Havel

Country

Czech Republic

Copyright

2020

Production year

2019

Premiere

23 July 2020

Runtime

105 min

Category

film

Genre

drama, historical, biography

Typology

featurelong

Original title

Havel

Czech title

Havel

English title

Havel

Cast

Viktor Dvořák

dramatik a disident Václav Havel

Anna Geislerová

Olga Havlová, Václavova žena

Martin Hofmann

herec Pavel Landovský

Barbora Seidlová

asistentka režie Anna Kohoutová, Václavova milenka

Stanislav Majer

spisovatel Pavel Kohout, Annin manžel

Adrian Jastraban

politik Alexander Dubček

Jiří Bartoška

profesor filozofie Jan Patočka

Vanda Janda /ž/

šatnářka Vanda

Mikuláš Křen

básník Ivan Martin Jirous zvaný Magor

Zdeněk Pecháček

ředitel divadla

Michal Isteník

muž z ministerstva

Jan Kolařík

vyšetřovatel

Dominik Miškovský

kybernetik Ivan Havel, Václavův mladší bratr

Miroslav Hanuš

obhájce Václava Havla

Jiří Kout

novinář

Pavel Hermanovský

historik

Roman Groszmann

učitel

Andrei Toader

číšník

Michal Lurie

herec Honza Kašpar, Olžin milenec

Jan Strejcovský

mladý příslušník VB

Sofie Šmucrová

sedmiletá dcera Kohoutových

Terezie Holá

devítiletá dcera Kohoutových

Robert Wudy

filozof

Filip Brouk

spoluvězeň

Tomáš Rotnágl

vězeňský lékař

Pavel Majkus

bývalý politik

Peter Gábor

tajný

Anna Řeháková

malířka Juliána Jirousová, Magorova žena

Přemysl Bureš

dozorce ve vězení

Jan Bavala

syn politika Alexandera Dubčeka

Vlastimil Fridrich

vrátný

Naďa Kovářová

soudkyně

Patrik Plešinger

příslušník StB ve vinárně

Matúš Bukovčan

zvonící příslušník StB

Ondřej Šimáček

číšník

Milan Enčev

vzteklý příslušník StB

Sofie Kasková

holčička ve vlaku

Pavel Langer

soudce na divadle

Tomáš Turek

vedoucí příslušník StB

Zdeněk Lambor

muž ve vlaku

Jana Hvozdenská

žena ve vlaku

Roman Luknár

ředitel věznice

Karel Matoušek

cikán

Dušan Sitek

prokurátor

Lukáš Jůza

katolík

Václav Veselý

příslušník VB

Anna Randárová

studentka s brýlemi

Gustav Hašek

učitelský

Anton Tataru

sovětský voják

Stanislav Gerstner

příslušník StB v koženém saku

Marek Cisovský

vězeňský lékař

David Penn

anglický reportér

Ctirad Götz

pořadatel v kulturním domě

Petr Vorel

příslušník StB v kulturním domě

Jiří Sládek

otec na mikulášské zábavě

Markéta Rychterová

matka na mikulášské zábavě

Pavel Bezděk

člen ochranky

Petra Nesvačilová

zapisovatelka u výslechu

Anna Tereza Kristóf /ž/

dívka

Michelle Hansenová

kadeřnice v divadelním baru

Alžběta Fišerová

zdravotní sestra v divadelním baru

Radka Malá

stará sousedka

Kateřina Klausová

studentka

Terezie Bergmanová

kolemjdoucí

Matěj Vaniš

student UMPRUM

Dubbing

Jan Vondráček

hlas z rozhlasu

Crew and creators

Second Unit Director

Vlastimil Kadeřábek

Assistant Director

Jan Gregor, Tomáš Stehlík

Script Supervisor

Klára Špůrová

Screenstory

Slávek Horák

Script Editor

Jan Gogola, Jaroslav Sedláček (hlavní dramaturg FC ČT), Václav Dejčmar (konzultace), Misha Votruba (konzultace), Jan Zajíček (konzultace), Šimon Hájek (konzultace)

Second Unit Photography

Simon Todorov (švenkr)

Camera Operator

Petr Hašek, Tomáš Balán, Martin Votruba (ostřič A kamery), Pavel Kapička (ostřič A kamery), Matěj Kovárník (ostřič B kamery), Filip Halaška (steadicam)

Production Designer

Vladimír Hruška

Assistent Production Designer

Matyáš Hruška

Set Designer

Pavel Chalupa, Notabene Art, Petr Votava (hlavní rekvizitář), Jana Nosková (dekoratérka), Jiří Kroc (zařizovač), Jiří Krátký (zařizovač), Martin Huml (vedoucí rekvizitářů), Tomáš Hájek (rekvizitář), Tomáš Lehovec (rekvizitář), Roman Řezáč (rekvizitář), Jarda Severa (rekvizitář), Radek Leitgeb (rekvizitář), Roman Freiberg (rekvizitář), Jarda Jelínek (rekvizitář), Karel Dvořák (rekvizitář)

Costume Designer

Natálie Steklová

Costumes

Helena Španingerová (hlavní kostymérka), Jitka Kapička Fomínová (hlavní kostymérka), Karel Dominik Stix, Zuzana Vinická, Barbora Procházková, Šárka Matějková, Kateřina Haaseová, Vojtěch Haničinec, Hana Poislová

Make-Up Artist

Adriana Bartošová, René Stejskal (maska Václava Havla), Martina Gajdačová, Renee Vidourková, Helena Steidlová, Květa Holasová Doubecká, Alžběta Bartošová, Alena Marečková, Barbora Potužníková, Jana Zahradníčková, Věra Pokorná, Dana Kohoutová, Ivana Langhamerová, Gabriela Přibišová, Jiřina Heřmánková

Film Editor

Vladimír Barák

Sound Designer

Viktor Prášil, Pavel Rejholec (zvuk, supervize a mix zvuku), Jan Martínek (střih dialogů), Michaela Patríková (zvukové atmosféry a záznam sborů), Peter Hilčanský (zvukové efekty), Martin Jílek (záznam sborů), Anna Jesenská (příprava a střih sborů), Vladimír Chorvatovič (mix sborů), Sandra Klouzová (záznam postsynchronních ruchů), Anna Žihlová (střih postsynchronních ruchů), Jan Majstr (asistent mixu), Michal Pekárek (záznam a mix hudby)

Assistant Sound Designer

Ondřej Vondráček, Lukáš Kuchár

Visual Effects

UPP, Viktor Müller (supervize UPP), Lenka Líkařová (producentka UPP), Jaroslav Matys (vedoucí produkce UPP), Kateřina Popelová (produkční koordinátorka UPP)

Special Effects

Martin Prýca, Pavel Beran, Martin Šťastný, Václav Šťastný

Postproduction

Adéla Kotěšovcová (koordinátorka), UPP (obraz), Vít Komrzý (producent UPP), Ivo Marák (supervize UPP), Tomáš Pulc (technologická supervize UPP), Jan Krupička (technologická supervize UPP), Pavel Bicek (produkce UPP), Soundsquare (zvuk), Jakub Sláma (produkce Soundsquare)

Stunts

ASAP stunts, Dimo Lipitkovský, Josef Macek, Jakub Švec, Tomáš Krištof, Erika Vacková, Pavel Novák, Robert Vass, Miroslav Kalous, Vasyl Mandzyuk, Jan Lacina, Martin Bezděk, Daniel Bodlak, Miroslav Večerka, Patrik Junger, Jiří Elijášek, Kryštof Kopecký, Miroslav Kůs, Jakub Dohnal, Ondřej Malina, Robert Abrhám

Executive Producer

Tomáš Rotnágl (výkonný producent), Jaroslav Kučera (výkonný producent FC ČT)

Producer

Slávek Horák (TVORBA films)

Co-producer

Helena Uldrichová (kreativní producentka FC ČT), Václav Dejčmar, Prokop Svoboda, Martin Burda, Milan Kratina (Accolade), Kateřina Kratina Černovská (Accolade), Jan Barta, Ondřej Tomek (Impulse Capital), Terezie Täubelová (Impulse Capital), Gerald Butters

Production

Zuzana Vrbová (FC ČT), Markéta Sedelmayerová (FC ČT)

Production Manager

Filip Brouk, Jiří Koštýř (FC ČT), Ondřej Zach (vedoucí vývoje)

Unit Production Manager

Jakub James Janovec

Artistic Collaboration

Jan Poukar (grafický design)

Cooperation

Jiří Vrána (vrchní osvětlovač), Zuzana Panská (fotografka), Jitka Smadišová (práce se zvířaty), Romana Hájková (práce se zvířaty), Hana Hazmuková (práce se zvířaty), Petra Vrchotová (práce se zvířaty), Pavel Krotil (historické automobily)

Music

Music Composed by

Petr Malásek

Music Performed by

Score Orchestra, Petr Malíšek (violoncello)

Music Conducted by

Michaela Rózsa Růžičková (Score Orchestra)

Songs

Tak dej se k nám a projdem svět, Get Down From the Tree, Dobře míněná rada /Běž domů, Ivane/, Pochod padlých revolucionářů, Syn Daidalův, Paní v černém, Poprava blond holky, Docela obyčejná píseň, Šla má milá do hájíčka, Generace /Životopis/, Magické noci, Návštěva ve Zverexu, A Little Bit in Love, Gonna Make You Mine, Butterfly Wings, Charleston, Free Rider, Blue Love A

Songwriter

Ota Petřina (Tak dej se k nám a projdem svět), Viktor Sodoma (Get Down From the Tree), Radim Hladík (Get Down From the Tree), Jaromír Vomáčka (Dobře míněná rada /Běž domů, Ivane/), Vladimír Mišík (Syn Daidalův), Karel Kahovec (Paní v černém), Karel Kahovec (Poprava blond holky), Pavel Žák (Docela obyčejná píseň), Karel Černoch (Docela obyčejná píseň), lidová píseň (Šla má milá do hájíčka), Jiří Cerha (Generace /Životopis/), Milan Hlavsa (Magické noci), Jan Kubík (Návštěva ve Zverexu), Dominic Sales (A Little Bit in Love), Rory Dempsey (A Little Bit in Love), Tom Howe (Gonna Make You Mine), Mike Reed (Gonna Make You Mine), Pavel Vaculík (Butterfly Wings), Delle Haensch (Charleston), Hans Conzelmann (Charleston), Pavel Vaculík (Free Rider), Michael Hornstein (Blue Love A)

Writer of Lyrics

Zdeněk Rytíř (Tak dej se k nám a projdem svět), Helena Becková (Get Down From the Tree), Miloš Ullík (Get Down From the Tree), Jaromír Vomáčka (Dobře míněná rada /Běž domů, Ivane/), Hynek Žalčík (Syn Daidalův), Ivo Plicka (Paní v černém), Ivo Plicka (Poprava blond holky), Pavel Žák (Docela obyčejná píseň), lidová píseň (Šla má milá do hájíčka), Ladislav Kantor (Generace /Životopis/), Egon Bondy (Magické noci)

Singer

Marta Kubišová (Tak dej se k nám a projdem svět), skupina The Matadors (Get Down From the Tree), Jaromír Vomáčka (Dobře míněná rada /Běž domů, Ivane/), Vladimír Mišík (Syn Daidalův), Pavel Fořt (Paní v černém), Karel Kahovec (Paní v černém), Karel Kahovec (Poprava blond holky), Karel Černoch (Docela obyčejná píseň), Josef Zíma (Šla má milá do hájíčka), Svatava Černá (Šla má milá do hájíčka), skupina C&K Vocal (Generace /Životopis/), skupina The Plastic People of the Universe (Magické noci), František Francl (Paní v černém)

Locations

Praha /ulice/, Nové Město (Praha /ulice/), Václavské náměstí (Nové Město), Melantrich (Václavské náměstí), ulice Ve Smečkách (Praha /ulice/), Činoherní klub (ulice Ve Smečkách), Činoherní kavárna (Činoherní klub), Staré Město (Praha /ulice/), Anenské náměstí (Staré Město), Divadlo Na Zábradlí (Anenské náměstí), Ruzyně (Praha /ulice/), Staré náměstí (Ruzyně), vazební věznice (Staré náměstí), Dejvice (Praha /ulice/), ulice Na Pískách (Dejvice), restaurace Na Hanspaulce (ulice Na Pískách), Letná (Praha /ulice/), Hanavský pavilon (Letná), Smíchov (Praha /ulice/), náměstí 14. října (Smíchov), Národní dům (náměstí 14. října), Vinohrady (Praha /ulice/), Divadlo na Vinohradech (Vinohrady), Chotěvice, chalupa (Chotěvice), Dolní Kalná, sokolovna (Dolní Kalná), Jaroměř, Josefov (Jaroměř), Okružní ulice (Jaroměř), Nemocniční ulice (Jaroměř), Jungmannova ulice (Jaroměř), Komenského ulice (Jaroměř), Duškova ulice (Jaroměř), Traxlerova ulice (Jaroměř), Zmítkova ulice (Jaroměř), ulice Doktora Reyla (Jaroměř), Říčany u Prahy, Černokostelecká ulice (Říčany u Prahy), Benešov u Prahy, Táborská ulice (Benešov u Prahy), Táborská kasárna (Táborská ulice), Dolní Tupadly, pivovar (Dolní Tupadly)

Production info

Original Title

Havel

English Title

Havel

Category

film

Typology

feature

Genre

drama, historical, biography

Origin country

Czech Republic

Copyright

2020

Production Year

2019

Premiere

23 July 2020

Production

TVORBA films, Česká televize, Filmové centrum (Česká televize) (koprodukce), Václav Dejčmar (koprodukce), Prokop Svoboda (koprodukce), Martin Burda (koprodukce), Accolade (koprodukce), Jan Barta (koprodukce), Impulse Capital (koprodukce), Gerald Butters (koprodukce), K Film plus (výkonná produkce)

Distribution

Bontonfilm

Technical info

Lenght

long

Runtime

105 min

Versions

Czech

Subtitles

Czech