Bet on Friendship

Country

Czech Republic

Copyright

2021

Production year

2019—2020

Premiere

29 July 2021

Runtime

118 min

Director

Patrik Hartl

Category

film

Genre

tragicomedy

Typology

featuretheatrical distributionlong

Original title

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Czech title

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

English title

Bet on Friendship

Cast

Martin Pechlát

herec a zpěvák Prvok

David Švehlík

režisér Šampón

Hynek Čermák

policejní instruktor kapitán Péťa zvaný Tečka, bývalý voják

Martin Hofmann

podnikatel v informačních technologiích Karel

Jana Kolesárová

Klára, Karlova manželka

Zuzana Norisová

Lubica, Prvokova manželka

Kristýna Boková

Saša, Šampónova bývalá milenka

Peťa Polnišová

zdravotní sestra Irena Šturmová

Daniela Kolářová

Tečkova matka

Martin Finger

majitel cestovní kanceláře, Prvokův šéf

Martin Sitta

policista, Tečkův kolega v policejní škole

Lucie Černá

studentka v policejní škole Horová

Tereza Vraspírová

studentka v policejní škole

Kristína Martanovičová

studentka v policejní škole

Barbora Goldmannová

studentka v policejní škole

Libor Matouš

student v policejní škole

Antonín Mašek

student v policejní škole

Tadeáš Hubálek

student v policejní škole

Antonín Procházka ml.

student v policejní škole

Barbora Poláková

asistentka režie

Hana Vagnerová

produkční Karolína

Martina Hekerová

herečka z reklamy, vitamínová dáma, Šampónova milenka

Tadeáš Horehleď

muzikant z reklamy, bylinka

Andrea Vykyslá

herečka z reklamy, rajče

Lucie Horčičková

herečka z reklamy, houbička

Zuzana Žáková

herečka z reklamy, mrkev

Martin Pacek

choreograf

Ladislava Pachlová

kostýmní výtvarnice

Tereza Blažková

maskérka

Nikola Čechová

maskérka

Jiří Langmajer

klient, zadavatel reklamy

Klára Apolenářová

zástupkyně reklamní agentury

Ľuboš Kostelný

herec muzikant-klávesista Gába, člen kapely a Prvokův kamarád

Jan Meduna

muzikant-kytarista, člen kapely

Jan Holík

muzikant-bubeník, člen kapely

Richard Fiala

muzikant-kytarista, člen kapely

Tomáš Maštalír

podnikatel v informačních technologiích Max, Karlův společník

Eva Josefíková

Lucie, sekretářka v Karlově firmě

Václav Jelínek

ajťák v Karlově firmě

Jan Hofman

ajťák v Karlově firmě

Carlos Casamayor

americký zájemce, člen zahraniční delegace

Lobo Smid

americký zájemce, člen zahraniční delegace

Luma Oquendo

americký zájemce, člen zahraniční delegace

Viktoria Kidane /ž/

americká zájemkyně, členka zahraniční delegace

Begum Burian /ž/

americká zájemkyně, členka zahraniční delegace

Daniela Drtinová

ona sama, televizní reportérka

Šarlota Stonišová

nejstarší dcera Prvoka a Lubici

Barbora Ščuglíková

prostřední dcera Prvoka a Lubici

Nela Dlasková

nejmladší dcera Prvoka a Lubici

Ela Dlasková

nejmladší dcera Prvoka a Lubici

Adam Vlček

Matěj, Šampónův a Sašin syn

Petra Hřebíčková

ředitelka mateřské školy

Jaromír Dulava

malíř pokojů Mach

Petra Jindrová

učitelka v mateřské škole

Yvona Jelenková

učitelka v mateřské škole

Soňa Norisová

uroložka MUDr. Alena Peřinová

Patricie Solaříková

prodavačka Martina

Jitka Schneiderová

prodavačka Adéla

Pavla Tomicová

sousedka Hrdličková

Jiří Mádl

gay v klubu

Kryštof Hádek

gay v klubu

Štěpán Benoni

barman v klubu

Kristýna Leichtová

zdravotní sestra Karla Ptáčková

Klára Šalamounová

zdravotní sestra

Sabina Remundová

lékařka v porodnici

Kristýna Šrubařová

pornoherečka ve videu

Šarlota Sharlota Frantinová

nahá kráska v Tečkově snu

Monika Zoubková

recepční v hotelu

Dominika Pangracová

striptérka v klubu

Šárka Markupová

striptérka v klubu

Marika Procházková

spolužačka Benešová na srazu

Tereza Bebarová

spolužačka Blehová na srazu

Eva Elsnerová

spolužačka Mocháňová na srazu

Monika Absolonová

spolužačka Novotná na srazu

Lukáš Jurek

spolužák na srazu

Josef Hervert

spolužák na srazu

Taťjana Medvecká

herečka, babička v sitcomu

Jakub Kohák

herec, manžel v sitcomu

Berenika Kohoutová

herečka, těhotná žena v sitcomu

Lukáš Buchar

dětský herec, dítě v sitcomu

Jakub Janoušek

dětský herec, dítě v sitcomu

Jindřich Mareš

gynekolog-porodník

Táňa Glosová

gynekoložka-porodník

Stefany Anne Lloyd

travesti zpěvák Hanky Panky Show

Crystal Travesti

travesti zpěvák Hanky Panky Show

Pauline Ro

travesti zpěvák Hanky Panky Show

Jakub Eliášek ml.

novorozená dcera Prvoka a Lubici

Crew and creators

Director

Patrik Hartl

Second Unit Director

Lukáš Viznar

Assistant Director

Tomáš Chlost

Script Supervisor

Diana Lánská

Screenstory

Patrik Hartl

Based on

Patrik Hartl (Prvok, Šampón, Tečka a Karel – kniha)

Screenplay

Patrik Hartl

Script Editor

Iva K. Jestřábová, Jaroslav Sedláček (hlavní dramaturg FC ČT)

Director of Photography

Tomáš Sysel, Jan Dojčán (letecké záběry), Tomáš Tichý (letecké záběry), Ondřej Burda (letecké záběry)

Camera Operator

David Matoušek, Matěj Dubenský (druhý štáb), Jiří Vopelka (druhý štáb), Jiří Snoopy Merc (ostřič), Matěj Piňos (švenkr druhého štábu), Jan Jirák (ostřič druhého štábu)

Production Designer

Jan Vlček

Set Designer

Roman Chochola (vedoucí výpravy), Robert Holoubek (zástupce vedoucího výpravy), Radan Kapinos (rekvizitář), Roman Hruboň (rekvizitář), Patrik Ziegler (nákupčí), Michal Votava (zařizovač), Tomáš Čekan (zařizovač), Leo Lapšanský (zařizovač), Jiří Drátěnka (zařizovač), Dominik Lopez (zařizovač)

Costume Designer

Michaela Horáčková Hořejší

Costumes

Andrea Brůhová (vedoucí kostymérka), Vanda Exnerová, Costas G. Gouroutidis, Kryštof Haničinec, Katarína Chválová, Markéta Byková

Make-Up Artist

Veronika Riehs /ž/, Lucie Rabanová, Dagmar Erychlebová, Aneta Šritrová, Jitka Bačkovská, Stanislava Bartošová, Johana Vrtíšková, Zita Odehnalová, Vladimíra Kačírková, Martina Buhrová

Film Editor

Ondřej Hokr

Sound Designer

Lukáš Moudrý (zvuk a mix zvuku), Robert Dufek (záznam zvuku), Pavel Matyáš (střih dialogů), Juraj Mravec (střih ruchů), Kryštof Blabla (střih atmosfér), Luka Šuto (záznam a střih synchronních ruchů), Michal Pekárek (mix hudby)

Assistant Sound Designer

Vojtěch Větrovec

Visual Effects

PFX, Lukáš Keclík (producent PFX), Tomáš Srovnal (producent PFX), Barbora Větrovská (producent PFX), Jakub Morc (koordinátor produkce PFX), Javier Menéndez Platas (supervize PFX), Diego Gutiérrez (supervize PFX)

Special Effects

Trick Special Effects, Vít Petrášek (koordinátor), Milan Blažek, Miloš Brosinger, Rosťa Mandát, Boris Tatarov, Dominik Nekolný

Postproduction

UPP (obraz), Vít Komrzý (producent UPP), Ivo Marák (supervize UPP), Petr Hasalík (koordinátor UPP), Tomáš Pulc (technolog UPP), Ladislav Hrbáček (koordinátor výroby UPP), FRAME100R (obraz), David Sadilek (koordinátor FRAME100R), Kamila Hlochová (koordinátorka FRAME100R), Tomáš Velc (operátor FRAME100R), Santiago Slabý (operátor FRAME100R), BEEP Sound Postproduction (zvuk), Alexandra Zuntová (produkce BEEP Sound Postproduction)

Titles Designed by

Lukáš Veverka

Stunt Coordinator

Petr Drozda, Martin Hub

Stunts

Filmka, Filmka Tactical Team, Ladislav Lahoda, Robert Lahoda, Jan Astl, Jiří Basl, Jan Blahák, Viktor Červenka, František Deák, Tomáš Karel, Jindřich Klaus, Pavel Konvalina, Petr Kotík, Milan Kulas, Robert Lahoda, Miroslav Lhotka, Ivan Mareš, Jan Mosler, Petr Mráz, Boris Rek, Alexander Sigmund, Tomáš Tobola

Executive Producer

René Kořenář (výkonný producent FRAME100R), Jaroslav Kučera (výkonný producent FC ČT)

Producer

Martin Palán (Bontonfilm Studios), Mick Hawk (Bontonfilm Studios), Ondřej Kulhánek (Bontonfilm Studios), Vojtěch Frič (love.FRAME)

Co-producer

David Blümel (Europeana production), Petr Kutáč (Europeana production), Helena Uldrichová (kreativní producentka ČT), Ivan Pilip (Bourdon), Martin Chalupský (innogy), Sylva Jančová (innogy)

Production

Denis Kučera (FRAME100R), Barbora Peroutková (FRAME100R), Eliška Pinďáková (Bontonfilm Studios), Zuzana Vrbová (FC ČT), Markéta Sedelmayerová (FC ČT)

Production Manager

Kamila Hlochová (FRAME100R), Jiří Koštýř (FC ČT)

Cooperation

Jiří Filipovský (vrchní osvětlovač), Matěj Třasák (fotograf)

Music

Music Composed by

Marek Doubrava

Music Performed by

Marek Doubrava /kytary, baskytara, syntezátory, vokály/, Jaroslav Noga /bicí/, Bharata Rajnošek /lesní roh/, Barbara Humel Jarkovská /vokály/, Ema Brabcová-Dietrichová /vokály/

Choreographer

Martin Pacek

Songs

Známka punku

Songwriter Michal Pixa
Writer of Lyrics Jan Haubert
Singer Martin Pechlát

Dej mi víc své lásky

Songwriter Petr Janda
Writer of Lyrics Pavel Chrastina
Singer Adam Vlček

Když se načančám

Songwriter Jiří Zmožek
Writer of Lyrics Zdeněk Borovec
Singer Heidi JankůRichard Fiala

Dlouhá bílá žhnoucí kometa

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics Jaroslav Machek
Singer Martin Pechlát [dab]Richard Fiala

Říkej mi

Songwriter Karel Svoboda
Writer of Lyrics Pavel Vrba
Singer Martin Pechlát [dab]Richard Fiala

Já se vznáším

Songwriter Jaroslav Uhlíř
Writer of Lyrics Jaroslav Uhlíř
Singer Martin Pechlát [dab]Richard Fiala

Za všechno může čas

Songwriter Lenka Filipová
Writer of Lyrics Zdeněk Rytíř
Singer Martin Pechlát [dab]Richard Fiala

We Are the Stars

Songwriter David Kraus
Writer of Lyrics Patrik Hartl
Singer Nicole Chybová

Každý gurmán sní

Singer Martina HekerováBarbara Humel JarkovskáEma Brabcová-Dietrichová

Locations

Praha, panoráma (Praha), Nuselský most (Praha), Malá Strana (Praha), Maltézské náměstí (Malá Strana), Hellichova ulice (Malá Strana), mateřská škola /i interiér/ (Hellichova ulice), Staré Město (Praha), nemocnice Na Františku /i interiér/ (Staré Město), Pařížská ulice (Staré Město), náměstí Curieových (Staré Město), Haštalské náměstí (Staré Město), ulice U Obecního dvora (Staré Město), Jakubská ulice (Staré Město), restaurace Buddha-Bar /interiér/ (Jakubská ulice), Josefov (Praha), Široká ulice (Josefov), Nové Město (Praha), Václavské náměstí (Nové Město), klub Goldfingers Prague /interiér/ (Václavské náměstí), ulice Na Hrobci (Nové Město), Jiráskovo náměstí (Nové Město), Křemencova ulice (Nové Město), klub Nebe /interiér/ (Křemencova ulice), Žižkov (Praha), Vinohradská třída (Žižkov), OC Atrium Flora /interiér/ (Vinohradská třída), Nusle (Praha), Sekaninova ulice (Nusle), Podolí (Praha), Ústav pro péči o matku a dítě /interiér/ (Podolí), Krč (Praha), IKEM /interiér/ (Krč), Dejvice (Praha), Evropská třída (Dejvice), hotel Vienna House Diplomat Prague /i interiér/ (Evropská třída), Ruzyně (Praha), Letiště Václava Havla (Ruzyně), Chodov (Praha), Roztylská ulice (Chodov), OC Westfield Chodov (Roztylská ulice), multiplex Cinema City /interiér/ (OC Westfield Chodov), ulice Ke škole (Chodov), Vltava (Praha), náplavka (Vltava), Dvořákovo nábřeží (Vltava), Rašínovo nábřeží (Vltava), Rohanské nábřeží (Vltava), River Garden Office /i interiér/ (Rohanské nábřeží), Mánesův most (Vltava), Jiráskův most (Vltava), Čechův most (Vltava), Smíchov (Praha), Nádražní ulice (Smíchov), restaurace Potrefená husa /interiér/ (Nádražní ulice), Pankrác (Praha), Kongresové centrum (Pankrác), Karlín (Praha), Plzeň, Anglické nábřeží (Plzeň), klub Pantheon /interiér/ (Anglické nábřeží), Šeříková ulice (Plzeň), kulturní dům /interiér/ (Šeříková ulice), ulice U Letiště (Plzeň), obchodní centrum Borská pole /interiér/ (ulice U Letiště), Strašice u Rokycan, kasárna (Strašice u Rokycan)

Production info

Original Title

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Czech Title

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

English Title

Bet on Friendship

Category

film

Typology

featuretheatrical distribution

Genre

tragicomedy

Origin country

Czech Republic

Copyright

2021

Production Year

2019—2020

Production specifications

start of filming 25 October 2019
end of filming 17 December 2019

Premiere

gala premiere 15 July 2021 (multiplex Cinema City Slovanský dům, Praha)
preview 16 July 2021 (amfiteátr Lochotín, Plzeň)
preview 24 July 2021 (kino Světozor, Praha)
distribution premiere 29 July 2021 /unsuitable for children under 12/

Production

Bontonfilm Studios, love.FRAME, Europeana production (koprodukce), Česká televize (koprodukce), Filmové centrum (Česká televize), Bourdon (koprodukce), innogy (koprodukce), UPP (koprodukce), PFX (koprodukce), Studio BEEP (koprodukce), FRAME100R (výkonná produkce)

With support

Státní fond kinematografie ČR (Program filmových pobídek), Plzeňský kraj

Distribution

Bontonfilm (monopol do 28. 7. 2031)

Technical info

Duration typology

feature film

Duration in minutes

118 min

Distribution carrier

DCP 2-D, MP4

Aspect ratio

1:1,85

Colour

colour

Sound

sound

Sound system/format

5.1, digital sound

Versions

Czech

Dialogue languages

Czech, English, Slovak

Subtitles languages

without subtitles

Opening/End credits languages

Czech

Awards

Vítěz

Festival: 43. festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

2021
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Martin Pechlát

Vítěz

Festival: 43. festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

2021
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Patrik Hartl