Backstage

narrative, dance, love story

Typology

feature

Czech title

Backstage

Runtime

90

Country

the Slovak Republic, Czech Republic

Copyright

2018

Production year

2017 – 2018

Premiere

07.06.2018

Language version

Czech

Director

Andrea Sedláčková

Cast

Mária Havranová

Mary, tanečnice skupiny West Coast Crew

Tony Porucha

Buddy, tanečník skupiny West Coast Crew

Ondrej Hraška

Hugo, tanečník skupiny West Coast Crew

Miroslav Spunkey Balogh

Brko, tanečník skupiny West Coast Crew

Natália Baloghová

Foxy, tanečnice skupiny West Coast Crew

Martina Yellow Piatková

Kukučka, tanečnice skupiny West Coast Crew

Marek Marow Homola

Marvel, tanečník skupiny West Coast Crew

Ondrej Antálek

Black, tanečník skupiny West Coast Crew

Judit Bárdos

dramaturgyně Edita

Roman Luknár

televizní producent

Kryštof Hádek

režisér

Ivana Chýlková

hlavní porotkyně Andrea

Ben Cristovao

milý porotce Ben

Igor Rattaj

neutrální porotce Igor

Jan Maxián

moderátor

Filip Jankovič

choreograf

Dušan Kaprálik

Hugův děda

Ina Marojevič

Maryina matka

Anton Šulík

Buddyho otec

Anna Warchalová

Buddyho matka

Ivan Mirga

Brkův otec

Maryša Oláhová

Brkova matka

Alexander Pyšný

Brkův bratr

Vojtech Klinec

Brkův bratr

Dominik Mirga

Brkův bratr

Jozef Švoňavský

mistr

Tereza Gübelová

tisková manažerka Žaneta

Denisa Dér

novinářka Denisa Kučerová

Zuzana Dvořáčková

produkční

Anton Moises

porotce battle

Vahe Wahe Akopjan

porotce battle

Zuzana Veselá

porotce battle

Radovan Matúš

diskžokej battle

Marcel Osztas

Hypeman

Jana Boušková

redaktorka slovenské televize

Ephraim Goldin

porotce v New Yorku

Bruno de Souza e Silva

porotce v New York

Alan Lemaja

porotce v New Yorku

David Le

šéf restaurace v New Yorku

Sára Trsťanová

matka s dítětem

Veronika Trsťanová

dítě

Vlado Fuchsa

starší dělník

Michal Soltesz

redaktor

Marek Putna

střihač

Miroslav Kosáč

zvukař

Michal Adamec

televizní kameraman

Nikodém Násada

televizní kameraman

Dano Antálek

tanečník skupiny Muertas

Ján Brimus

tanečník skupiny Muertas

Ján Šutka

tanečník skupiny Muertas

Mirec Otec

tanečník skupiny Muertas

Adam Kmeť

tanečník skupiny Muertas

Pajo Juleny

tanečník skupiny Muertas

Ján Minárik

tanečník skupiny Muertas

Miňo Kereš

tanečník skupiny Muertas

Anna Vakulová

tanečnice skupiny Muertas

Barbora Přidalová

tanečnice skupiny Sugarbabes

Veronika Ferancová

tanečnice skupiny Sugarbabes

Sylvia Mannová

tanečnice skupiny Sugarbabes

Lucia Vašíková

tanečnice skupiny Sugarbabes

Dana Szellová

tanečnice skupiny Sugarbabes

Paula Orinčáková

tanečnice skupiny FDC

Saskia Januščáková

tanečnice skupiny FDC

Natália Halászová

tanečnice skupiny FDC

Barbora Růžičková

tanečnice skupiny FDC

Tina Pašková

tanečnice skupiny FDC

Nikol Škrekúcká

tanečnice skupiny FDC

Roland Krausz

tanečník skupiny FDC

Zuzana Veselá

tanečnice skupiny BKP

Zuzana Al Haboubi /ž/

tanečnice skupiny BKP

Lukáš Sivák

tanečník skupiny BKP

Roman Kejík

tanečník skupiny BKP

Tomáš Dráfi

tanečník skupiny BKP

Paulína Repčíková

tanečnice skupiny Moving Souls

Natália Maglione /ž/

tanečnice skupiny Moving Souls

Lucia Priecelová

tanečnice skupiny Moving Souls

Viktória Malá

tanečnice skupiny Moving Souls

Viktória Prieložná

tanečnice skupiny Moving Souls

Viktória Benková

tanečnice skupiny Moving Souls

Natália Benková

tanečnice skupiny Moving Souls

Patrícia Pužarová

tanečnice skupiny Moving Souls

Daniela Vítkovská

tanečnice skupiny Moving Souls

Daniela Kuzmová

tanečnice skupiny Moving Souls

Anna Nagyová

tanečnice skupiny Moving Souls

Ema Ribanská

tanečnice skupiny Moving Souls

Amy Richardson /ž/

tanečnice skupiny Moving Souls

Sára Nitsch

tanečnice skupiny Moving Souls

Marek Mensa

tanečník skupiny Killa Gang

Kristián Mensa

tanečník skupiny Killa Gang

Viet Anh Dhong

tanečník skupiny Killa Gang

Pavel Pešík

tanečník skupiny Killa Gang

Petr Dvořák

tanečník skupiny Killa Gang

Roman Romski Lakatoš

tanečník skupiny Killa Gang

Luboš Balog

tanečník skupiny Killa Gang

Esther Lubadika /ž/

tanečnice na castingu v New Yorku

Angela Nwagbo /ž/

tanečnice na castingu v New Yorku

Kristína Martanovičová

tanečnice na castingu v New Yorku

Adam Kmenta

tanečník na castingu v New Yorku

Don Mulefu

tanečník na castingu v New Yorku

Tomáš Pražák

tanečník na castingu v New Yorku

Dubbing

Tomáš Havlínek

hlas

Filip Březina

hlas

Eva Burešová

hlas

Crew and creators

Assistant Director

Tomáš Krňávek, David Strangmüller, Vladimír Jambor

Script Supervisor

Petra Maceridu, Magda Bebjaková, Nikol Šúplatová

Screenstory

Dušan Rapoš

Screenplay

Naďa Glontz, Andrea Sedláčková

Script Editor

Biba Bohinská, Jana Kákošová (šéfdramaturgyně RTVS), Magdaléna Glasnerová (dramaturgyně RTVS)

Second Unit Photography

Boleslav Boška, Michal Fujer (třetí kamera), Radka Šišuláková (třetí kamera), Maxim Kľujev (třetí kamera), Michaela Hošková (třetí kamera), Marek Fišer (třetí kamera), Tomáš Koucký (třetí kamera), Dan Hotový (třetí kamera)

Camera Operator

Róbert Kemeň, Nikodém Násada, Jakub Zamrazil, Jiří Škoda, Štefan Bučka (ostřič), Rafael Eči Skurka (ostřič), Martin Brych (ostřič), Michal Kulhavý (ostřič), Zdeněk Rudol (ostřič), Leoš Vijačka (ostřič), Martin Točka (steadicam), David Růžička (steadicam)

Production Designer

Michal Skrak, Jaroslav Holota

Set Designer

Martin Hájek (vedoucí výpravy), Roman Chochola (vedoucí výpravy), Jan Troníček (vedoucí výpravy), Juraj Mazanec (rekvizitář), Ondrej Magyar (rekvizitář), Peter Balogh (rekvizitář), Jozef Janotka (rekvizitář), Miroslav Súkala (rekvizitář), Jiří Vobecký (rekvizitář), Lukáš Slavík (rekvizitář)

Costume Designer

Jan Kocman, Boris Hanečka (taneční skupina Ladylicious)

Costumes

Dagmar Vobořilová (vedoucí kostymérka), Monika Koritko, Margita Hlaváčová, Jarmila Dunděrová, Martina Čechtická, Daniela Šimková

Make-Up Artist

Zuzana Paulini, Natália Rothová, Petra Spielbocková, Martina Selneková, Katarína Horská, Zuzana Peschlová, Lucie Lišková, Lucie Brown, Jana Chymčáková, Markéta Dvořáková, Kateřina Petrová, Eva Schwarcová, Lukáš Beran, Lucie Hrozová

Film Editor

Adam Dvořák, Janči Kováč (spolupráce na střihu tanečních scén), Miňo Kereš (spolupráce na střihu tanečních scén)

Sound Designer

Juraj Baláž (zvuk a kontaktní zvuk), Lukáš Moudrý (zvuk a mix zvuku), Karel Štulo (záznam a střih ruchů)

Visual Effects

SPOON, Jiří Kilevník (supervize)

Postproduction

SPOON (obraz), Lukáš Moudrý (producent Spoon), FRAME100R (obraz), David Sadílek (FRAME100R), Matěj Suchý (FRAME100R), Petr Miloš (FRAME100R), HomeMedia (obraz), Mayo Hurajt (HomeMedia), Matúš Havelka (HomeMedia), Beep (zvuk), Petra Bičíková (produkce Beep), Opona Studio (zvuk), Juraj Baláž (Opona Studio), Peter Kučera (Opona Studio), HomeMedia Production (zvuk), Viktor Krivosudský (HomeMedia Production), Samo Škubla (HomeMedia Production)

Titles Designed by

Lukáš Veverka (logo filmu)

Stunts

Marek Grega (dubl za Ondreje Hrašku), Tomáš Jákl (dubl za Ondreje Hrašku), Zdenko Rybár (dubl za Ondreje Antálka), IPON

Executive Producer

Ivana Kurincová (výkonná producentka RTVS), René Kořenář (výkonný producent Frame100R)

Co-producer

Martin Palán, Igor Rattaj, Lukáš Moudrý, Miňo Kereš, Tibor Búza (RTVS)

Production

Jakub Špiroch (koordinátor), Barbora Pokorná (koordinátor)

Production Manager

Martina Kucejová Šinályová, Romana Stašová (RTVS)

Production Manager

Ivan Nagy (vedoucí natáčení), Denis Kučera (vedoucí natáčení)

Production Supervisor

Marcela Švédová, Gabriel Balko, Andrej Repka, Ján Harniš

Cooperation

Ľubomír Kyseľ (vrchní osvětlovač), Robert Smělý (vrchní osvětlovač), Jaromír Šimek (vrchní osvětlovač), Martin Črep (fotograf), David Sadílek (fotograf), Tomáš Lomič (fotograf), Mayo Hric (fotograf), Jozef Banyák (fotograf), Martin Gabčo (laser design), Milan Kolenič (LED screen design), Tomáš Kasal (režie, kamera a střih videoklipu Nohy), Jan Berounský (kamera videoklipu Padam), Tomáš Lyga (střih videoklipu Padam)

Translation of Czech version

Andrea Sedláčková, Magdaléna Glasnerová

Dialogues of Czech version

Andrea Sedláčková

Direction of Czech version

Andrea Sedláčková, Barrandov Studio

Music

Music Composed by

Viktor Hazard, Jan P. Muchow

Songs

Play, L.B.C., Nohy, Sám, Ještě pořád, Padam, Taktomabyt, You Wanna Battle?!?, Blowing Me Away, Get On the Flow, Planet Swan, Don’t Miss the Beat, Train, Ja som Funky, Sexxxy, Uptempo We Go, Electrofolk, Ninja Bounce, Final Battle, Back To 90’!, Casting New York, Sugarbabes

Songwriter

Ondřej Fiedler (Play), Marek Němec (L.B.C.), Osama Verse Attile (Nohy), Václav Rouček (Sám), Jakub Strach (Sám), Wich (Ještě pořád), Osama Verse Attile (Padam), Mária Čírová (Padam), Osama Verse Attile (Taktomabyt), Viktor Hazard (You Wanna Battle?!?), Marek Šurin (You Wanna Battle?!?), Viktor Hazard (Blowing Me Away), Marek Šurin (Blowing Me Away), Viktor Hazard (Get On the Flow), Marek Šurin (Get On the Flow), Enrythm (Planet Swan), Viktor Hazard (Don’t Miss the Beat), Marek Šurin (Don’t Miss the Beat), Viktor Hazard (Train), Marek Šurin (Train), Igor Kmeťo ml. (Ja som Funky), S3rious (Sexxxy), Mišo Biely (Sexxxy), Viktor Hazard (Uptempo We Go), Marek Šurin (Uptempo We Go), Viktor Hazard (Electrofolk), Marek Šurin (Electrofolk), Viktor Hazard (Ninja Bounce), Marek Šurin (Ninja Bounce), Viktor Hazard (Final Battle), Marek Šurin (Final Battle), Viktor Hazard (Back To 90’!), Marek Šurin (Back To 90’!), Emil Esso Smoliga (Casting New York), Viktor Hazard (Sugarbabes), Marek Šurin (Sugarbabes)

Writer of Lyrics

Pavel Harant (Play), Pavel Harant (L.B.C.), Jakub Děkan (L.B.C.), Ben Cristovao (Nohy), Václav Rouček (Sám), Indy (Ještě pořád), Ben Cristovao (Padam), Mária Čírová (Padam), Soňa Sajenková (Padam), Ben Cristovao (Taktomabyt), Annet Charitonova (Taktomabyt), Mišo Biely (Get On the Flow), Jakub Kandera (Ja som Funky), Tina (Sexxxy), Ego (Sexxxy), Mišo Biely (Sexxxy)

Singer

Paulie Garand (Play), Paulie Garand (L.B.C.), Ben Cristovao (Nohy), VR/Nobody (Sám), Indy & Wich (Ještě pořád), Ben Cristovao (Padam), Mária Čírová (Padam), Annet Charitonova (Taktomabyt), Ben Cristovao (Taktomabyt), Mišo Biely (Get On the Flow), Igor Kmeťo ml. (Ja som Funky), Tina (Sexxxy), Ego (Sexxxy), Samuel Tomeček (Electrofolk), Samuel Tomeček (Sugarbabes)

Choreographer

Miňo Kereš, The Pastels, Dano Antálek (asistent), Monika Sakmanová (taneční skupina Ladylicious), Vahe Wahe Akopjan (taneční skupina BKP), Vika Kozáková (taneční skupina Moving Souls)

Danced by

Mária Havranová, Tony Porucha, Ondrej Hraška, Miroslav Spunkey Balogh, Natália Baloghová, Martina Yellow Piatková, Marek Marow Homola, Ondrej Antálek, Dano Antálek, Ján Brimus, Ján Šutka, Mirec Otec, Adam Kmeť, Pajo Juleny, Ján Minárik, Miňo Kereš, Anna Vakulová, taneční skupina Ladylicious, Barbora Přidalová, Veronika Ferancová, Sylvia Mannová, Lucia Vašíková, Dana Szellová, taneční skupina Jumbo Dance Studio, Paula Orinčáková, Saskia Januščáková, Natália Halászová, Barbora Růžičková, Tina Pašková, Nikol Škrekúcká, Roland Krausz, taneční skupina BKP, Zuzana Veselá, Zuzana Al Haboubi, Lukáš Sivák, Roman Kejík, Tomáš Dráfi, taneční skupina Moving Souls, Paulína Repčíková, Natália Maglione, Lucia Priecelová, Viktória Malá, Viktória Prieložná, Viktória Benková, Natália Benková, Patrícia Pužarová, Daniela Vítkovská, Daniela Kuzmová, Anna Nagyová, Ema Ribanská, Amy Richardson, Sára Nitsch, taneční skupina Killa Gang, Marek Mensa, Kristián Mensa, Viet Anh Dhong, Pavel Pešík, Petr Dvořák, Roman Romski Lakatoš, Luboš Balog, Esther Lubadika, Angela Nwagbo, Kristína Martanovičová, Adam Kmenta, Don Mulefu, Tomáš Pražák

Locations

Česká republika, Praha (Česká republika), Malá strana (Praha), Nové Město (Praha), Václavské náměstí (Praha), ulice Na Poříčí (Praha), Divadlo Archa /interiér/ (ulice Na Poříčí), Pankrác (Praha), ulice 5. května (Praha), Kongresové centrum (Praha), Slovensko, Bratislava (Slovensko), Poprad (Slovensko), Svit (Slovensko)

Production info

Original Title

Backstage

English Title

Backstage

Copyright

2018

Production Year

2017 – 2018

Premiere

07.06.2018

Age limit

suitable for all ages without limit

Production

Arina Film Production, Bontonfilm, love.FRAME, Rozhlas a televízia Slovenska (koprodukce), In Vestito (koprodukce), Spoon (koprodukce), Beep (koprodukce), KRS Movement (koprodukce), FRAME100R (výkonná produkce)

With support

Audiovizuálny fond SR, Ministerstvo kultúry SR, Státní fond kinematografie ČR

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Versions

Czech