Daniela Kolářová

Actress, Pedagogue, Politician

Date of birth

21.09.1946

Place of birth

Cheb, Československo

Alternative names

Dana Kolářová

Filmography

When the Lion Roars

2022

Narrated byVoice by

Role: hlas Anežky České, Přemyslovy tety

Bet on Friendship

2021

Cast

Role: Tečkova matka

My Sunny Mad

2021

Voice by

Role: teta Nafisa/žadatelka

The Noonday Witch

2016

Cast

Role: Anežka Mrázová

The Family

2010

Cast

Role: Káča Tumlířová, Pavlina mladší sestra

Kawasaki's Rose

2009

Cast

Role: Jana

Empties

2007

Cast

Role: Eliška Tkalounová

Dark Blue World

2001

Cast

Role: Haniččina matka

Victims and Murderers

2000

Cast

Role: matka

Out of the City

2000

Cast

Role: matka

Accumulator 1

1994

Cast

Role: Marta Fišárková, léčitelova manželka

In the Coat of Arms of a Lioness

1994

Cast

Role: Anežka

The Elementary School

1991

Cast

Role: učitelka Maxová

A Hot Problem

1988

Cast

Role: televizní reportérka Adamová, Lucčina matka

Flowers for Algernon

1987

CastSinger

Role: učitelka slečna Kyniová

You’re Card-Sharper

1986

Cast

Role: zdravotní sestra Peterová, Dušanova matka

Lucy Again

1983

Cast

Role: Luciina maminka, zubařka

Grandmothers Get Boosted

1983

Cast

Role: vědecká pracovnice Jarmila, Loudova žena

Lucy, Terror of the Street

1983

Cast

Role: Luciina maminka, zubařka

Ad akta

1981

Cast

Role: Vlasta Burdová

That Instant, That While

1981

Cast

Role: Helena, Kodetova žena

Poachers

1981

Cast

Role: závoznice Františka

Brontosaurus

1979

Cast

Role: učitelka biologie zvaná Bižolečára

Meeting in July

1978

Cast

Role: učitelka angličtiny Klára Fišerová

Ball-Lighting

1978

Cast

Role: Věra, Knotkova žena

Summer Spent with a Cowboy

1976

Cast

Role: psycholožka Doubravka

A Cottage Near the Woods

1976

Cast

Role: Věra, Oldřichova žena

The Man from London

1974

Cast

Role: Sýkorova milenka

Night at Karlštejn

1973

CastSinger

Role: Alena z Turova, neteř purkrabího Ješka z Wartenberka

Weddings of Petr Vok of Rožmberk

1970

Voice by

Role: hlas Kateřiny z Ludanic

The Murderer Waits on the Rails

1970

Cast

Role: Helena Dvorská, Lenkova snoubenka

Pleasures of the Father of His Country

1969

Cast

Role: Blanka z Valois

Private Gale

1967

Cast

Role: Bohunka Augustová

Awards

Vítěz

Festival: 57. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

2023
Karlovy Vary / Czech Republic

Vítěz

Event: 30. ročník Ceny Thálie za rok 2023

2023
Praha / Czech Republic

Vítěz

Festival: 44. festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

2022
Nové Město nad Metují / Czech Republic

Vítěz

Event: 17. výroční ceny Český lev 2009

2010
Praha / Czech Republic
Český lev 2009 udělený Českou filmovou a televizní akademií za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, za ztvárnění postavy Jany
Kawasaki's Rose

Vítěz

Festival: 29. festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu Nové Město nad Metují

2007
Nové Město nad Metují / Czech Republic
Empties

Vítěz

Event: 7. Ceny Novoborské akademie spojených kinematografií Asociace provozovatelů kin ČR

2007
Nový Bor / Czech Republic
cena za nejlepší ženský herecký výkon – za roli Elišky Tkalounové
Empties

Vítěz

Festival: 5. festival evropských filmových úsměvů

2007
Mladá Boleslav / Czech Republic
cena za ženský herecký výkon – Cena společnosti JCDecaux
Empties

Vítěz

Festival: 15. festival českých a slovenských filmů Bratislava

1977
Bratislava / Czechoslovakia
Summer Spent with a Cowboy

Vítěz

Festival: 27. filmový festival pracujících – léto ´76

1976
48 měst / Czechoslovakia
Summer Spent with a Cowboy

Vítěz

Festival: 14. filmový festival mladých Banská Bystrica

1976
Banská Bystrica / Czechoslovakia
Summer Spent with a Cowboy