The Revenger

Country

Czech Republic

Copyright

2021

Production year

2019—2020

Premiere

1 July 2021

Runtime

96 min

Category

film

Genre

comedy, parody, screwball comedy

Typology

featuretheatrical distributionlong

Original title

Mstitel

Czech title

Mstitel

English title

The Revenger

English parallel title

Bohemian Avenger

Cast

Daniel Fischer

herec Anton Dvořák

Jaroslav Dušek

spisovatel Mouka, Dvořákův kolega v poštovním depu/Bůh s rybím obličejem

Ivan Franěk

Ohnivák, šéf gangu z vrakoviště

Hana Vagnerová

moderátorka Eva, Dvořákova manželka

Michal Dvořák

Tomášek, Dvořákův syn

Ellie Kaia Gorman /ž/

Evička, Dvořákova dcera

Petr Čtvrtníček

Marcel Vávra, ředitel divadla

Milan Šteindler

Milan Jelínek, Dvořákův soused

Pavla Tomicová

Jiřka, Jelínkova manželka

Pavlína Vágnerová

poštovní třídička Mařenka, Antonova a Moukova kolegyně

David Jánský

herec Lukačenko, bývalý Dvořákův spolužák

Jevgenij Libezňuk

ruský agent

Vlad Lanné

ruský agent

Jevgenij Vrublevskij

ruský kosmonaut N. Žukov

Oleg Sokolov

ruský kosmonaut I. Cvetkov

Jevhen Shokalo

ruský generálplukovník

Zuzana Bydžovská

japonská barmanka

Roman Luknár

srbský řidič sanitky Krasan

Petr Vydra

ředitel televize, později Evin přítel

Lukáš Pavlásek

moderátor televizního pořadu Star

Iva Pazderková

herečka Janička, Dvořákova kamarádka

Martin Sitta

herec, Dvořákův kamarád

Hana Müllerová

rekvizitářka v divadle

Anna Schmidtmajerová

zdravotní sestra

Petr Drozda

hospodský

František Ringo Čech

vedoucí poštovního depa

Richard Němec

sanitář ve výtahu

Miroslav Táborský

herec v divadle

Jozef Friňák

pacient Čuřík

Onari Tetsu

herec Anton Dvořák jako japonský mstitel

Michal Tůma

trpaslík barman

Michal Sikora

herec, Dvořákův kamarád

René Šmotek

Standa, Dvořákův soused

Jana Hinková

zdravotní sestra

Natalie Golovchenko /ž/

zdravotní sestra

Nela Jahodová

kostymérka v divadle

Viktoria Vaneeva /ž/

ruská dívka

Daria Iszchuk /ž/

ruská dívka

Alisa Shvets /ž/

ruská dívka

Zdeněk Stadtherr

host v hospodě

Miroslav Navrátil

host v hospodě

David Matuška

host v hospodě

Soňa Porupková

televizní moderátorka

David Lištván

ruský kosmonaut profesor Pjotr Jevgenij Melnikov v obvazech/dubl

Marie Čápová

baletka

Dominika Černá

baletka

Sara Elizabeth Hanečáková

baletka

Žofie Kučerová

baletka

Cornelia Seibold /ž/

baletka

Nicole Seidlerová

baletka

Anna Šitnerová

baletka

Michal Macháček

bezoký

Lenka Hejzlarová

členka gangu z vrakoviště

Radka Kellnerová

členka gangu z vrakoviště

Blanka Kohlová

členka gangu z vrakoviště

Martin Bouša

člen gangu z vrakoviště

Martin Hataš Haty

člen gangu z vrakoviště

Jiří Horák

člen gangu z vrakoviště

Tomáš Kelnar

člen gangu z vrakoviště

David Kohl

člen gangu z vrakoviště

Radim Laga

člen gangu z vrakoviště

Jan Olianka

člen gangu z vrakoviště

Jeroným Patejdl

člen gangu z vrakoviště

Ondrej Píst

člen gangu z vrakoviště

Martin Šícha

člen gangu z vrakoviště

Martin Vaňo

člen gangu z vrakoviště

Martin Velíšek

člen gangu z vrakoviště

Mikola Tsimokh

Rusův kumpán

Andrej Sergeiev

Rusův kumpán

Mikhail Buslayev

Rusův kumpán

Matěj Šumbera

loutkoherec sliznatky

Jonatán Vnouček

loutkoherec sliznatky

Karel Tomáš

dubl za Daniela Fischera

Jiří Sejk

dubl za Daniela Fischera – beznohý

Dubbing

Alena Špačková

hlas simultánního překladu z ruského jazyka

Crew and creators

Second Unit Director

Martin Stádník, Ondřej Balvín

Assistant Director

Boris Fabo, Sonny Svoboda

Script Supervisor

Anastasiya Golovina /ž/

Director of Photography

Petr Svoboda

Second Unit Photography

Jan Kvasnička (kamera druhého štábu), Vojtěch Dvořák (kamera druhého štábu), Tomáš Jelínek (kamera druhého štábu), Jan Kvasnička (švenkr), Vojtěch Dvořák (švenkr), Tomáš Jelínek (švenkr)

Camera Operator

Ondřej Kudrna, Jiří Bytčánek, Jakub Ptáček, Štěpán Cincibus, Michal Machulda, Richard Krejza, Jan Plánička, Žofie Milatová, Kryštof Soukup, Adrian Novotný, Adam Čepelák, Martin Procházka, Karol Pružinský, Filip Halaška (steadicam)

Production Designer

Lucia Klein Svoboda /ž/

Set Designer

Kristýna Hnilica Čuříková (vedoucí výpravy), Jan Benda, Ondřej Rozsypal, Petr Zeman, Michal Šindelář, Tomáš Hnilica, Jiří Bartůněk

Costume Designer

Kristýna Hnilica Čuříková

Make-Up Artist

Jaroslav Šámal, David Šesták, Daniel Šámal

Film Editor

Michal Novák

Sound Designer

Viktor Ekrt (zvuk, supervize a střih zvuku, střih zvukových efektů, záznam sborů), David Matušek (zvuk a záznam kontaktního zvuku), David Titěra (střih dialogů), Michaela Patríková (střih zvukových atmosfér, příprava a střih sborů), Sandra Klouzová (záznam postsynchronních ruchů), Bára Krobová (střih postsynchronních ruchů)

Assistant Sound Designer

Ferdinand Petrš

Visual Effects

Dmitry Medinsky (supervize), Kouzelná animace, Petr Babinec (producent Kouzelná animace)

Special Effects

Vít Petrášek, Jonáš Kábrt

Postproduction

UPP (obraz), Vít Komrzý (producent UPP), Ivo Marák (supervize UPP), Petr Hasalík (koordinátor UPP), Tomáš Pulc (technolog UPP), Ladislav Hrbáček (koordinace výroby UPP), Soundsquare (zvuk), Pavel Rejholec (vedoucí studia Soundsquare), Jakub Sláma (produkce Soundsquare), Anna Agáta Denzenová (produkce Soundsquare)

Stunt Coordinator

Ladislav Lahoda, Petr Drozda

Producer

Lucia Klein Svoboda /ž/ (Goodmind), Petr Svoboda (Goodmind)

Co-producer

David Pátek (Neeco Group)

Production

Jan Slánský, Veronika Pešatová, Eva Koukolíčková, Daria Vlasenko, Jiří Fusek

Production Manager

Michal Sikora (Lonely Production)

Artistic Collaboration

Barbora Tůmová (grafické práce)

Cooperation

Jiří Nosek (vrchní osvětlovač), Roman Svoboda (vrchní osvětlovač), Filip Kunovski (fotograf), Klára Vaculíková (fotografka), Miloslav Pražák (práce se zvířaty), Daniel Pražák (práce se zvířaty), Ondřej Hudec (modelář), Radek Bláha (modelář), Alena Špačková (lektorka rétoriky)

Music

Selected Music

Petr Iljič Čajkovskij (Louskáček /suita Tanec mirlitonek, Květinový valčík/), Antonín Dvořák (Smyčcová serenáda E dur), Miloslav Ducháč (Televarieté /znělka/ – hudba z televizního pořadu)

Choreographer

Martin Goga

Songs

Diskotéka

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics František Ringo Čech
Singer Sbor Discobolos

Hej!

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics Jaroslav Machek
Singer Lešek Semelka

Žal se odkládá

Songwriter Eduard Parma
Writer of Lyrics Zdeněk Borovec
Singer Jiří Korn

Popcorn

Songwriter Gershon Kingsley

Zmalovaná

Songwriter Jerzy Ziembrowski
Writer of Lyrics Ivan Mládek
Singer Ivan Mládek

A tak dál nosíš po kapsách sny mládí

Songwriter Bohuslav Ondráček
Writer of Lyrics Zdeněk Borovec
Singer Waldemar Matuška

Kalinka

Songwriter Richard M. LauwAndreas BambergerMartin Laschober
Singer mužský sbor

Ikarus Blues

Songwriter Ladislav Klein
Writer of Lyrics Zdeněk Rytíř
Singer skupina Olympic

Pták Rosomák

Songwriter Petr Janda
Writer of Lyrics Pavel Chrastina
Singer skupina Olympic

Different Sunshine

Songwriter Matthias WagemannNacho LarrazaKaran Umesh Pandav

Kyvadlo

Songwriter Jiří Svoboda

Láska usíná

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics Michael Prostějovský
Singer Karel Gottvokální skupina Jezinky

Everybody

Songwriter Petr Janda
Writer of Lyrics Pavel Chrastina
Singer skupina Olympic

Borat Brothers

Songwriter Matthias WagemannNacho LarrazaKaran Umesh Pandav

Prostři pro dva stůl

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics Zdeněk Borovec
Singer Karel Gott

Já se tiše odporoučím

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics Jiří Štaidl
Singer Karel Gott

Malovaný džbánku

Songwriter Jindřich Brabec
Writer of Lyrics Jiří Appelt
Singer Helena Vondráčková

Kazačok

Songwriter Matvey Isaakovich Blanter
Singer mužský sbor

Ptají se lidé

Songwriter Jan Obermayer
Writer of Lyrics František Ringo Čech
Singer Jiří Schelinger

Pusť vsegda budět solnce

Songwriter Arkadij Ostrovskij
Writer of Lyrics Lev Ivanovich Oshanin
Singer dětský sbor

Lady Carneval

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics Jiří Štaidl
Singer Karel Gott

Paráda

Songwriter Karel Zich
Writer of Lyrics Michal Bukovič
Singer Karel ZichSbor Lubomíra Pánka

News Break

Songwriter Ilan Kuni

Corn Flakes

Songwriter Klaus Wunderlich

Já nesnídám sám

Songwriter Oldřich Říha
Writer of Lyrics Ladislav Vostárek
Singer skupina Katapult

Breaking Story – Underscore

Songwriter Jeffrey Whitcher

Top Floor

Songwriter Jeffrey Steven LardnerMark David Allaway

I Like Chuck Berry

Songwriter Pete Kaplan

Das Waizan Tal

Songwriter Karel Svoboda

High-Tech

Songwriter Gabriel Saban

Návrat Gemini

Songwriter Karel Svoboda

Zvonky štěstí

Songwriter Jiří Zmožek
Writer of Lyrics Zdeněk Rytíř
Singer Karel Gott

Ša-ba-du-ej

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics Michal Prostějovský
Singer Helena Vondráčková

Locations

Česká republika, Praha (Česká republika), Hradčany (Praha), panoráma (Hradčany), Hradčanské náměstí (Hradčany), Martinický palác /interiér/ (Hradčanské náměstí), Malá Strana (Praha), Karmelitská ulice (Malá Strana), Staré Město (Praha), Stavovské divadlo (Staré Město), Karolinum (Staré Město), Zlatá ulice (Staré Město), Rytířská ulice (Staré Město), Železná ulice (Staré Město), Celetná ulice (Staré Město), Melantrichova ulice (Staré Město), One Club /interiér/ (Melantrichova ulice), Vltava (Praha), Mánesův most (Vltava), Nové Město (Praha), Hlavní nádraží (Nové Město), dům U Hybernů /interiér/ (Nové Město), Václavské náměstí (Nové Město), Vinohrady (Praha), náměstí Míru (Vinohrady), Divadlo na Vinohradech /i interiér/ (náměstí Míru), kostel sv. Ludmily (náměstí Míru), Vršovice (Praha), Krymská ulice (Vršovice), Nusle (Praha), Nuselská ulice (Nusle), řeznictví Růžička /i interiér/ (Nuselská ulice), Malešice (Praha), Sazečská ulice (Malešice), poštovní depo /i interiér/ (Sazečská ulice), Strašnice (Praha), Solidarita (Strašnice), Motol (Praha), nemocnice Na Homolce /interiér/ (Motol), Žižkov (Praha), ulice U Božích bojovníků (Žižkov), restaurace U Vystřelenýho oka /interiér/ (ulice U Božích bojovníků), Kladno (Česká republika), vrakoviště (Kladno), Nymburk (Česká republika), nemocnice /interiér/ (Nymburk), Voznice (Česká republika), Podlešín (Česká republika), bunkr Drnov /interiér/ (Podlešín), lom Československé armády (Česká republika), Slovensko, Vysoké Tatry (Slovensko)

Production info

Original Title

Mstitel

Czech Title

Mstitel

English Title

The Revenger

English Parallel Title

Bohemian Avenger

Category

film

Typology

featuretheatrical distribution

Genre

comedy, parody, screwball comedy

Origin country

Czech Republic

Copyright

2021

Production Year

2019—2020

Production specifications

start of filming 08/2019
end of filming 24 June 2020

Premiere

gala premiere 28 June 2021 (multiplex Cinema City Slovanský dům, Praha)
distribution premiere 1 July 2021 /unsuitable for children under 15/

Production

Goodmind, Neeco Group (koprodukce), Lonely Production (výkonná produkce)

Partner

PETROLTRANS (hlavní partner)

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

96 min

Distribution carrier

DCP 2-D, MP4

Aspect ratio

1:2,39

Colour

colour

Sound

sound

Sound system/format

5.1, digital sound

Versions

Czech

Dialogue languages

Czech, Russian, Japanese

Subtitles languages

without subtitles

Opening/End credits languages

Czech