Arved

Country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2022

Production year

2021

Premiere

25 August 2022

Runtime

120 min

Category

film

Genre

drama, historical, biography, mystery

Typology

featuretheatrical distributionlong

Original title

Arvéd

Czech title

Arvéd

English title

Arved

Parallel title

Arvéd

Cast

Michal Kern

hermetik a kolaborant JUDr. ThDr. PhDr. Jiří Arvéd Smíchovský

Saša Rašilov

vyšetřovatel StB JUDr. Štěpán Plaček

Vojtěch Vodochodský

příslušník StB Vlastík, Arvédův společník

Martin Pechlát

vyšetřovatel StB Josef Šábe

Jaroslav Plesl

páter Zenek, Arvédův spoluvězeň

Marián Labuda ml.

vězeňský dozorce Franta

Petr Čtvrtníček

vězeňský dozorce Vilda

Ivana Uhlířová

sekretářka StB Andulka

Emanuel Fellmer

herec Bert Walden alias vyšetřovatel Sicherheitsdienstu

Marek Dluhoš

Voice by Arseniy Mikhaylov /sovětského poradce/
démon/sovětský poradce

Naďa Laubová

Voice by Adam Kirschner
hermetik a kolaborant JUDr. ThDr. PhDr. Jiří Arvéd Smíchovský jako dítě

Vojtěch Vondráček

hermetik a kolaborant Emanuel Fellmer, Arvédův milenec

Tomáš Kobr

hermetik František Kabelák

Václav Rašilov

hermetik a literát Felix de la Cámara

Robert Jakab

hermetik Nikolaj Alexejevič Muchin

Pavlína Štorková

vojín Blanka

Martin Nahálka

předseda soudního senátu

Martin Šalacha

prokurátor

Milan Mikulčík

souzený kolaborant Chloupek

Zvonko Lakčevič

vězeň Havránek

Tomáš Mischura

vězeňský lékař

Crew and creators

Second Unit Director

Tomáš Klein

Assistant Director

Tereza Vejvodová

Continuity

Petronela Semančíková

Based on

Jan Poláček (Malostranský ďábel – román)

Screenplay

Jan Poláček, Vojtěch Mašek

Shooting Script

Karel Osoha (storyboard)

Dramaturg

Ivo Trajkov

Director of Photography

Dušan Husár

Second Unit Photography

Vojtěch Nedvěd

Camera Operator

Adam Čepelák, Ludvík Otevřel (ostřič)

Production Designer

Nina Feriancová

Assistent Production Designer

Jana Bejblová

Art Director

Stanislav Sůva (malby), Jaromíra Němcová (socha ďábla), Jan Uldrych (ilustrace)

Set Designer

FL Props, Jan Kůžel (vedoucí výpravy), Jan Fiala (vedoucí výpravy), Petr Čadek (rekvizitář), Martin Konáš (rekvizitář), Jiří Hetzendorf (rekvizitář), Jan Hruška (rekvizitář), Michal Bystroň (rekvizitář), Filip Kovařík (rekvizitář)

Costume Designer

Františka Králíková

Costumes

Františka Králíková, Matěj Kačírek

Make-Up Artist

Iveta Huptychová, Veronika Ontlová, Gabriela Čechová (zvláštní masky), Roman Lochschmidt (zvláštní masky), Jarka Jankovská (zvláštní masky), FX Crusaders (zvláštní masky)

Sound Designer

Jakub Jurásek (zvuk a mix zvuku), Jaroslav Fryš (mix zvuku), Aid Kid (mix hudby), Pjoni (mix hudby)

Assistant Sound Designer

Ondřej Vondráček, Martin Švojger, Roman Rigo, Jan Skála

Visual Effects

UPP, Boris Masník (supervize)

Special Effects

Trick SFX – Vít Petrášek, Vít Petrášek, Jiří Bouda, Petr Gavula, Petr Lukavec, Ondřej Mrákota, Dominik Nekolný

Postproduction

UPP (obraz), Vít Komrzý (producent UPP), Ivo Marák (supervize UPP), Petr Hasalík (koordinátor UPP), Tomáš Puk (technolog UPP), Ladislav Hrbáček (koordinátor výroby UPP), Kouzelná animace (obraz), Petr Babinec (producent Kouzelná animace), Vorel Film (zvuk), Jakub Jurásek (zvuk Vorel Film), ČT Kavky Sound (zvuk)

Stunts

Filmka

Executive Producer

Romana Špiková (výkonná producentka ČT)

Producer

Tomáš Michálek (Cinémotif Films), Kristýna Michálek Květová (Cinémotif Films)

Co-producer

Ivan Ostrochovský (Punkchart films), Tomáš Baldýnský (kreativní producent FC ČT), Helena Uldrichová (vedoucí FC ČT)

Production

Noemi Krausová (Cinémotif Films), Martina Netíková (Cinémotif Films), Jonáš Leščák (Punkchart films), Katarína Tomková (konzultantka Punkchart films), Zuzana Vrbová (ČT), Markéta Sedelmayerová (ČT)

Production Manager

Tereza Dohnalová (Cinémotif Films), Albert Malinovský (Punkchart films), Jiří Koštýř (ČT)

Production Supervisor

Igor Engler (Punkchart films)

Artistic Collaboration

Jan Čumlivski (grafické práce)

Consultant

ThDr. PhDr. Marek Dluhoš, Th.D. (hermetismus)

Cooperation

Miro Žila (vrchní osvětlovač), Kristýna Strejcovská (fotografka), Maxim Stano (fotograf), Vladimír Běhálek (historické automobily)

Czech subtitles

Tomáš Hnyk

Subtitles Made by

Titulkovani.cz

Music

Music Composed by

Aid Kid, Pjoni

Music Performed by

Ondřej Zátka /dechové nástroje/, Terezie Kovalová /violoncello/, Sbor z DAMU (Music Conducted by Veronika Holcová)

Songs

Jen pro ten dnešní den

Song Composer Sláva Eman Nováček
Writer of Lyrics Josef Gruss
Singer Michal KernVladimír Merta

Německá píseň

Singer Johana EsserováTomáš Esser

Locations

Praha, Kbely (Praha), letiště (Kbely), Holešovice (Praha), tržnice (Holešovice), Nusle (Praha), Bělohradská ulice (Nusle), České vinařské závody /interiér/ (Bělohradská ulice), Milovice, Mladá Boleslav, Viničná ulice (Mladá Boleslav), věznice /interiér/ (Viničná ulice), zámek Liběchov

Production info

Original Title

Arvéd

Czech Title

Arvéd

English Title

Arved

Parallel Title

Arvéd

Category

film

Typology

featuretheatrical distribution

Genre

drama, historical, biography, mystery

Origin country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2022

Production Year

2021

Production specifications

start of filming 1 February 2021
end of filming 13 March 2021

Premiere

festival premiere 3 August 2022 (48. Letní filmová škola Uherské Hradiště /kino Hvězda/)
gala premiere 24 August 2022 (kino Světozor, Praha)
distribution premiere 25 August 2022 /unsuitable for children under 12/

Production

Cinémotif Films, Punkchart films (koprodukce), Česká televize (koprodukce), Filmové centrum (Česká televize)

Distribution

CinemArt

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

120 min

Distribution carrier

DCP 2-D, MP4

Aspect ratio

1:2,39

Colour

colour

Sound

sound

Sound system/format

5.1, digital sound

Versions

Czech

Dialogue languages

Czech, German, Slovak, Russian

Subtitles languages

Czech

Intertitles languages

without subtitles

Opening/End credits languages

Czech

Awards

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Františka Králíková

Vítěz

Event: 13. ročník Ceny české filmové kritiky 2022

2023
Praha / Czech Republic
Jan Poláček

Vítěz

Event: 13. ročník Ceny české filmové kritiky 2022

2023
Praha / Czech Republic
Kristýna Květová

Vítěz

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Pjoni

Vítěz

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Soňa Juríková

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Kristýna Květová

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Saša Rašilov nejml.

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Iveta Huptychová

Vítěz

Event: 13. ročník Ceny české filmové kritiky 2022

2023
Praha / Czech Republic
Michal Kern

Vítěz

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Vojtěch Mašek

Vítěz

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Aid Kid

Vítěz

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Vojtěch Mašek

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Ivan Ostrochovský

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Dušan Husár

Nominace

Event: 13. ročník Ceny české filmové kritiky 2022

2023
Praha / Czech Republic
Vojtěch Mašek

Vítěz

Event: 13. ročník Ceny české filmové kritiky 2022

2023
Praha / Czech Republic
Ivan Ostrochovský

Nominace

Event: 13. ročník slovenských národních filmových cen Slnko v sieti za rok 2022

2023
Bratislava / Slovenia
Františka Králíková

Vítěz

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Jan Poláček

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Jakub Jurásek

Nominace

Event: 13. ročník slovenských národních filmových cen Slnko v sieti za rok 2022

2023
Bratislava / Slovenia
Boris Masník

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Tomáš Michálek

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Hedvika Hansalová

Vítěz

Event: 13. ročník Ceny české filmové kritiky 2022

2023
Praha / Czech Republic
Vojtěch Mašek

Vítěz

Event: 13. ročník Ceny české filmové kritiky 2022

2023
Praha / Czech Republic
Tomáš Michálek

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Vojtěch Mašek

Nominace

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Nina Feriancová

Nominace

Event: 28. ročník Cen Asociace českých kameramanů za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Dušan Husár

Vítěz

Event: 30. ročník Ceny České filmové a televizní akademie Český lev za rok 2022

2023
Praha / Czech Republic
Michal Kern

Nominace

Event: 18. ročník Ceny Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů za rok 2022

2022
Praha / Czech Republic
Vojtěch Mašek