Kryštof

Country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2021

Production year

2018—2019

Premiere

21 October 2021

Runtime

103 min

Category

film

Genre

drama, historical

Typology

featuretheatrical distributionlong

Original title

Kryštof

Czech title

Kryštof

English title

Kryštof

Parallel title

Kryštof

Cast

Mikuláš Bukovjan

postulant řádu a převaděč Kryštof

Dávid Uzsák

student Cyril

Alexandra Borbély /ž/

Dubbing Jana Plodková
statkářka Johana Meisnerová, provozní kina

Marek Geišberg

mnich Petr

Peter Šimun

Dubbing Jiří Schwarz
převor František

David Punčochář

mnich Michal

Marek Pospíchal

mnich Šimon

Luboš Veselý

mnich Jochen

Vladimír Hauser

mnich Josef

Marián Mitaš

hostinský Knittl

Stanislav Majer

dentista, Kryštofův otec

Éva Bandor /ž/

Vlastička, zdravotní sestra u dentisty

Daniel Kroupa

stařec

Agi Gubíková

emigrantka s batohem

Petr Stach

kněz v pražském kostele

Tereza Těžká

studentka Margot

Sabina Rojková

studentka Karla

Dávid Hartl

student Henri

Mário Drgoňa

student Robert

Ľuboš Kostelný

německý kněz

Eva Josefíková

studentka Kamila, Cyrilova bývalá přítelkyně

Robert Mikluš

předseda JZD

Ján Dolný

mnich

Viktória Petrášová

žena s nemluvnětem

Jiří Černý

opilec-konfiskátor

Jan Holík

konfiskátor v saku

Hynek Chmelař

příslušník SNB na statku

Martin Němec

správce Franta

Elizaveta Maximová

zdravotní sestra ve venkovské ordinaci

Václav Matějovský

zatčený cestující ve vlaku s věncem

Anita Krausová

vdova s bičem, opilcova švagrová

Jakub Žáček

cestující ve vlaku s cigaretou

Jiří Bábek

příslušník SNB ve vlaku

Réka Dérzsi /ž/

prodavačka v konzumu

Peter Varga

číšník v kavárně

Janek Gregor

voják v kině

Petr Rímský

kytarista v kavárně

Vojtěch Vondráček

vysokoškolský asistent-zrádce, Kamilin přítel

Tatiana Martáková

nemluvně

Petra Bučková

cestující ve vlaku s pletením

Ctirad Götz

hospodský

Miroslav Hanuš

hudebník s tubou

Miroslav Kemel

opilec na ulici

Radovan Hudec

velitel milicí

Jan Plouhar

voják při zátahu

Zdeněk Dočekal

zpěvák a tanečník

Jan Vít

provazochodec

Josef Hájek

starý pán

Matúš Bukovčan

příslušník SNB

Zdeňka Miklušová

výpravčí

Filip Dámec

tramp

Adam Rut

tramp

Dominik Zbrožek

tramp

Viktor Janoušek

voják

Martin Michal

voják

Miroslav Domanský st.

voják

Václav Slavík

voják

Jiří Mikulec

voják

Otto Moravec

voják

Michal Gajdorus

voják

Jiří Sláma

voják

Jan Kopal

voják

Filip Kousal

voják

Jiří Fanta

voják

Martin Hýbl

voják

František Tušl

voják

Zdeněk Kubek

voják

Miroslav Domanský ml.

voják

František Mikulec

voják

Václav Stezka

voják

Vojtěch Troller

voják

Aleš Švehla

voják

Petr Šlejmar

voják

Milan Fous

voják

František Anděl

voják

Dubbing

Dan Dittrich

hlas principála u provazolezce

Zbyšek Horák

hlas velitele pohraniční stráže/hlas z obecního rozhlasu

Irena Kristeková

hlas starší ženy

Crew and creators

Second Unit Director

Anton Šulík, Eliška Týblová, Daniel Čáp

Assistant Director

Jiří Madzia

Script Supervisor

Martin Kublák, Martina Nováková, Lenka Vaníčková

Screenstory

Josef Kurz

Screenplay

Josef Kurz, Gustav Meisner (spolupráce na scénáři), Michal Koválik (spolupráce na scénáři), Dušan Dušek (spolupráce na dialozích)

Script Editor

Marian J. Kovalik, Martina Kinská, Zuzana Gindl-Tatárová, Roman Brat (RTVS), Jana Kákošová (šéfdramaturgyně RTVS)

Director of Photography

MCC

Second Unit Photography

Ivo Miko, Gašper Šnuderl

Camera Operator

Matěj Dubenský, Michal Perič (ostřič), Petr Houdek (ostřič)

Production Designer

Milan Býček

Assistent Production Designer

Viera Dandová, Jiří Karásek

Art Director

Laco Kraus (supervize a spolupráce, obrazová koncepce a design)

Set Designer

Miroslav Karmazín (vedoucí výpravy), Brad Bailey (vedoucí výpravy), Tomáš Dočekal (rekvizitář), Václav Vajsar (rekvizitář), Jiří Charuza (rekvizitář), Václav Karmazín (rekvizitář), Michal Paška (rekvizitář), Peter Bauer (rekvizitář), Matej Kováč (rekvizitář)

Costume Designer

Katarína Štrbová Bieliková, Anna Hrušková

Costumes

Jana Křížková (vedoucí kostymérka), Jitka Novotná (vedoucí kostymérka), Lenka Hájek Kristiánová, Zdena Suchomelová, Iva Bártová

Make-Up Artist

Juraj Steiner, Martin Blizniak, Petra Spielböcková, Hana Šímová, Alica Dvorská, Silvia Henčeková

Film Editor

Radoslav Dubravský, Ivo Trajkov (supervize)

Assistant Film Editor

Jakub Podmanický, Viktor Poboček

Sound Designer

Michal Džadoň (zvuk, záznam ruchů, záznam a mix hudby), Richard Fülek (zvuk, záznam ruchů, záznam a mix hudby), Jiří Melcher (záznam postsynchronů), Viktor Mayer (záznam postsynchronů), Bohumil Martinák (mastering zvuku)

Assistant Sound Designer

Pavel Brejcha, Juri Karaka, Miki Kocáb, Láďa Bašta, Václav Svoboda

Visual Effects

Miro Tallo (supervize), Miroslav Vilček, Milan Michalík, Matej Chlebiš, Jakub Varačka, Martina Obšitníková (manažerka), Martin Jerz (manažer)

Special Effects

Flash Barrandov Speciální efekty, MAKALU Fireworks, Jan Kovalčík, Jozef Ťapík

Postproduction

Framehouse (obraz), Dom zvuku (zvuk), Dimas (zvuk), Juraj Martinák (produkce Dimas), Marián Štubňa (asistent Dimas), Andrej Hruška (hudba)

Stunt Coordinator

Ladislav Lahoda, Petr Drozda, Martin Pelikán (provazochodci)

Executive Producer

Jaroslav Kučera (výkonný producent FC ČT), Ivana Kurincová (výkonná producentka RTVS)

Producer

Marian Urban (Fulfilm, ALEF Film & Media Group, UN Film a FSS Production), Olga Raitoralová (Fulfilm)

Co-producer

Petr Tichý (Barrandov Studio), Marek Urban (UN Film a Framehouse), Josef Viewegh (kreativní producent FC ČT), Helena Uldrichová (vedoucí FC ČT)

Production

Viktor Mayer (supervize Fulfilm), Martina Urbanová (manažerka ALEF Film & Media Group), Zuzana Vrbová (FC ČT), Markéta Sedelmayerová (FC ČT)

Production Manager

Roman Jedlička (Fulfilm), Zuzana Ricotti /ž/ (ALEF Film & Media Group), Jakub Medek (vedoucí natáčení Fulfilm), Pavel Mráz (vedoucí natáčení ALEF Film & Media Group), Jiří Koštýř (FC ČT), Tatiana Vallová (vedoucí výrobního štábu RTVS)

Unit Production Manager

Jindřich Kavina (Fulfilm)

Production Supervisor

Vladimír Ricotti (ALEF Film & Media Group), Jana Kosová (asistentka producenta Fulfilm a ALEF Film & Media Group)

Artistic Collaboration

Braňo Matis (grafické práce)

Consultant

Michal Kukuča, Radka Těšínská Lomičková, Jan Vít, Petr Koura

Cooperation

Karol Bohrn (vrchní osvětlovač), Karel Cudlín (fotograf), Jan Mihaliček (fotograf), Zuzana Ricotti /ž/ (fotografka), Václav Tomšovský (práce se zvířaty), František Koch (vojenská technika)

Music

Music Composed by

Katarína Malíková

Selected Music

Franz Schubert (Klavírní sonáta B dur), Robert Schumann (Smyčcový kvartet č. 1 A moll)

Music Performed by

Mucha Quartet, Juraj Tomka /první housle/, Jozef Ostrolucký /druhé housle/, Veronika Kubešová /viola/, Pavol Mucha /violoncello/, Katarína Malíková /housle, viola, elektronické nástroje a klávesy/, Michal Šelep /kontrabas/, Tomáš Hríbik /bicí/

Songs

Uspávanka pre Kryštofa /Halali/

Songwriter Katarína Malíková
Writer of Lyrics Jan SkácelKatarína Malíková /úprava/
Singer Katarína Malíková

Byla jedna holčička /Bell Bottom Trousers/

Songwriter Moe Jaffe
Writer of Lyrics Jan Werich
Singer skupina Allanovy sestry

Jedu nocí

Songwriter Jiří Traxler
Writer of Lyrics Karel Kozel
Singer R. A. Dvorský

Keď rytmus volá

Songwriter Gejza Dusík

Rozkvetlý den

Songwriter Radim Drejsl
Writer of Lyrics Miroslav Zachata
Singer Kühnův smíšený sbor

Guadalcanal

Songwriter Jiří Voldán
Writer of Lyrics Jiří Voldán
Singer mužský sbor

Montgomery

Singer sbor

Před koncem

Songwriter Petr Rímský

Benedictio Mensae

Singer mužský sbor

Locations

Česká republika, Šumava (Česká republika), Teplá Vltava (Šumava), Mouřenec (Česká republika), Hůrka (Česká republika), Paště (Česká republika), Novohradské hory (Česká republika), Hořice na Šumavě (Česká republika), náměstí (Hořice na Šumavě), kostel sv. Kateřiny /i interiér/ (Hořice na Šumavě), Brdy (Česká republika), Praha (Česká republika), Vinohrady (Praha), náměstí Jiřího z Poděbrad (Vinohrady), kostel Nejsvětějšího Srdce Páně /i interiér/ (náměstí Jiřího z Poděbrad), Nové Město (Praha), ulice Na Příkopě (Nové Město), Česká národní banka (ulice Na Příkopě), pasáž (Česká národní banka), Střešovice (Praha), Rataje nad Sázavou (Česká republika), Hracholusky (Česká republika), Vrbice (Hracholusky), Rynoltice (Česká republika), Plzeň (Česká republika), ulice Kopeckého sady (Plzeň), Měšťanská beseda (ulice Kopeckého sady), kavárna /interiér/ (Měšťanská beseda), Turnov (Česká republika), Liberec (Česká republika), Horní Růžodol (Liberec), nádraží (Liberec), Krňany (Česká republika), Písek (Česká republika), okolí (Písek), Úterý (Česká republika), náměstí (Úterý), Olbramov (Česká republika), Nepomuk (Česká republika), Slovensko, Štiavnické vrchy (Slovensko), Štampoch (Slovensko), Dlouhá Ves (Slovensko), Annín, kostel sv. Mořice (Dlouhá Ves)

Production info

Original Title

Kryštof

Czech Title

Kryštof

English Title

Kryštof

Parallel Title

Kryštof

Category

film

Typology

featuretheatrical distribution

Genre

drama, historical

Origin country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2021

Production Year

2018—2019

Production specifications

start of filming 25 September 2018
end of filming 1 June 2019

Premiere

festival premiere 20 September 2021 (28. mezinárodní filmový festival Febiofest Praha)
gala premiere 18 October 2021 (kino Lucerna, Praha )
distribution premiere 21 October 2021 /unsuitable for children under 12/

Production

Fulfilm, ALEF Film & Media Group, Česká televize (koprodukce), Filmové centrum (Česká televize), RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska (koprodukce), UN Film (koprodukce), Barrandov Studio (koprodukce), Framehouse (koprodukce), FSS Production (koprodukce), i/o post (spolupráce)

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

103 min

Distribution carrier

DCP 2-D

Aspect ratio

1:2,39

Colour

colour

Sound

sound

Sound system/format

5.1, digital sound

Versions

Czech

Dialogue languages

Czech, German, Slovak, Latin

Subtitles languages

Czech

Opening/End credits languages

English, Czech