Jan Švankmajer

Director, Visual Artist, Screenwriter

Date of birth

4 September 1934

Place of birth

Praha, Československo

Filmography

Alchemical Furnace

2020

PerformersProducer

Athanor

Insects

2018

DirectorOriginal StoryScreenplayArt DirectorProduction Company Cast

Role: on sám, režisér filmu

Surviving Life

2010

Original StoryScreenplayDirectorArt DirectorCast

Role: on sám v úvodu filmu

Lunacy

2005

Original StoryScreenplayDirectorArt DirectorCast

Role: on sám v úvodu filmu

Otesánek

2000

Costume DesignerDirectorScreenplayShooting ScriptOriginal StoryArt Director

rekvizity a dekorace

Conspirators of Delight

1996

Set DesignerDirectorArt DirectorScreenplayCostume DesignerOriginal Story

rekvizity a dekorace

Faust

1994

DirectorScreenplayShooting Script

Scalpel, Please!

1985

Art Director

Barrandov Nocturne, or How Film Danced and Sang

1984

Art DirectorAnimationDirector

animovaná část
animovaná část

The Three Veterans

1983

AnimationArt Director

The Mystery of the Carpathian Castle

1981

Art Director

zvláštní rekvizity

The Vampire of Ferato

1981

Art Director

vnitřek automobilu

Fools, Water Sprites and Impostors

1980

Titles Designed by

The Clockmaker’s Honeymoon in the Coral Sea

1979

Art DirectorTitles Designed by

The Ninth Heart

1978

Art DirectorTitles Designed by

Adela Has Not Had Supper Yet

1977

Artistic CollaborationAnimation

The Garden

1968

ScreenplayDirector

Awards

Vítěz

Event: SLNKO V SIETI 2012, 4. slovenské národní ceny udělené Slovenskou filmovou a televizní akademií za rok 2010 – 2011

2012
Bratislava / the Slovak Republic
Surviving Life

Vítěz

Event: Ceny Trilobit Beroun 2011 Českého filmového a televizního svazu

2012
Beroun / Czech Republic
Surviving Life

Vítěz

Festival: ANIFILM – 2. mezinárodní festival animovaných filmů Třeboň

2011
Třeboň / Czech Republic

Nominace

Event: 18. výroční ceny Český lev 2011 za filmovou tvorbu roku 2010

2011
Praha / Czech Republic
Surviving Life

Vítěz

Festival: 24. festival českých filmů Finále Plzeň 2011

2011
Plzeň / Czech Republic
Surviving Life

Nominace

Event: 1. ceny české filmové kritiky 2010

2011
Praha / Czech Republic
Surviving Life

Nominace

Event: Státní vyznamenání České republiky

2011
Praha / Czech Republic

Nominace

Event: 1. ceny české filmové kritiky 2010

2011
Praha / Czech Republic
Surviving Life

Vítěz

Festival: ANIFILM – 2. mezinárodní festival animovaných filmů Třeboň

2011
Třeboň / Czech Republic
Surviving Life

Vítěz

Event: 18. výroční ceny Český lev 2011 za filmovou tvorbu roku 2010

2011
Praha / Czech Republic
Surviving Life

Vítěz

Festival: 44. mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2009

2009
Karlovy Vary / Czech Republic

Vítěz

Festival: 34. letní filmová škola 2008

2008
Uherské Hradiště / Czech Republic

Vítěz

Event: Ceny Společnosti pro vědy a umění 2005

2005
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Čestné doktoráty Akademie múzických umění v Praze

2003
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: 9. výroční ceny Český lev 2001

2002
Praha / Czech Republic
Otesánek

Vítěz

Festival: 9. Febiofest

2002
Praha / Czech Republic
Otesánek

Nominace

Event: 9. výroční ceny Český lev 2001 – Nominace

2002
Praha / Czech Republic
Otesánek

Vítěz

Event: 9. výroční ceny Český lev 2001

2002
Praha / Czech Republic
Otesánek

Nominace

Event: 9. výroční ceny Český lev 2001 – Nominace

2002
Praha / Czech Republic
Otesánek

Vítěz

Festival: Festival zdravotnických filmů MEDICFILM

2001
Podbořany / Czech Republic
Otesánek

Vítěz

Festival: 14. festival českých filmů Plzeň, Praha – FINÁLE

2001
Plzeň / Czech Republic
Otesánek

Nominace

Event: Nominace na Zlaté glóby – výroční ceny Sdružení zahraničního tisku v Hollywoodu

2001
Praha / Czech Republic
Otesánek

Vítěz

Festival: 51. mezinárodní filmový festival Berlinále 2001

2001
Berlín / Federal Republic of Germany

Vítěz

Festival: 14. festival českých filmů Plzeň, Praha – FINÁLE

2001
Plzeň / Czech Republic
Otesánek

Nominace

Event: 4. výroční ceny Český lev 1996

1997
Praha / Czech Republic
Conspirators of Delight

Vítěz

Festival: 40. mezinárodní filmový festival San Francisco 1997

1997
San Francisco / United States of America
Conspirators of Delight

Vítěz

Event: Scenáristická soutěž u příležitosti 100. výročí české kinematografie Státním fondem České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie ve spolupráci s Nadací Miloše Havla

1996
Praha / Czech Republic
Otesánek
script Greedyguts

Vítěz

Festival: 49. mezinárodní filmový festival v Locarnu

1996
Locarno / Switzerland
Conspirators of Delight

Nominace

Event: Rytíř umění a literatury /Chevalier de l'Ordre des arts et des lettres/

1995
Paříž / France

Vítěz

Event: 2. Český lev za rok 1994

1995
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: 2. Český lev za rok 1994

1995
Praha / Czech Republic
Faust

Vítěz

Event: Ceny Českého filmového a televizního svazu Trilobit 1994

1994
Praha / Czech Republic
Faust

Vítěz

Event: Ceny Nadace Český literární fond

1994
Praha / Czech Republic
Faust

Nominace

Event: Čestný titul Zasloužilý umělec

1989
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Festival: 20. festival českých a slovenských filmů Ústí nad Labem

1982
Ústí nad Labem / Czechoslovakia
The Mystery of the Carpathian Castle

Vítěz

Event: Ceny ministra kultury a informací Československé socialistické republiky v oboru filmové tvorby

1968
Praha / Czechoslovakia

Revue

In search of Czech horror

Grotesque horrors, parodies of classic horrors, animated horrors, psychological horrors, puppet horrors, attempts at lyr...