Věra Kadlecová

vedoucí tvůrčí/výrobní skupiny, vedoucí výroby/produkce

Datum narození

24.01.1921

Místo narození

Praha, Československo

Datum úmrtí

25.01.2012

Místo úmrtí

Praha, Česká republika

Alternativní jména

Věra Tenglerová (rodné jméno), Věra Kadlecová (1. provdaná), Věra Třešková (2. provdaná)

Životopis

VĚRA KADLECOVÁ (rozená Tenglerová, provdaná Kadlecová a Třešková, nar. 24.1.1921, Praha), která od 50. let působila na Barrandově jako zástupkyně vedoucího výroby a od počátku následujícího desetiletí jako vedoucí výroby, zemřela 25. ledna 2012 v Praze. Jako významná produkční se během 60. let podílela na filmech Františka Vláčila (Ďáblova past, Údolí včel, Adelheid), Oldřicha Daňka (Pohled do očí, Spanilá jízda), Pavla Kohouta (7 zabitých, Svatba s podmínkou), Evalda Schorma (Farářův konec, Den sedmý – osmá noc), Jana Němce (Mučedníci lásky), Stanislava Strnada (Zámek pro Barborku), Jiřího Sequense (Deváté jméno), Jaroslava Balíka (Pět hříšníků) a Václava Vorlíčka (Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky). V 70. letech produkovala komedie, filmy pro děti a mládež i politicky exponované tituly. Zahrála si epizodní roličky zdravotní sestry v Případu dr. Kováře (1950; r. Miloš Makovec) a matrikářky ve Svatbě s podmínkou (1965; r. Pavel Kohout). Z prvního manželství s architektem Milošem Třeškou pocházela pomocná režisérka Milena Třešková (1946–2013), provdaná Kropáčková. -fik-

Filmografie

Vítězný lid

1977

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Jak se budí princezny

1977

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Což takhle dát si špenát

1977

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Zítra to roztočíme, drahoušku...!

1976

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Bouřlivé víno

1976

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Zrcadlo pro Kristýnu

1975

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Tobě hrana zvonit nebude

1975

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Plavení hříbat

1975

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Sokolovo

1974

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Dobrodružství s Blasiem

1974

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Muž z Londýna

1974

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Drahé tety a já

1974

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Básník

1973

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Reprezentant

1973

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Bíbr Grizzly

1973

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Pytagorejci

1973

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

Maturita za školou

1973

Výrobní skupina

vedoucí výrobní skupiny

...a pozdravuji vlaštovky

1972

Vedoucí výroby

Den sedmý – osmá noc

1969

Vedoucí výroby

Adelheid

1969

Vedoucí výroby

Farářův konec

1968

Vedoucí výroby

Údolí včel

1967

Vedoucí výroby

Mučedníci lásky

1966

Vedoucí výroby

Svatba s podmínkou

1965

Vedoucí výrobyHrají

Role: matrikářka

7 zabitých

1965

Vedoucí výroby

Pět hříšníků

1964

Vedoucí výroby

Lov na mamuta

1964

Vedoucí výroby

Spanilá jízda

1963

Vedoucí výroby

Deváté jméno

1963

Vedoucí výroby

Zámek pro Barborku

1962

Vedoucí výroby

Pohled do očí

1961

Vedoucí výroby

Ďáblova past

1961

Vedoucí výroby

Vyšší princip

1960

Zástupce vedoucího výroby

Probuzení

1959

Zástupce vedoucího výroby

Romeo, Julie a tma

1959

Zástupce vedoucího výroby

Morálka paní Dulské

1958

Zástupce vedoucího výroby

Občan Brych

1958

Zástupce vedoucího výroby

Vlčí jáma

1957

Zástupce vedoucího výroby

Proti všem

1956

Zástupce vedoucího výroby

Jan Žižka

1955

Zástupce vedoucího výroby

Jan Hus

1954

Zástupce vedoucího výroby

Severní přístav

1953

Zástupce vedoucího výroby

Únos

1952

Zástupce vedoucího výroby

Případ dr. Kováře

1949

Hrají

Role: zdravotní sestra