Růžena Nasková

Actress, Translator, Columnist

Date of birth

28.11.1884

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

17.06.1960

Place of death

Praha, Československo

Alternative names

Růžena Marie Nosková (rodné jméno)

Filmography

Old Czech Legends

1952

Narrated by

Summer

1948

Cast

Role: hospodyně Růženka

The House of the Five Squirrels

1943

Cast

Role: majitelka hodinářství Bety Mráčková

The Dancing Girl

1943

Cast

Role: Satranová, matka Marie a Clo

Karel and I

1942

Cast

Role: Jarmila Jandová, matka Lucie

Auntie

1941

Cast

Role: teta Berta

The Incendiary's Daughter

1941

Cast

Role: plátenice Kateřina Šestáková, sestra Valenty

Finally Alone

1940

Cast

Role: Marta Hábová

Pelikán Has an Alibi

1940

Cast

Role: Klára Urbánková, Pelikánova teta

Examples Work Wonders

1939

Cast

Role: Růžena Bártlová

The Magic House

1939

Cast

Role: Vilemína Balvínová

Under One Roof

1938

Cast

Role: slepá babička Pavlásková

Mother-Hen

1937

Cast

Role: Anna Svojanová zvaná Kvočna

Ahasuerus

1915

Cast

Role: malířka Sidonie Pimzlíková

Awards

Vítěz

Event: Řád práce

1953
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Čestný titul Národní umělec

1947
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Anketa deníku Večer – O nejlepší český film roku 1939 a o nejoblíbenější českou filmovou herečku a herce

1940
Praha / Czechoslovakia
The Magic House

Vítěz

Event: Anketa deníku Večer – O nejlepší český film roku 1939 a o nejoblíbenější českou filmovou herečku a herce

1940
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Anketa deníku Večer – O nejlepší český film roku 1939 a o nejoblíbenější českou filmovou herečku a herce

1940
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Filmová cena země České

1938
Praha / Czechoslovakia
Mother-Hen

Vítěz

Event: Státní ceny

1931
Praha / Czechoslovakia