Jiří Krejčík

Screenwriter, Actor, Director

Date of birth

26.06.1918

Place of birth

Praha, Rakousko-Uhersko

Date of death

08.08.2013

Place of death

Praha, Česká republika

Alternative names

Vojtech Zanta (pseudonym)

Filmography

Hotelier

2013

Performers

Witness

2009

Cast

Role: profesor Porkert

In Search of Ester

2005

Performers

režisér

Cosy Dens

1999

Cast

Role: profesor Stárek

The Humour-Salesman

1984

DirectorShooting ScriptScreenplayCast

Role: muž u stanice metra

A Feast of Snowdrops

1983

Cast

Role: žravý pan Karel

Divine Ema

1979

Shooting ScriptDirectorScreenplay

Suspicion

1972

Shooting ScriptDirectorScreenplay

The Deluding Games of Love

1971

DirectorScreenplay

Jan Palach 1969

1969

Performers

The Unfortunate Bridegroom

1967

DirectorShooting ScriptScreenplay

Bed Time Story

1967

Shooting ScriptDirectorScreenplay

The Chintamani Carpet and a Swindler

1964

ScreenplayDirectorShooting Script

Labyrinth of the Heart

1961

Shooting ScriptDirectorScreenplay

A Higher Principle

1960

DirectorScreenplay

Awakening

1959

DirectorShooting ScriptScreenplay

A Halo

1958

DirectorShooting Script

Mrs Dulská's Morals

1958

DirectorShooting Script

The Sisters

1954

Shooting ScriptDirectorScreenplay

Dawn above Us

1952

DirectorScreenplay

The Emperor's Baker – The Baker's Emperor

1951

Shooting ScriptScreenplay

Conscience

1948

Director

A Week in the Quiet House

1947

DirectorScreenplay

Border Village

1947

Director

The Gift

1946

Director

hraná část

Awards

Vítěz

Festival: 11. Evropský filmový festival, ARTS&FILM TELČ 2015

2015
Telč / Czech Republic
III. kategorie (Hudba, dramatické umění, film a literatura)

Vítěz

Event: Ceny Společnosti pro vědy a umění 2013

2013
Praha / Czech Republic

Vítěz

Festival: 6. festival evropských filmových úsměvů 2008

2008
Mladá Boleslav / Czech Republic
Cena prezidenta festivalu Jana Kuděly Za všechny filmové úsměvy

Vítěz

Event: 6. výroční ceny Český lev 1998

1999
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Odměny Českého literárního fondu v oblasti filmu za rok 1993

1993
Praha / Czech Republic

Vítěz

Event: Peněžitá odměna za film v rámci hodnocení produkce Filmového studia Barrandov v roce 1967

1968
Praha / Czechoslovakia
Bed Time Story

Vítěz

Event: Peněžitá odměna za film v rámci hodnocení produkce Filmového studia Barrandov v roce 1967

1968
Praha / Czechoslovakia
The Unfortunate Bridegroom

Vítěz

Event: Ceny ministra kultury a informací Československé socialistické republiky v oboru filmové tvorby

1968
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Pamětní medaile k 20. výročí zestátnění Československého filmu

1965
Praha / Czechoslovakia

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1955

1955
Praha / Czechoslovakia
The Sisters

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1953

1953
Praha / Czechoslovakia
Dawn above Us

Vítěz

Event: Cena země České za rok 1947

1948
Praha / Czechoslovakia
Border Village

Vítěz

Event: Státní ceny za rok 1948 v oboru filmu, rozhlasu a grafického vypravení knihy

1948
Praha / Czechoslovakia
Border Village

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1947
Praha / Czechoslovakia
A Week in the Quiet House

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1947
Praha / Czechoslovakia
A Week in the Quiet House

Vítěz

Event: Aprobační komise pro schvalování českých filmů

1946
Praha / Czechoslovakia