Garden Store: Family Friend

drama, historical, psychological, war

Typology

feature

Czech title

Zahradnictví: Rodinný přítel

Runtime

131

Country

Czech Republic, the Slovak Republic, Poland

Copyright

2017

Production year

2016

Premiere

27.04.2017

Director

Jan Hřebejk

Screenplay

Petr Jarchovský

Cast

Anna Geislerová

kadeřnice Vilma Rohnová

Martin Finger

radiotelegrafista a vedoucí směny letového provozu Jindřich Rohn, Vilmin manžel

Ondřej Sokol

MUDr. Jiří Erben, rodinný přítel

Klára Melíšková

kadeřnice Bedřiška Brünnerová, Vilmina sestra

Gabriela Míčová

kadeřnice Ela Böcková, Vilmina sestra

Jiří Macháček

majitel kadeřnického salonu Otto Böck, Elin manžel

Sabina Remundová

vdova Marie zvaná Mařči, Jindřichova starší sestra

Lenka Krobotová

Emilka Pecková, Jindřichova sestra

David Novotný

majitel zahradnictví Miloš Pecka, Emilčin manžel

Karel Dobrý

železničář Karel Rohn, Jindřichův bratr

Josefína Marková

Danuška, dcera Vilmy a Jindřicha

Samuel Budiman

Karlík, syn Ely a Otty

Johana Suchá

Jiřinka, dcera Emilky a Miloše

Dalibor Vinklát

domovník Zíka

Richard Stanke

příslušník SS Steiner

Jakub Zindulka

číšník Havránek, udavač

Josefina Krycnerová

Gudrun jako pětiletá

Rozálie Krycnerová

Gudrun jako dvanáctiletá

Bára Milotová

Hessová, Gudrunina matka

Šimon Baloun

Boukal

Jakub Laurych

vyšetřovatel

Alexandr Litvinov

ruský voják

Igor Barboi

ruský voják

Vjačeslav Ubušajev

ruský voják

Kryštof Racek

Karlík, syn Ely a Otty ve starším věku

Crew and creators

Director

Jan Hřebejk

Assistant Director

Jiří Kačírek ml. (první asistent), Fanda Loukota (druhý asistent)

Script Supervisor

Blanka Sadílková

Script Editor

Jaroslav Sedláček (hlavní dramaturg FC ČT), Kristián Suda (FC ČT), Jana Kákošová (hlavní dramaturg RTVS), Dana Garguláková (RTVS)

Camera

Bartek Cierlica

Second Unit Photography

Milan Mrázek (švenkr), Jan Schwarcz (švenkr)

Camera Operator

Jakub Zamrazil, David Matoušek, Karel Kaliban (ostřič), Petr Braun (ostřič), Jiří Merz (ostřič), Martin Tichovský (ostřič), Jaromír Kalina (steadicam)

Production Designer

Jan Kadlec, Jana Boháčková (asistent architekta)

Art Director

Patrik Stašek

Set Designer

Jindřich Rada, Jan Hoffmann, Petr Zůza (hlavní rekvizitář), Petr Mazura (hlavní rekvizitář), Václav Dytrych (rekvizitář), Jan Matoušek (rekvizitář), Karel Kroupa (rekvizitář), Josef Maršálek (rekvizitář), Helena Liška (hrací rekvizity a květiny)

Costume Designer

Katarína Štrbová Bieliková

Costumes

Jitka Novotná (vedoucí kostymérka), Paulina Bočková, Lukáš Neufuss, Anička Hrušková, Jana Křížková, Soňa Nemcová, Lenka Urbanová, Nora Štrbová, Zuzana Kolínová, Zuzana Bursíková, Petra Krčmářová, Filip Vlček, Šárka Nekolná, Radka Josková, Martin Polák

Make-Up Artist

Zdeněk Klika, Jiřina Jarošová, Kateřina Najsrová, Marie Navrátilová, Marcela Bláhová, Tereza Malá, Alena Šedová, Helena Steidlová

Film Editor

Vladimír Barák

Sound Designer

Jiří Klenka (zvuk a mix zvuku), Petr Provazník (záznam zvuku), Štěpán Mamula (mix zvuku), Tadeusz Mieczkowski (zvuk, nahrání, střih a mix hudby), Klementyna Walczyna (asistentka zvuku hudby)

Visual Effects

Magiclab, Michal Křeček (VFX supervize), Jiří Forejt (VFX producent)

Special Effects

ARTsfx, Pavel Policar, Josef Vodička, Pavel Sedláček, Michal Havlíček, Radek Bělovský

Postproduction

Olga Štěpánková (koordinátor), Magiclab (obraz), Dmitry Medinsky (hlavní 2D operátor Magiclab), Markéta Šalátová (vedoucí produkce Magiclab), Pavel Bicek (produkce Magiclab), Johana Hořejší (produkce Magiclab), Chimney (obraz), Ireneusz Dąbrowski (supervize Chimney), Zuzanna Hencz (vedoucí produkce Chimney), Triková postprodukce ČT (obraz), Jitka Chaloupková (vedoucí produkce TP ČT), Klenkasound (zvuk), Jiří Klenka (Klenkasound), Vlaďka Cafourková (Klenkasound)

Titles Designed by

Shade Design by Slepcoff s.r.o. (úvodní sekvence)

Executive Producer

Jaroslav Kučera (výkonný producent FC ČT), Ivana Kurincová (výkonná producentka RTVS), Michal Kollár (Slovensko), Jana Kluková (výkonná producentka Slovensko), Jakub Viktorín (výkonný producent Slovensko), Dagmara Piasecka (Polsko)

Producer

Viktor Tauš (Fog’n’Desire Films), Michal Kollár (Fog’n’Desire Films), Eva Pérez Lescay (producentka vývoje Fog’n’Desire Films), Olga Štěpánková (Fog’n’Desire Films)

Co-producer

Helena Uldrichová (vedoucí FC ČT), Petr Tichý (Barrandov Studio), Lubomír Konečný (Barrandov Studio), Martin Chalupský (innogy), Sylva Jančová (innogy), Miroslav Schlaichert (HN Film), Nela Schlaichertová (HN Film), Michal Křeček (Magiclab), Walter Kraft (Europe Visual Consulting), Peter Bajzík (Sokol Kollar), Michal Kollár (KFS Production), Tibor Búza (RTVS), Agnieszka Kurzydlo (Mental Disorder4), Marcin Drabinski (Chimney), Zuzanna Hencz (Chimney)

Production

Denisa Weisbauerová (koordinátorka)

Production Manager

Kamila Kuś (Polsko)

Production Manager

Jiří Holan, Jiří Koštýř (FC ČT), Jaroslav Halmi (vedoucí natáčení)

Unit Production Manager

Zuzana Vrbová (FC ČT), Veronika Michlová (ekonomka)

Artistic Collaboration

Oleg Slepcoff (grafický styl)

Consultant

Petr Česal (kaktusy), Jakub Šafr (klavír), Markéta Foukalová (zpěv), Petr Tichý (kytara)

Cooperation

Národní filmový archiv (archivní záběry), Clownwise Prod., Kavky sound, Dreamsound Studio, Karel Cudlín (fotograf), Andy Arnautov (vrchní osvětlovač), Ota Bareš (práce se zvířaty), Libor Kůrka (práce se zvířaty), Josef Ouřada (dobové automobily), David Ouřada (dobové automobily), Flash Barrandov Speciální efekty (zbraně), Helena Poláková (herecký kouč dětských rolí), Jana Epikaridis /ž/ (herecký kouč dětských rolí), Miroslava Janičatová (archivní rešerše)

Music

Music Composed by

Petr Ostrouchov (hudba a orchestrace)

Selected Music

Ludwig van Beethoven (Sonáta č. 8 c moll, op. 13 Patetická), Jaroslav Ježek (Bugatti Step)

Music Performed by

Sinfonietta Cracovia – Orkiestra stolecznego królewskiego miasta Krakowa, Maciej Lulek (koncertní mistr), Radek Baborák (lesní roh), Carolina Eyck (theremintheremin), Thomas Bloch (skleněná harmonika), Wojciech Kogut (celesta a klavír), Elżbieta Baklarz (harfa), Ondřej Sokol (kytara)

Music Conducted by

Jacek Rogala (Sinfonietta Cracovia)

Songs

Proti větru, Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/, V domě straší duch, Zakázané ovoce, Internacionála

Songwriter

Jaroslav Ježek (Proti větru), Franz Xaver Gruber (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/), Petr Ostrouchov (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/) (úprava), Jaroslav Ježek (V domě straší duch), Jaroslav Ježek (Zakázané ovoce), Pierre Degeyter (Internacionála)

Writer of Lyrics

Jiří Voskovec (Proti větru), Jan Werich (Proti větru), anonym (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/), Jiří Voskovec (V domě straší duch), Jan Werich (V domě straší duch), Jiří Voskovec (Zakázané ovoce), Jan Werich (Zakázané ovoce), Antonín Macek (Internacionála), Josef Skalák (Internacionála)

Singer

Jiří Voskovec (Proti větru), Jan Werich (Proti větru), dětský sbor (Proti větru), Ondřej Sokol (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/), Gabriela Míčová (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/), Klára Melíšková (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/), Anna Geislerová (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/), Josefína Marková (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/), Samuel Budiman (Tichá noc /Stille Nacht, heilige Nacht/), Jiří Voskovec (V domě straší duch), Jan Werich (V domě straší duch), Ondřej Sokol (V domě straší duch), Klára Melíšková (V domě straší duch), Anna Geislerová (V domě straší duch), Josefína Marková (V domě straší duch), Samuel Budiman (V domě straší duch), Ljuba Hermanová (Zakázané ovoce), Karel Dobrý (Internacionála)

Music Supervisor

Tadeusz Mieczkowski, Petr Ostrouchov

Choreographer

Josef Prouza

Locations

Česká republika, Praha (Česká republika), Nové Město (Praha), Vodičkova ulice (Praha), pasáž Lucerna (Praha), Národní třída (Praha), pasáž paláce Adrie (Praha), Hlavní nádraží (Praha), Radlice (Praha), Dívčí hrady (Praha), Dejvice (Praha), Zelená ulice (Dejvice), Koulova ulice (Dejvice), Bubeneč (Praha), náměstí Svobody (Bubeneč), Skleněný palác - interiér (náměstí Svobody), Jaroměř (Česká republika), ulice (Jaroměř), železniční výtopna (Jaroměř), Veltrusy (Česká republika), zámek - skleníky (Veltrusy), Josefov (Česká republika), ulice (Josefov), vojenská nemocnice - již neexistující (Josefov), Slovensko

Production info

Original Title

Zahradnictví: Rodinný přítel

English Title

Garden Store: Family Friend

Parallel Title

Rodinný přítel

Copyright

2017

Production Year

2016

Premiere

27.04.2017

Age limit

suitable for all ages without limit

Production

Fog'n'Desire Films, Česká televize (koprodukce), Filmové centrum (Česká televize), Barrandov Studio (koprodukce), innogy (koprodukce), HN Film (koprodukce), Magiclab (koprodukce), ROZVID (koprodukce), Europe Visual Consulting (koprodukce), Sokol Kollar (koprodukce), KFS production (koprodukce), Rozhlas a televízia Slovenska (koprodukce), Mental Disorder4 (koprodukce), Chimney (koprodukce)

With support

Státní fond kinematografie ČR, Státní fond kinematografie (Program filmových pobídek), Audiovizuálny fond SR, Polski Instytut Sztuky Filmowej (Polsko), Program Kreativní Evropa – Media

Copyright Holders

Fog'n'Desire Films s.r.o., ČESKÁ TELEVIZE, Barrandov Studio a. s., innogy Česká republika a.s., HN Film s.r.o., Magiclab s.r.o., ROZVID s.r.o., Europe Visual Consulting s.r.o., Sokol Kollar, spol. s.r.o., KFS production, s.r.o., Rozhlas a televízia Slovenska, MD4 Sp. z o.o., Chimney Group

Distribution

CinemArt (monopol do 28.9.2027)

Technical info

Ratio

1:2,35

Colour

barevný

Subtitles

Czech