěz

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Ondřej Vetchý

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Petr Erben

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Jan P. Muchow

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Otakar Šenovský

Vítěz

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Ondřej Vetchý

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Pavla Beretová

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Mihai Predescu

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Matěj Matuška

Nominace

Event: 20. výroční ceny Český lev 2013 za filmovou tvorbu roku 2012

2013
Praha / Czech Republic
Jan Prušinovský

Nominace

Event: 3. ceny české filmové kritiky

2013
Praha / Czech Republic
Miroslav Krobot

Vítěz

Festival: 25. festival českých filmů Finále Plzeň 2012

2012
Plzeň / Czech Republic
David Novotný