Shadow Country

Country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2020

Production year

2019

Premiere

10 September 2020

Runtime

136 min

Category

film

Genre

drama, historical

Typology

featuretheatrical distributionlong

Original title

Krajina ve stínu

Czech title

Krajina ve stínu

English title

Shadow Country

Parallel title

Krajina ve stínu

Cast

Magdaléna Borová

švadlena Marie Veberová

Stanislav Majer

sedlák Karel Veber, Mariin muž

Csongor Kassai

zámečník a odbojář, později okresní tajemník Josef Pachl

Robert Mikluš

řezník a opilec Otto Kaizinger

Petra Špalková

hospodská Anna Svitková, Veberova sestra

Barbora Poláková

úřednice a nacistka Marta Lišková

Marie Ludvíková

Emilie Winklhoferová

Cyril Drozda

hospodář, později starosta Leopold Winklhofer, Emiliin muž

Marek Pospíchal

starosta a předseda Jaroslav Mareš

Jiří Černý

obecní blázen Zwettler, čeledín u Winklhofera

Denisa Barešová

Zdena Pachlová, Josefova dcera

Tomáš Jeřábek

chalupník Václav Bláha

Miloslav Pecháček

násilník, později revoluční gardista Franta Bláha, Václavův syn

Halka Jeřábek Třešňáková

Božena Bláhová Václavova žena

Anežka Kubátová

Elen Pachlová, Josefova žena

Pavel Nový

židovský obchodník Arnošt Stein, Elenin otec

Ondřej Malý

dělník, později drážní dozorce Alois Bednář

Ági Gubíková

Eva Bednářová, Aloisova žena

Božena Fučíková

babička Veberová, Karlova a Annina matka

Ladislav Dušek

hospodář a bývalý legionář Bedřich Kotrba

Zuzana Kronerová

Růžena Kotrbová, Bedřichova žena

Michael Goldschmid

Jindřich, syn Winklhoferových

Václav Ebel

Honza Mareš, Jaroslavův syn

Jiří Wohanka

invalida Liška, otec Marty

Tobias Šmigura

Karlík, syn Veberových jako malý

Jiří Pajkrt

Karlík, syn Veberových jako starší

Anička Pumprová

Anička Veberová, dcera Veberových

Adam Langer

číšník Rudy Svitek, Annin syn

Hana Frejková

Steinová, Arnoštova žena

Jan Lepšík

revoluční gardista s knírem

Luboš Veselý

policejní inspektor v civilu

Miloslav König

důstojník SNB

Marek Taclík

plukovník jezdectva a velitel partyzánů Kreps

Philipp Schenker

rakouský kněz

Dušan Kraus

německý důstojník na hranici

Stanislav Tůma

harmonikář

Maxmilián Bělka

Karlík, syn Veberových jako kojenec

Sofie Jiříková

Anička Veberová, dcera Veberových jako malá

Šimon Špeta

Mareš, Jaroslavův starší syn

Radim Špeta

Mareš, Jaroslavův starší syn jako malý

Sára Ettlerová

Marešová, Jaroslavova dcera

Ema Ettlerová

Marešová, Jaroslavova dcera jako malá

Jan Velka

Mareš, Jaroslavův nejmladší syn

Alex Velka

Mareš, Jaroslavův mladší syn

Pavel Raušer

revoluční gardista

Marek Šácha

revoluční gardista

Daniel Vízek

revoluční gardista

Ladislav Čarek

český vesničan

Hynek Růžička

český vesničan

Janek Suchomel

český vesničan

Bronislav Straka

český vesničan

Oliver Toman

český vesničan

Miloslav Vokatý

český vesničan

Monika Kupková

česká vesničanka

Anežka Suchomelová

česká vesničanka

Matouš Horák

německý vesničan

Jan Janoušek

německý vesničan

Ivo Stehlík

německý vesničan

Honza Valtr

německý vesničan

Silvia Ronisová

německá vesničanka

Edita Valtrová

německá vesničanka

Eliška Valtrová

německá vesničanka

Matyáš Jurák

vesničan

Jakub Matoušek

vesničan

František Mück

vesničan

František Políček

vesničan

Pavel Raušer

vesničan

Matěj Růžička

vesničan

Tomáš Valášek

vesničan

Daniel Vízek

vesničan

Věra Matoušková

vesničanka

Magda Mücková

vesničanka

Terezie Mücková

vesničanka

Róza Políčková

vesničanka

Anežka Růžičková

vesničanka

Marta Sambaer /ž/

vesničanka

Jana Valášková

vesničanka

vůl Volek Bolek

vůl Veberových

Crew and creators

Second Unit Director

Damián Vondrášek (druhá režie), Petr Samec

Assistant Director

Jiří Matoušek, Jan Hecht

Screenstory

Martin Růžička

Screenplay

Ivan Arsenjev, Bohdan Sláma (spolupráce na scénáři)

Dramaturg

Tereza Brdečková, Jíra Soukup

Director of Photography

Diviš Marek

Second Unit Photography

Ferdinand Mazurek (švenkr)

Camera Operator

Urban Arsenjuk (ostřič), Pavel Frydrych (zakladač), Roman Machanec (zakladač), Matěj Kosák

Production Designer

Jan Pjena Novotný

Assistent Production Designer

Jana Nosková

Set Designer

Roman Chochola (vedoucí výpravy), Patrik Ziegler (rekvizitář), Lukáš Slavík (rekvizitář), Zdeněk Fišer (rekvizitář), Tomáš Čekan (rekvizitář), Robert Holoubek (rekvizitář), Pavel Kuře (rekvizitář)

Costume Designer

Zuzana Krejzková

Costumes

Zuzana Mazáčová (vedoucí kostymérka), Evelína Hudec, Eliška Surmová, Lukáš Vejnar, Magda Guštarová

Make-Up Artist

Lukáš Král, Jaroslav Šámal, Daniel Šámal, Natália Čapská, Klára Hubalová, Andrea Štrbová, Věra Bílá, Květa Holasová, Dori Šotířová, Eliška Hejdová

Film Editor

Jan Daňhel

Assistant Film Editor

Matěj Sláma

Sound Designer

Marek Poledna (zvuk a mix zvuku), Michal Holubec (záznam kontaktního zvuku), Lukáš Spáčil (záznam kontaktního zvuku), Jan Čeněk (mix zvuku, záznam a střih postsynchronů), Petr Kapeller (záznam ruchů), Dominik Dolejší (střih zvuku)

Assistant Sound Designer

Jan Skála, Michael Míček

Special Effects

Jan Kovalčík, Martin Slavík, Milan Blažek, Jiří Bouda, Pavel Burda

Postproduction

i/o post (obraz), Jordi Niubò (vedoucí postprodukce i/o post), Libuše Martínková (koordinátorka i/o post), Jaromír Pesr (supervize i/o post), Blue Faces (obraz), Marek Ježo (supervize Blue Faces), Marek Poledna (zvuk)

Stunts

Luděk Jelen, Daniel Trsek

Executive Producer

Pavel Vácha (výkonný producent Bratři), Jaroslav Kučera (výkonný producent ČT)

Producer

Martin Růžička (LUMINAR Film), Jindřich Motýl (LUMINAR Film)

Co-producer

Jaroslav Sedláček (kreativní producent ČT), Helena Uldrichová (vedoucí FC ČT), Peter Neveďal (Filmpark production), Silvia Učňová Kapustová (Filmpark production), Jordi Niubò (i/o post)

Production

Markéta Janečková (Bratři), Eva Pavlíčková (Bratři), Dominika Jurkiewicz (manažerka produkce Filmpark production)

Production Manager

Jiří Koštýř (ČT)

Unit Production Manager

Stanislava Fišárková (ekonomka LUMINAR Film), Zuzana Vrbová (ČT)

Production Supervisor

Markéta Sedelmayerová (ČT)

Artistic Collaboration

Jan Poukar (výtvarný design), Eliška Motýlová (výtvarný design), Ivan Zachariáš (výtvarný design)

Consultant

Bernard Riepl, Zdeněk Špitálník, Ladislav Famfule

Cooperation

Petr Forman (režie loutkové scény), Alex Bareš (vrchní osvětlovač), Václav Tomšovský (práce se zvířaty), Lenka Nietzchová (práce se zvířaty), Matouš Horák (práce se zvířaty), Pavel Vácha (fotograf), Filmové laboratoře České televize

Music

Music Composed by

Jakub Kudláč

Songs

Bei mir bist du schön

Songwriter Sholom Secunda
Writer of Lyrics Jacob JacobsBarbora Poláková

Hm hm, ach ty jsi úžasná

Songwriter Leopold Korbař
Writer of Lyrics Jaroslav Moravec
Singer Arnošt KavkaAllanovy sestry

Hm hm, du bist so zauberhaft /Hm hm, ach ty jsi úžasná/

Songwriter Leopold Korbař
Writer of Lyrics Günther SchwennPeter Schaeffers
Singer Rudi Schuricke

Wenn die Soldaten

Songwriter lidová německá píseň
Writer of Lyrics lidová německá píseň
Singer mužský sbor

Preussens Gloria

Songwriter Johann Gottfried Piefke

Erika

Songwriter Herms Niel
Writer of Lyrics Herms Niel
Singer mužský sbor

O Haupt voll Blut und Wunden

Songwriter Hans Leo Hassler
Writer of Lyrics Paul Gerhardt
Singer Philipp Schenkersbor

Die Fahne hoch /Horst Wessel Lied/

Songwriter Etienne Nicolas Méhul
Writer of Lyrics Horst Wessel
Singer Robert Mikluš

Unsre Fahne flattert uns voran

Songwriter Hans-Otto Borgmann
Writer of Lyrics Baldur von Schirach
Singer dětský sbor

Za vodou

Songwriter Karel Hašler
Writer of Lyrics Karel Hašler
Singer sbor

Když se ten Tálínskej rybník nahání

Locations

Mirotice, Bořice a okolí (Mirotice), Radobytce (Mirotice), Suchdol nad Lužnicí, Chuchelna, zámek Cerhonice, Český ráj, hora Kozákov (Český ráj)

Production info

Original Title

Krajina ve stínu

Czech Title

Krajina ve stínu

English Title

Shadow Country

Parallel Title

Krajina ve stínu

Category

film

Typology

featuretheatrical distribution

Genre

drama, historical

Origin country

Czech Republic, the Slovak Republic

Copyright

2020

Production Year

2019

Production specifications

start of filming 16 February 2019
end of filming 7 June 2019

Premiere

festival premiere 12 August 2020 (46. Letní filmová škola Uherské Hradiště)
gala premiere 8 September 2020 (kino Lucerna, Praha)
distribution premiere 10 September 2020 /unsuitable for children under 12/

Production

LUMINAR Film, Česká televize (koprodukce), Filmové centrum (Česká televize), Filmpark production (koprodukce), i/o post (koprodukce), Bratři s.r.o. (výkonná produkce)

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

136 min

Distribution carrier

DCP 2-D

Aspect ratio

1:2,39

Colour

black & white

Sound

sound

Sound system/format

5.1, digital sound

Versions

Czech

Dialogue languages

Czech, German, Latin

Subtitles languages

Czech

Opening/End credits languages

Czech